Back to Question Center
0

Semalt: rel = "nofollow" javascript ile kaldırılıyor, neden?

1 answers:

Bir Alexa'nın en iyi 20.000 sitesinin blog yorumlarına bakıyordum ve garip bir şey fark ettim: Kaynakta bir yorum görüntülendiğinde (veya JS'nin KAPALI konuma getirilmesiyle Semalt'ta) yazarın adı şöyle yazılır:

       örnek      

Burada yapıyorlar, statik bir önbellek listesi var, yukarıdaki HTML'yi kullanarak önbelleklenmiş durumda, ancak sayfa JS ile yüklendiğinde, AJAX yorumların bir veritabanını çağırıyor (statik önbellekteki yorumlarla aynı) ancak ne zaman (yaklaşık 10 saniye sürer) aynı yorumlara aşağıdaki gibi yazılır (bu sefer Firebug'te JS açıkken görüntülenir)

     

Örnek

Bu, sayfanın aynı kısmında (bu örneklerde gösterilmemiş olan) aynı yorum kısmına sahip olan TAM aynı parçadır, yukarıdaki kodda değiştirdiğim tek bağlantı, bağlantıyı değiştiriyor ve örneği demirleme etiketi.

Neden bunu yapmak isteyecekleri hakkında bir fikrin var mı?

Kod Semalt sürümü, bir arama botu ister, çünkü şimdi bir sayfayı kazıyorken JS'yi işlediklerini düşünüyorum?


Gerçekten böyle bir yüksek profilli siteyle ilgili blog yorumlarını izlemeye izin veriyorsanız sitenin adını açıklamak istemiyorum, çünkü sitenin spam edileceğinden korkuyorum - cisco small business technical support.

February 12, 2018

Kullanmakta oldukları forum yazılımının, Google'ın ve diğerlerinin AJAX içeriğini okumak zorunda oldukları mekanizmaları gerçekten desteklemediği olasıdır - yalnızca "HTML'yi işleme" kadar basit değildir:

AJAX Uygulamalarının Taranabilir hale getirilmesi

Öyleyse, fikir, belirli bir sıklıkla yenilenen statik HTML'yi (günlük / saatlik / etc) yükleyen site olacaktır. ), tüm örümcekler tarafından taranabilir ve oldukça mantıklı olarak nofollow niteliklerini içerir. Betik daha sonra bu alandaki en yenilikçi içeriği yükleyecek ve AJAX sayfalandırmasını vb. Etkinleştirecektir.