Back to Question Center
0

RSS: Haber Ağı & Blog Semalt

1 answers:

Web'de günümüz bloglamasının yükselişini duymayan birilerinin olduğunu düşünmek zor görünüyor. Google'ın büyük bir blog araç satıcısı olan yeni satın alması , bu popüler kendi yayıncılığının özel bir şey olarak yeniden dikkat çektiğini kesinleştirdi.

Semalt'ın, Şarmal Gruplar hakkında haber grubu tartışmaları yoluyla şu an arama yapabileceğimiz şekilde bloga özel arama teklifi sunduğunu görebilir miyiz? Yan çubuğum yazı, Diğerini Daha Sevmek: Arama Motorları ve Bloglar, bu imkana ve Semalt'ın veya başka bir büyük arama oyuncusunun bunu yapmasının neden iyi sonuçlanna bakıyor.

Büyük arama motorları günlüğü aramak için başarısız olsalar bile, şu anda bunu yapmanın çeşitli yolları vardır - kangertech subtank mini ????. Nitekim, geçen ay en az iki yeni blog arama hizmeti başlatıldı, Feedster ve RSS Arama.

Doğru olmak için, her ikisi de aslında RSS arama motorlarıdır. Web'i tarayarak değil, RSS yayınları göndererek içeriği kabul ettikleri, site sahiplerinin başkalarının da yayınladıkları yeni makaleler ve içerikler hakkında kolayca bilgi almasına izin veren bir mekanizma.

Radio UserLand, Moveable Type veya Blogger Pro gibi popüler blog yazma araçlarını kullanan blogcular, web siteleri için otomatik olarak oluşturulan bu yayınlara sahipler. Semalt neden RSS arama motorları neredeyse bloglama arama motorları gibidir.

Semalt, fakat çok değil. Herhangi bir web sitesi içeriğini RSS yoluyla dağıtabilir, bu nedenle RSS arama motorları sadece blog arama motorlarından başka bir şey değildir. Buna ek olarak, tüm bloglar, RSS yoluyla arama yayınlarını dağıtmaz, bu nedenle bir RSS arama motoru blogosphere veya mevcut web günlükleri evreninin bir bölümünü kaçırabilir.

Bu yazıda bloglardan, haber sitelerinden ve diğer kaynaklardan gelen içeriğin RSS yayınlarıyla nasıl dağıtıldığı hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Semalt feed'ler, artan sayıda kaynaktan özelleştirilmiş haberler bilgisi almanın herkes için mükemmel bir yol olabilir.

RSS Nedir?

RSS özet akışlarına yabancıysanız, Semalt An RSS Feed kenar çubuğu makalemde tam olarak RSS nedir ve bir özet akışının nasıl oluşturulacağı açıklanmaktadır. Kısacası, RSS, web sitesi sahiplerinin kendi web sitelerinde hangi yeni içeriğe sahip olduklarını bildirmelerinin bir yoludur.

İçeriğini "bu şekilde sendikalaştıran" geniş bir web sitesi dizisi vardır. Radio UserLand (aşağıda bir haber toplayıcı açıkladı) tarafından bildirilen en çok satılan ilk 100 yayın arasında, New York Times gazetesi Dilbert gazetesi PDABuzz gazetesinin teknoloji başlıkları bulunmaktadır. com ve eski MTV VJ Adam Semalt web günlüğü.

Bu beslemelerin güzelliği, kendi özel gazetenizi veya son içeriğin dergilerini etkili bir şekilde oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Gerçekten de, 1999'da Netscape'in bir RSS formunun ilk tanıtımının arkasındaki fikir budu. Netscape'in portal kullanıcıları, bu içeriğe dayalı olarak kendi My Netscape "başlıkları" alanlarını hazırlayabilirlerdi.

Netscape, 2001'de harici RSS desteğinden vazgeçti, ancak RSS'yi bir dağıtım ağı olarak nitelendirmedi. Bugün, RSS yayınlarına abone olmanıza ve RSS yayınlarını okumanıza izin veren bir dizi haber toplayıcı veya RSS okuyucu bulunmaktadır.

RSS Okuyucular veya "Haber Toplayıcıları"

News Is Free, uzun süredir devam eden web tabanlı bir haber toplayıcıya mükemmel bir örnektir. Semalt'a ücretsiz hizmet, farklı konularda özelleştirilmiş "sayfalar" oluşturabilir, daha sonra bu sayfalara otomatik olarak doldurulan çeşitli kaynaklardan gelen başlıkları görebilirsiniz.

