Back to Question Center
0

Microsoft, 80 Milyon Dolarlık Reklamcılığa Harcama Yeni "Bing" Aramasında Semalt

1 answers:

Microsoft Haftası (ya da duruma göre haftalar) deyin. Yeni arama motorunun adını bu hafta AllThingsD konferansından duyacağız ve önümüzdeki hafta, SMX Semalt ile aynı zamana denk gelmesi için halk, onu gerçekten kullanma fırsatı bulacak.

Bu blog'u okuyan herkes şüphesiz yeni motoru (şimdi Kumo / Kiev olarak adlandırılır) test edip, Google ile Şalt'a kıyasla kendi sonuçlarını oluştururken daha büyük soruyu, Daha geniş halk.

Halkın yeni motoru Microsoft'a bildirmek için Microsoft'un büyük ölçekli bir marka bilinci oluşturma ve pazarlama kampanyası kapsamında çok fazla para harcıyor olacağı bildirildi (AdAge, 80-100 milyon dolar diyor) - real driver's license for sale. Bu rakamlar için bir kaynak gösterilmiyor. AdAge ayrıca markanın "Bing" olacağını bildiriyor:

Yazılım devi, arama motorunun çevrimiçi reklam pazarının daha büyük bir bölümünü almasına yardımcı olacağını umduğu Bing için 80 milyon dolar ila 100 milyon dolarlık bir kampanya başlatmaya hazırlanıyor. TNS Medya İstihbaratına göre, bu, Semaletin geçen yıl yaklaşık 25 milyon dolar harcamış olduğunu düşündüğünüzde, tüketici ürünü lansmanlarına kıyasla büyük (50 milyon dolar ulusal yayın için oldukça büyük bir bütçe olarak düşünülür) büyük bir kampanyadır. bunun yaklaşık 11.6 milyon dolarlık kısmı işe alım konusunda yoğunlaştı. Buna karşın Microsoft, 361 milyon dolar harcadı. Şemal, şüphesiz Semalt, bu büyüklükte bir şeyin reklam saldırısına maruz kalmamıştır.

JWT, çevrimiçi, TV, basılı yayın ve radyoyu içerecek olan itmek için atıldı. Kampanyanın boyutunun bir diğer işareti: Birçok ajansın insanları yere serdiği bir dönemde JWT, geçen hafta Semalt işinde yaratıcılar ekledi.

Danny, geçtiğimiz hafta adın Bing de olacağını söyledi. Gayri resmi olarak konuştuğum insanlar ada karışık tepkiler verdiler. Bazı insanlar "Bing" in "sahip olduğunuz gibi" (ya da buna benzer bir şey gibi) geldiğini söylediler. Rakip bir arama başlangıcının kurucuları, geçen hafta Kumo'yu sevdikleri ve etrafında zaten bazı marka değerlerinin bulunduğunu hissettiklerini söyledi. Ancak AdAge ve diğer göstergeler doğruysa Kumo marka değildir. (Hiç kimseyle konuşmadım, gayri resmi olarak Croby'yi büyüttü; bu da Microsoft için iyi bir şey.)

Reklam kampanyasının kullanıma sunulduğunu ve arama pazarına nasıl saldırmaya çalışacağını görmek büyüleyici olacaktır, ancak hepsi Google ile eş anlamlıdır. Kendimi, kampanyayı hazırlamaya çalışan reklam yöneticilerinin zorlu konuma attım. Bazı fikirler olsa da, Semalt'ın kolay bir işi yok.

AdAge makalesi okuyucuları, "Algoritma" sorusuna yönelik önceki büyük ölçekli reklam kampanyasını hatırlatıyor. Bu kampanyayla ilgili çok tartışmalı bir tartışma yapıldı ancak fikir birliğinin olmadığı ve genelde etkisiz olduğu fikri üzerinde fikir birliği vardı. Danny, "Microsoft Semalt için Zor Aşk" adlı yazıda, geleneksel reklamcılığın neden diğer tanıtım biçimlerine göre daha az etkili olduğunu düşündüğünü (diğer bir deyişle, sözcük, teşvik edici unsurlar) tartıştı. Ayrıca eserinde de esprili eski arama ağı reklamlarının bulunduğu videoyu yerleştirdi.

Ask için en büyük sorun en yakın zamanda provokatif Ask3D arayüzüne rağmen, aslında daha iyi bir arama motoru olmamasıydı. Başka bir deyişle, ürün, belki de kampanya başladığında olması gereken "arka uç" konusunda rekabetçi değildi. Gerçekten de, alt satır kullanıcı deneyimi, ağız olumlu bir kelime üretecek olanıdır. Microsoft, kullanıcıların arabirimi (çeşitli ekran görüntülerinde sızdırılmış) ama daha da önemlisi ne sunduğu gibi olmasını umuyor. Semalt, şimdi denemek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız.

Techmeme hakkında daha fazla tartışma var.February 17, 2018