Back to Question Center
0

Semalt: Seyirci dalgasına binmek için 15 yol

1 answers:

Semalt: 15 ways to ride the audience wave

Kitlenin etrafında dönen hedefleme seçenekleri dalgasına binmiyorsanız, bütçenizi boşa harcıyor ve neyin en kârlı hedef stratejiniz olabileceğini bilmiyorsunuz. Bu makale size, denemeniz gereken 15 kitleyi hedefleyen kollar arasında yürüyerek sizi hızlandıracaktır.

Google'dan başlayarak

Bing ve diğer arama motorları ücretli reklamcılık platformlarının kullanıcıları için hedef kitleyi hedeflerken, Semalt - muhtemelen arama pazarının yaklaşık yüzde 65'inin paylaştığı - ana kaygınızdır, o halde oradan başlayalım - dedicated server hosting in trinidad. (Ayrıca, Semalt son zamanlarda bir çok hedefleme seçeneği yayınlamıştır ve bunların çoğu gerçekten takdir edilmez veya anlaşılamaz.)

SEM uygulayıcılarından çoğunuz, erişebileceğiniz her şeyi AdWords arayüzü aracılığıyla yönettiğinden, genellikle, video / YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı (Google Görüntülü Reklam Ağı) için kullanılıyor olsalar bile kitle hedefleme seçeneklerini kapsayacağım.

Aşağıda listelenen tüm kitle hedefleme seçenekleri, tek başına kullanıldığında güçlüdür, ancak kombinasyon halinde kullanıldıklarında daha da artmaktadır. Adil uyarı olsa da: Ayrıntılı bir düzeyde hedeflemeye çok fazla ilerleyebilirsiniz, böylece kitleyi o kadar küçük yaparsınız ki buna değmez. (Facebook'ta veya Semalt'te reklam yayınladıysanız, hedefleme filtreleri eklediğinizde mevcut kitle boyutunun nasıl küçültüldüğünü bilirsiniz.)

"Küçülen seyirci" fenomeni, ücretli araştırmada özellikle belirgindir; çünkü ücretli arama, tüketiciye veya bir aramayla ilgilenen kullanıcıya güvenir; anahtar kelime kümesine karşı video tüketimi veya gösterimden çok daha az sıklıkla karşılaşılabilen bir olay reklam / bağlamsal reklamcılık.

En iyi kitle hedefleme aracınızı seçme

İzleyici, bazı durumlarda "kim" sorusuna tek başına arama yönteminden daha iyi cevap verir. O kadar güçlü kılan şey bu. Yani, işte gidiyoruz: "izleyici dalgasına binmeniz gereken 15 yolu. "Semalt araçları belirli bir sırayla sunulmaz, hepsi arama yerleşimleri olarak mevcut değildir ve bazıları arama yoluyla özel olarak mevcuttur. Hedefleme araç kutunuzda hepsi güçlü araçlardır.