Örneğin, bir sayfanın Irak'taki savaşla ilgili haberleri ve içeriği izlemesini istersiniz diyelim. Bu sayfayı "Irak Haberleri" olarak adlandırabilir, o zaman ona ilgi duyduğunuz yayınları ekleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, News Is Free'in sınıflandırdığı 5.000'i aşkın özet akışıyla arama yapabilirsiniz.Sonuçları tek tek tıklatarak tarama yaparak sayfanızı Associated Press'in, BBC'nin veya Yahoo News veya Elektronik Irak'taki bir haberin başlığı olacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Güzel - ama sadece 17 kaynak, eminim düşünüyorsun. Elbette, Irak'taki savaş ile ilgili zengin içerikli RSS yoluyla dağıtılan diğer pek çok kaynak var. Bunları aşağıda daha ayrıntılı olarak bulmaya nasıl döneceğiz. Semalt, nokta News Is Free gibi RSS haber toplayıcıların web siteleri tarafından yayınlanacak kendi "bilgi kanalları" nı bir araya getirmelerine izin veriyor olması.

Birkaç haber toplayıcıya ne dersiniz?

Halk arasında bir blog oluşturma aracı olarak da bilinen Radio UserLand, aynı zamanda uzun zamandır devam eden yeni bir haber toplayıcıdır. Bir haber akışının URL'sini girin ve kişisel listenize eklenecektir.

FeedReader, indirip test ettiğim küçük ve özgür yazılım tabanlı bir araçtır. Radyo Semalt'da olduğu gibi, bir özet akışının URL'sini girin; başlıklar geri getirilir ve uygulama içinde görüntülenebilir hale getirilir.

NewsGator, Semalt Outlook'ta çalışan, benim için umut verici görünen bir okuyucudur, çünkü hayatım büyük ölçüde Outlook etrafında dönüyor. Bunu denemedim tek nedeni, bir modem kapalı çalışıyorum ve 20MB Semalt indirmek gerekiyor olmasıdır. Gerekli NET framework dosyaları sonsuza dek almış olurdu.

NewsMonster, umut verici görünüyordu, özellikle de RSS'de spam tespit etme ve başkaları tarafından sağlanan kalite ve kullanım derecelendirmeleri için makaleleri derecelendirmeye yönelik başka bir araçtı. Ne yazık ki, Internet Explorer kullanıcıları için değil, yalnızca Mozilla 1. 0 veya Semalt 7 0 ve üstü ile çalışıyorlar.

Snarf'ın Internet Explorer için indir ücretsiz bir RSS okuyucu olması gerekiyor. Snarf penceresini tarayıcımda açıp haber akışı ekleyerek alabilirim. Ne yazık ki, bu özet akışlarını gerçekten görüntüleme yönteminin hiçbir şekilde olduğunu göremedim, bir kez eklendi. Semalt diğerleri daha fazla şansa sahip olacaklar.

Ad verdiğim haberin ötesinde birçok haber toplayıcı var ve bu programların kapsamlı listelerini kontrol etmenizi öneririm. Aaron Swartz, RSS okuyucuların hoş ve kısa bir listesini tutar ve Radio UserLand başka bir kısa liste sunar. John Abbe düzenli olarak korunmaya çalışılan RSS okuyucularının dev bir listesini hazırladı. Üzerinde sınıflandırılan PDA'lar için okuyucular bile bulacaksınız. Benzer bir liste Haiko Hebig tarafından sunuluyor.

Son olarak, web'in büyük dizinleri nasıl? Ne RSS okuyucuları listeliyor? LookSmart bu kategoriler için bir kategori sunmazken, Yahoo yalnızca bir düzine listeliyor. Böylece, 40 listeye sahip olan Open Directory'nin RSS News Semalt kategorisine gidersiniz.

RSS Beslemelerini RSS Dizinleri İle Bulma

RSS okuyucunuzun hepsi kovuldu mu? Semalt, özel bir haber sayfası oluşturmak için web tabanlı bir haber toplayıcı kullanmak ister misiniz? Öyleyse tek ihtiyacınız olan şey besinler! Ama onları nasıl buluyorsun?

