Back to Question Center
0

Gerçek .com alan adını httpd-vhosts.conf kullanarak XAMPP alt klasörüne nasıl yönlendirirsiniz? - Semalt

1 answers:

Bazı Google Apps uygulama yükleme işlevlerini taklit etmeye çalışıyorum ve etkili bir şekilde hata ayıklamak için, yerel Windows 7 makinemde (XAMPP kullanarak) çalışmam gerekiyor.

Bir yönlendiricinin arkasındayım ve port 80'i yerel IP'ime yönlendirdim. Tarayıcımdaki gerçek IP'imi ziyaret ettiğimde XAMPP htdocs klasörüne göz atabilirim, ancak alanı ziyaret ettiğimde de htdocs klasörüne göz atabilirim - silver hatinators for weddings. Buna rağmen alan adını ziyaret ettiğimde belirli bir alt klasöre göz atmam gerekiyor.

httpd-vhosts ile biraz oynuyorum. conf ve işte şu an elimde ne var:

     ServerAdmin kişi @ mydomain. bilgiDocumentRoot "C: / xampp / htdocs / mydomain / alt klasör"SunucuAdı mydomain. bilgiServerAlias ​​mydomain. bilgiErrorLog "logs / mydomain. info-hata. "logCustomLog "günlükleri / alan_alanı. info-erişim. günlük "kombine
ServerAdmin postmaster @ kukla sunucusu. localhostDocumentRoot "C: / xampp / htdocs"SunucuAdı localhostServerAlias ​​yerelhostErrorLog "günlükleri / kukla-konak. localhost hatası. "logCustomLog "günlükleri / kukla ana bilgisayar. localhost erişimli. günlük "kombine
    

Gördüğünüz gibi, ilk kural, tüm istekleri alan adı alanına işaret etmeliydi. info - c: / xampp / htdocs / mydomain / altfolder yerine sadece c: / xampp / htdocs .

Düzenleme: Ücretsiz DNS servisi kullandığımı söylemeyi unuttum, ad sunucularına alana işaret ettim. Daha sonra bu hizmetin DNS yönetiminde aşağıdaki gibi görünen alana A kaydı ekledim (IP bir örnektir): mydomain. info A 85. 201. 133. 59 ve TXT kaydı, Google Apps doğrulaması için gerekli: mydomain. info TXT google-sitesi-doğrulama = 7rgvD . . Ancak, bahsettiğim gibi etki alanı yerel makineme dönüştürdüğü için bunun sorunlu bir şey olduğundan kuşkuluyum. Doğru klasöre gidermez.

February 12, 2018

Bence sorun VirtualHost bildiriminiz olduğunu göreceksiniz.

Değiştirin:

  
 

ile:

   

Aynı VirtualHost'a

birden çok alan yönlendirmek istemiyorsanız, ServerAlias ​​satırlarına da ihtiyacınız yoktur;

Daha çok bilgi: http: // httpd. apache. org / docs / akım / sankonlar / isme dayalı. html