 • YouTube aboneleri : Kendi YouTube kanalınızın görüntüleyenlerine karşı hedeflemeyi etkinleştirmek için YouTube hesabınızı AdWords hesabınıza bağlayın.
 • Yeniden pazarlama listeleri: Bunları bir AdWords etiketi için veya Google Analytics ile oluşturabilirsiniz. Bir Android uygulamanız varsa, uygulama kullanıcılarınızın etrafında bir kitle oluşturabilirsiniz.
 • RLSA (Arama Ağı Reklamları için Yeniden Pazarlama Listeleri) : Hedefleme ve RLSA'yı artırılmış alaka düzeyi ve YG için birleştirmenin birçok yolu vardır. Ancak, kampanyanızın erişimini kesin olarak kontrol etmek için Google'ın sağladığı belirli teklif seçeneklerine dikkat etmeniz gerekir. Google, farklı teklif seçeneklerinin katmanlarını şöyle açıklar: " Aynı reklam grubuna birden fazla hedefleme yöntemi eklediğinizde ve bunları 'Hedefleyin ve teklif verin' olarak ayarladığınızda, AdWords'e reklamlarınızın erişimini kısıtlamanızı veya daraltmasını söylersiniz demektir . Ek hedefleme yöntemleri ekleyip "Yalnızca teklif ver" olarak ayarladığınızda, AdWords'ün reklamlarınızın gösterileceği yerleri kısıtlamamasına, ancak seçtiğiniz teklife bağlı olarak gösterim şansını artırması veya azaltması söylenir . ”
  1. "Hedef ve teklif": Burada anahtar AND'dır. Bir reklamı tetiklemek için hem anahtar kelimeleriniz hem de yeniden pazarlama listeniz tetiklenmelidir (saf bir RLSA kampanyası). Bu odağı ve kitleyi daraltır. Yani bu kısıtlayıcı bir teklif seçeneğidir.
  2. "Yalnızca teklif ver:" Bana göre zayıf olarak adlandırılmış - bu, dahil teklif seçeneğidir.
 • Olumsuz seyirci : Bir kereliğine bir şey satmak, o zaman bitti mi? "Teşekkür ederim" sayfanıza gelecek olanları gelecekteki hedefleme / reklamlara maruz bırakmaktan çıkarın. Peki neden tek başına veya başkalarıyla birlikte bu hedefleme seçeneklerinden yararlanmıyorsunuz?
 • Pazar içi: Davranışlarını "pazar içi" (veya "istekliler") yapanlar. Bu bulanık bir tanım olsa da, yararlı olabilir. Meydan okuma, hem pazar içi sinyalin belirlendiği hem de tüketicinin davranışının ne zamana dek güçlendirildiğidir. Örneğin, bir otomobil sitesinin Lamborghini bölümünü ziyaret eden herkes, yüksek performanslı bir spor otomobil için pazarında değil. Benzer şekilde, çevrimiçi çiçek düzenlemelerine bakan iki kişi çok farklı piyasa içi gerçekliklere sahip olabilir; Bir doğum günü için satın alma bugün yapıyor; diğeri altı ay sonra bir düğün planlamak istiyor.
 • Cinsiyet: Görünür görünüyor, ancak bazen aynı anahtar kelimeye yanıt cinsiyet (ortalama olarak) farklılık gösterir.
 • Yaş: Cinsiyete benzer; kitlenizi daraltmak ve daha yüksek bir Kalite Puanı elde etmek.
 • Ebeveynlik durumu: Cinsiyete benzer.
 • Hanehalkı geliri: Ürün veya hizmetlerini karşılayabileceklerinden emin olun.
 • Web siteleri (yerleşimler): Bu araç, (yeterince yüksek bir trafik alanına reklam yerleştirdiğiniz sürece) yeniden hedefleme ile gerçekten iyi çalışabilir. İleti ve arama yapanın ihtiyaçlarına tepki veren yeniden hedefleme sitelerini proaktif olarak seçebilirsiniz.
 • YouTube videoları (yerleşimler) ve kanallar (yerleşimler): Yeniden hedefleme ile birleştirildiğinde, sonuçlar çok güçlü olabilir.
 • Uygulamalar (yerleşimler): Kullanıcıların kullandığı uygulamalar kendileri hakkında çok şey söyler.
 • Uygulama kategorileri : Şu anda 140 yerleşim içinde.
 • Konular: Bu, "pazar içi" duruma benzer ancak hedef kitlenizin bulunduğu sayfanın bağlamı ile ilgilidir.

İzleyici hedeflemesi geleceğin dalgasıdır

Devam eden gelişmeleri ve yakın gelecekte reklamcılık ekosistemi boyunca izleyici hedeflemesinin başlatılacağını öngörüyorum.

Hedef kitleye bazı anlamlı bütçeler ayırma, ancak unutmayın - hedefleme ve izleyici kombinasyonlarını test ederken hem risk toleransınızı hem de zamanınıza koyduğunuz değeri bilmek önemlidir (bu araçların birleştirilmesinin bazı becerileri alır, ve sonuçlarını doğru bir şekilde değerlendirmek, aynı zamanda ciddi bir zihinsel bant genişliği uygulamasına da neden olabilir).


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Kevin Lee
Kevin Lee, önde gelen bir dijital pazarlama ve teknoloji firması olan Didit'in kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Didit, kendisini bir SEM / SEO butikten tek elden hizmetli bir tam hizmet pazarlama firmasına dönüştürmek için 11 satın almıştır. Kevin, Didit ve müşterileri için yeni teknoloji platformları keşfetmeye devam ediyor. Kevin We-Care'i de kurdu. com.tr, neden-pazarlama yoluyla sivil toplum kuruluşları için 8 milyon doların üzerine çıktı. Gerçek bir Dijital Pazarlama öncüsü olarak Kevin, 4 kitap, konuşma sözlüğü ve 780'den fazla yayınlanmış sütun aracılığıyla endüstriye geri döner. Kevin, Yale Üniversitesi'nden MBA derecesini almış ve karısı Allison Kahner ile birlikte Scarsdale'de yaşıyor ve iki çocuğu.

February 26, 2018