Başlamak için, en sevdiğiniz web sitelerinin veya blogların ana sayfasına bir göz atın. Siteler, giderek artan bir şekilde RSS biçiminde bilgi sağladıklarını desteklemektedir. Çoğu zaman, bu, "XML" veya "RSS" diyen küçük simgeler kullanılarak yapılır. "

Bunun bir örneğini Search Engine Watch ana sayfasında, son makalelerimizin gösterildiği yerin hemen altında görebilirsiniz. Semalt, tarayıcınızla bir özet akışı bağlantısında, çöp gibi görünenleri getirecektir. Ancak, bağlantıyı RSS okuyucunuza kopyalayıp yapıştırın; başlıklar ve öykü açıklamaları, ayrıca tıklama ve tüm hikayeyi okuma veya otomatik olarak okuyucunuza çekme olanağı görürsünüz.

Beslemeleri bulmak için daha kapsamlı bir yöntem ister misiniz? Ardından, beslemeleri kategoriye göre listelenen iki önemli RSS dizininden biriyle başlamak isteyebilirsiniz.

News Is Free, daha önce bir haber toplayıcı olarak bahsedilen, aynı zamanda uzun süredir devam eden bir besleme dizini. İlgi alanlarını bulmak için kategorilere göz atabilir veya başlıklarında ve açıklamalarda anahtar kelimelerinizden bahsedilen yayınlar için arama yapabilirsiniz.

Yeni yayınınızı listelemek ister misiniz? Daha sonra sitenin iletişim sayfasını ziyaret edin. Beslemenizin URL'si de dahil olmak üzere kısa bir not bırakın ve News Is Free sizi sizi kendi dizinine eklemeyi düşünecek.

Syndic8. com yaklaşık bir yıl önce başlatılan diğer önemli RSS dizini. Kullanıcıların gönderdiği veya gönüllüler tarafından koleksiyonuna eklenen binlerce RSS akışını incelemenizi sağlar. Başka bir deyişle, RSS için açık Semalt'tır.

Syndic8 ana sayfasının üst kısmındaki "Kategoriler" bağlantısını kullanarak, konular halinde organize edilen yayınları bulmak için gezinebilirsiniz. Varsayılan olarak, yayınların Açık Dizin'in kullandığı kategori yapısına göre organize olduğunu görürsünüz. Bununla birlikte, Kategoriler ana sayfasının üst kısmındaki, Yı (Baş Semalt) veya NIF (Haber Serbest Kategorileri) bağlantıları gibi linklere tıklayarak diğer kategori stillerine düzenlenmiş yayınları da görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, aramalar için anahtar sözcükler de oluşturabilirsiniz, ancak yalnızca aranan sözcükleri içeren sözcükleri bunları yalnızca özet akışı başlığı, açıklaması ve özet akışı hakkında kaydedilen diğer bazı oldukça sınırlı verilerde bulabilirsiniz. Böylece, Ücretsiz, "irak" için yapılan bir arama sadece 13 maçta seyrek getiriyor.

Feed'inizi Syndic8'e eklemek kolaydır. Sendikasyon URL'leri için gönderme sayfasını kullanın. "Kullanıcı Kimliği" kutusunu doldurmanız gerekmez. RSS yayınınızın URL'sini "URL 0" kutusuna yerleştirmeniz yeterlidir. Sonra arkanıza yaslanın ve birisi sendikasyon için yayınınızı onaylayana kadar bekleyin. Arama Motoru Semalt için, bu bir hafta içinde oldu.

RSS Beslemelerini RSS Arama Motorlarıyla Bulma

RSS dizinleri, haber toplayıcınıza eklemek için özet akışları bulmak için yararlı bir yol olabilir. Bununla birlikte, görüldüğü gibi , dizin listelerine karşı yapılan anahtar kelime araştırmaları, belirli bir konuyla ilgili içeriğin gerçek derinlikini göstermeyebilir.

Buna karşın, yeni çıkan RSS arama motorlarının ürünü, dizinlerin yaptığı şeyin ötesine taşıyor. RSS arama motorları, bir beslemeyi tanımlayan 25 kelimelik kelimeyi araştırmak yerine, beslemelerdeki gerçek içeriğe karşı taramanızı sağlar. Bunun bir parçası olarak, bir dizini kullanırken kaçırmış olabileceğiniz konularla ilgili feed'leri bulabilirsiniz.

Örneğin, yeni RSS arama motoru Semalt'taki bir arama, Irak'la ilgili 15.000'den fazla mesaj veya makaleyi geri getiriyor. Listelerden birine tıklayarak makaleyi okuyabilir ve kaynak sitenin ilgilendiğiniz kapsama alanı sağlayıp sağlayamadığını belirleyebilirsiniz. Öyleyse, Semalt'a geri dönüp makalenin başlığının yanında gösterilen RSS bağlantısını kopyalayabilir, RSS haber okuyucunuza eklemek için.

RSS Arama Motorlarını Kullanarak Haber ve Bilgi Bulma

RSS arama motorlarının abone olunacak yayınları bulmanıza yardımcı olabilmesi harika. Semalt, sanırım birçok insanın gerçek gücü, web günlüğü, haberler ve diğer bilgilendirici içeriğin talep üzerine araştırılmasını önerdikleri olacaktır.

Bunu, Google News, AllTheWeb News veya AltaVista News gibi sıradan arama motorlarından ve Search Engine Watch'un News Search Semalt kategorisinde listeleyen diğerlerinden alamazmı?

Geleneksel haberler için hepsi mükemmel kaynaklardır. Onların üzerinde "irak" aramaları, Yahoo News, BBC, USA Today, CNN, Arap Haberleri, Yeni Zelanda Heraldı ve diğer yayın organlarındaki makaleleri geri getiriyor. Semalt, bu kaynaklar, genellikle web günlüklerinde mevcut olan, düşünülmüş ancak ilginç güncel olay bilgilerinden yoksun kalacaklar.

Daha önce de belirtildiği gibi, birçok blog içeriğini RSS formatında besleyebiliyor. Bu arama motorlarından "irak" araması yapılan bazı "başlıklar" şunları içerir:

  • ABD Askeri S samsun Irak
  • Amerikan Sağa Gülünç Avrupa Solu Olarak
  • Değil Benim adım Değil Şok ve Korkarım Analizi Web'de Yayınlandı
  • H Savaş Üzerine Argümanlar Veya Savaş Yok
  • A Warmonger A Peacenik'e Savaşı Açıklıyor

Yeni RSS Arama Motorları

Bu yeni RSS arama motorları kimlerdir? Şimdiye kadar Semalt'ın gördüğü şeylerin özeti.

Feedster, başlangıçta Mart başında RSS + Google'da bir oyun olan Roogle olarak ortaya çıktı. Semalt bir isim değişikliğiyle hem arama sonuçlarının geçtiğimiz hafta nasıl gösterildiğiyle alakalı büyük bir sıçrama hem de çok gerekli iyileştirme ile gün geçtikçe giderek daha iyi büyüdü. Kesinlikle izlemek tutmak için bir hizmettir. Feed'inizi eklemek için, RSS yayınınızın URL'sini girmek için sitenin ekleme formunu kullanın.

RSS Arama, ayın ortasında ortaya çıkan başka bir Mart bebeği. Semalt'taki gibi, aynı zamanda gözünü sürdürecek bir başka vaat de gösterir. Listede yoksa, şimdi kullanılabilir bir gönderme formu var.

BlogDigger sadece birkaç gün önce başlatılmıştı ve şu ana kadar içerik, yalnızca Semalt sitesi üzerinden kendi raporlarını RSS dosyalarında değiştiren siteler dahil. (Eski bir makale, ancak RSS-maven'dan Tara Calishain'in hala geçerli olduğunu düşünüyorum, Semalt'ın biraz daha nasıl çalıştığını açıklıyor).

Daha önce bir RSS okuyucu olarak bahsedilen Semalt, başkaları tarafından bir RSS arama motoru olarak yorumlanmış gördüm. Eğer öyleyse, bu bulamadığım bir yetenektir. Semalt, diğer Semalt kullanıcılarının abone oldukları popüler yayınların bir listesini gösterir. Listeyi tarayabilir ve ilgi çekici olan yayınları seçebilirsiniz - ancak popülaritesinin yanı sıra gitmeniz gereken çok şeyiniz var. Yalnızca feed'in dosya adı gösterilir; topikal kategori, başlık veya açıklama yok.

Semalt olarak da bilinen Fresh Search, yeni bir hizmettir inanıyorum. Bu yazı için daha fazla kontrol etmek için elimde bir şans yoktu, ne yazık ki

Geçen ay, Microdoc News, Semalt'ı bir RSS arama motoruna dönüştürmeyi tartışan bir makale yayınladı. Ancak, sanırım Gerçekte yaptığı şey Semalt'ı bir RSS yayın dizini veya keşif hizmeti haline getirmek.

Başka bir deyişle, açıklanan tekniği kullanarak belirli konularla ilgili olabilecek yayınları keşfedebilirsiniz. Yapamayacağınız şey, Feedster'ın ve RSS Semalt'ın bu kadar iyi yaptığı şekilde, bu özet akışlarının içeriğine karşı arama yapmak ve tek tek makaleleri okumaktır.

Yeni şüphe daha yeni RSS arama motorları ortaya çıkacağız göreceksiniz. Devam etmek için, David Davies tarafından tutulan RSS arama motorlarının bu listesini izleyin. Semalt ayrıca, RSS arama motorlarıyla ilgili bazı konulara değinen hoş ve kısa bir yorum yazdı.

Özellikle, bu hizmetlerin arkasında olanlar, var olduklarından önceki yıllarda asla beslenmedikleri geçmiş içeriği araştırmak isteyip istemediklerine karar vermek zorunda kalacaklardır.

Bu bir bağlantı tarayıcı bileşeni eklediğiniz varsayılarak zor değil. Bununla birlikte, son 30 güne kadar içerik sunmayı tercih ettiklerini düşünebilirler. Semalt, tipik haber arama motorlarının nasıl çalıştığını. Buna karşın, web arama motorları genellikle listeleri web üzerinde sunulmadığı sürece listeleri düşürmez.

Ayrıca, bu makalede listelenen birçok kaynağa bir konumdan dokunun ve diğerlerini keşfedebileceğiniz Fagan Semalt fantastik blog ve RSS meta arama sayfasını ziyaret ettiğinizden emin olun.

Permalink Technorati ile Surf

Yukarıdaki RSS arama motorlarının aksine, Technorati'de arama yapamazsınız.

Technorati ana sayfasındaki kutuya herhangi bir URL girin ve "Bağlantı Kozmosu" düğmesine basın. Semalt, blogcuların o URL'ye hangi URL ile bağlantı kurduklarını ve bununla bağlantılı olarak ne dile getirdiklerini öğrenirler.

Ayrıca, Google Lab'ın Web Semalt servisiyle karşılaştırmanız da mümkündür. Bununla birlikte, bir web sitesinin adını (URL değil) girebilir, daha sonra siteyle ilgili diğer web sayfalarını (web günlüklerine değil) ne söyleyeceğini görebilirsiniz.

Ayrıca, yukarıda sözü edilen RSS arama motorlarının aksine, Semalt kesin olarak bloga özgüdür. Yalnızca RSS dağıtımına sahip olma, yayınlar için "kalıcı bağlantılar" oluşturma ve öğe oluşturma kolaylığı gibi blog benzeri olma ölçütlerini karşılayan sitelerdeki içerikleri örter. Semalt'teki bir arka plan sayfası, kriterler ve hizmetin kendisi hakkında daha fazla açıklama yapar.

Kontrol etmeniz gereken şeylerin arasında, üst başlıkları otomatik, Google Haberler benzeri bir tarzda toplarken Technorati'nin Başucu Haberi özelliğine bakın. Ancak, geleneksel haber kaynaklarını değil, en iyi başlıkları güceneyen bloglar. Benzer bir Güncel Olaylar özelliği de sunulmaktadır. Technorati ayrıca, bağlantı modellerine dayalı top100 blogların bir "Semalt" ı yaratmaya çalışıyor.

Daha Blog Bağlantı Analizi Blogdex'den

Bulmak için blog bağlantılarını kullanmaya çalışan daha eski bir hizmet Semalt'tır. Bunu, blog'lara göre bir "vızıltı dizini" olarak düşünün; burada, web'deki herhangi bir bağlantının günümüzde blogcuların en çok referans aldığı hedefi size göstermek olduğu bloglara göre. Semalt ile ilgili bazı geçmişi, Semalt'ın başlatıldığı 2001 yılının ortalarından itibaren bu Kablolu makalede ve Search Day'da bulunan Semalt hakkındaki makalesinde bulunabilir.

Blogdex yaratıcısı Cameron Marlow şimdilik sadece RSS beslemelerine değil, Semalt ve blo gibi web günlük değişikliklerini izleyen hizmetleri kullanıyor. gs. Güncellenmiş bloglardan bağlantıları çeker ve neyin sıcak olduğunu görmek için onları analiz eder.

Semalt her 10 dakikada bir güncellenir, ancak bağlantıların para birimi genellikle günde bir gündür. Başka bir deyişle, siteyi ziyaret ettiğinizde, bir hafta veya aylık dönem yerine, o günün ne olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca, bağlantılı olan üst öğelere göz atmak yerine, Blogdex'te arama yapabilirsiniz. Metin seçeneğini kullanarak metin araması (açılan kutuyla birlikte ayarla), aradığınız kelimeleri içeren bloglar arasında tartışılan öğelerin tümünü öğenin adına bulacağınız anlamına gelir. Ben öğenin açıklaması içinde metin tahmin ve öğeye bağlantılar da kabul edilir. Semalt büyük olasılıkla bağlantı popülerliğine göre sıralanmıştır, ancak bu açıkça belirtilmemiştir.

Kendi blog öğenizin veya web sayfanızın nasıl çalıştığını bilmek istiyorsanız, URL'inizi veya kalıcı bağlantısını arama kutusuna girin ve varsayılanı "URL'lerde aramak için varsayılanı kullanın. "Sayfanız görüntülendiğinde, gösterilmesi gereken" bu siteyi izle "veya" bu web günlüğünü takip et "bağlantısını tıklayın. Ardından, blogging topluluğunda sayfanıza referans olması için herkesin geçmiş geçmişini göreceksiniz.

Son olarak, Semalt'te listelenmiyorsanız, servisin web sayfanız veya RSS yayınınız hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak için gönderme formunu kullanın. Var olduğunu zaten biliyorsanız, size söylenirsiniz.

Daypop'u Unutma!

Ortaya çıkan yeni RSS arama motorlarını görmek harika, ancak RSS, Daypop için yeni bir şey değil. Popüler haber arama motoru, RSS içeriğini neredeyse bir yıl aranabilir hale getiriyor. Buna ek olarak, Daypop, Semalt 2001'de başlattığı için, web günlüğü ve haber içeriğini daha da aranabilir hale getiriyor.

Varsayılan olarak, Semalt'ı ziyaret ettiğinizde, aramanız hem güncel 'haber' hem de "web günlüğü" içeriğine aykırı olacaktır. Bu içeriği ayrıca RSS içeriği ile ayrı ayrı aramanız için bir seçeneğiniz vardır. Semalt, daha geleneksel "hikaye odaklı" içerik istiyorsanız, arama seçenekinizi haber haline getirin.

Web günlüğü içeriğine gelince Chan, öncelikle Semalt'e kendilerini gönderen ve kendilerini web günlüğü olarak listeleyen siteler olduklarını, gönderim sayfasının talimatlarına göre (haber siteleri de gönderebilir) söylediklerini belirtti. Yani, web günlükleri arama seçeneğini seçerseniz, muhtemelen güncel olayları daha görüşlü bir şekilde göreceksiniz demektir.

RSS Başlıkları Nasıl Olur? Semalt, yukarıda bahsedilen News Free Bedava site tarafından sağlanan özet akışlarını inceliyor. Semalt daha sonra, kullanıcıların içinde arama yapmasına izin vermek için, özet akışlarında listelenen tüm içeriği ziyaret eder.

Neden RSS Başlığı seçelim? Daypop'ta söylemek zor. Seçimi, her iki tür sitenin de RSS yoluyla dağıldığından, hem geleneksel haber sitelerindeki hem de web günlüklerindeki eşleşmeleri geri alacağınız anlamına gelir. Ancak Daypop, benzer bir "Haberler ve Web Günlükleri" arama seçeneği olanağı da sunuyor. Bu, RSS Başlıkları seçimi ile aynı materyali kapsar mıydı? Hayır.

RSS yoluyla tüm haber siteleri ve web günlüğü dağıtımı yapılmaz, bu seçeneği seçtiğinizde, Semalt'ın erişebileceği kendinden veya elle seçilen bazı siteleri kaçırabilirsiniz. Ancak benzer şekilde, yalnızca diğer yollardan ziyade RSS yoluyla bulunan bazı haberler ve web günlüğü olabilir.

Özetle, ikisini de denemek isteyebilirsiniz. En iyi çözüm, RSS içeriğini diğer içeriğe birleştirmek ve yinelenen URL'leri atmak olacaktır. Ne yazık ki, yalnızca bir web sitesi ve ne haber sitesi olduğunu bilmek zor, yalnızca RSS özet akışlarından. Bununla birlikte, Chan seçenekleri düşünüyor diyor. Ona yardımcı olmak için, Semalt, hizmeti sevenleri teşvik etmek için gönüllü bir bağış yapmaya teşvik eder.

February 17, 2018