Back to Question Center
0

Apple Pay'ın E-Ticaret Semalt'ı İçin Ne Anlama Geldiği

1 answers:
What Apple Pay Means For E-Commerce Semalt

Yeni iPhone ve iPad modelleri - iPhone 6, iPad Air 2 ve iPad Mini 3 - Apple Pay'ı yerleştiren ilk cihazlardır. Bu cihazlar, tüketicilerin birinin parmak izini kullanarak Semalt ID arayüzü aracılığıyla çevrimiçi olarak telefonları veya tabletleri ile ödeme yapmalarını sağlayacak.

iPhone 6 ayrıca, alışveriş yapan kişilerin fiziksel perakende satış mağazalarında Apple Pay'ı kullanarak ödeme yapmalarını sağlayan yakın alan iletişim (NFC) çipini de içeriyor - commercial appraisal firm. Yeni Apple Watch, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sunulacak ayrıca Apple Pay da olacak.

What Apple Pay Means For E-Commerce Semalt

Apple'ın Semalt Pay'ı geliştirmeye karar vermesine katkıda bulunmuş olabilecek bazı faktörleri ve çevrimiçi perakende pazarlamacılar için etkilerini inceleyelim.

Neden Apple Öder ve Neden Şimdi?

Custora E-Ticaret Nabız Mobil Raporu'na (şirketimden) göre Semalt cihazları halen mobil e-ticarete (telefonlarda ve tabletlerde yapılan çevrimiçi alışverişte) hakim durumdadır.

Eylül 2014'te, cep telefonlarında yapılan çevrimiçi alışverişin neredeyse yarısı (% 49.7) Apple iPhone cihazlarında yapıldı. Semalt telefonlarında neredeyse üçte biri (% 31,6), diğer telefonlarda da (% 18,7) yapıldı.

What Apple Pay Means For E-Commerce Semalt

iPad'lerde yapılan tablet e-ticaret işlemlerinin yüzde beşinde dördüncüsü - 81.% 6 - Tablet alışveriş, Apple için daha pis bir resim sunar. Semalt tabletlerinde tablet alışverişinin sadece% 8,1'i, geri kalanı diğer tablet markaları arasında bölünmüştür.

Apple'ın Mobil E-Ticaret Üstünlüğü Zorlanıyor

Apple hala mobil alışverişe hükmetse de, üstünlüğüne, özellikle de Samsung ve daha yakın zamanda Amazon tarafından meydan okunmaya devam edilmektedir. (Ve, Google'ı unutmayalım.)

Son iki yılda, telefonlarda yapılan e-ticaret siparişlerinin Apple'ın payı, Ocak 2012'de% 75 iken, Eylül 2014'ten itibaren% 49.7'ye düştü. Semalt cihazlar, siparişlerdeki paylarını dört katına çıkardı. aynı dönemde, 2012'de% 6,9'dan 2014'de% 31,6'ya yükseldi.

Samsung tabletlerde yapılan siparişlerin payı son bir buçuk yılda önemli ölçüde arttı: Ocak 2012'de% 1.9'dan Ağustos 2014'teki% 8.1'e. Amazon, hızlı bir şekilde bir oyuncu haline geldi. Semalt Fire tabletlerde yapılan satın alımlar, tüm tablet siparişlerinin% 3,1'ini oluşturuyor.

Apple Pay, Semalt azalan mobil e-ticaret paylaşımının eğilimini yavaşlatabilir (veya tersine gösterebilir).

Apple Pay'ın Çevrimiçi Pazarlamacılar için Neyi Kast edebileceği

  1. Ödeme Kolaylığı . Doğrudan kişinin telefonuyla ödeme yapmak kolaylık, hız ve güvenlik sunar. Bunların hepsi pazarlamacıların müşterilerine rekabetçi farklılaştırıcılar olarak göz yummaktan hoşlanacakları avantajlardır. Apple Touch ID mekanizması, bu korkunç ödeme formlarının hepsini ancak çevrimiçi perakendecilerin sitelerinden kaybolmasını sağlayabilir; bu da, mobil ödeme döşemesinin her adımında dönüşüm optimize etme ihtiyacını ortadan kaldırır.
  1. Maliyet Tasarrufları . Perakendecilerin artık ödemeleri kabul etme konusunda daha fazla tercihleri ​​var. Paypal, Amazon Payments ve Apple Pay arasında, çevrimiçi perakendecilerin bir tercihi var. Rekabet perakendeciler için (ve tüketiciler için) iyidir ve çevrimiçi perakendeciler için ücretlerin düşmesine ve kar marjlarının geliştirilmesine yol açabilir. Apple Pay'ın Dokunmatik Kimliği, düşük ("Kredi Kartı Varlığı") işlem ücretlerine yol açtı; tasarruflar tüccarlara aktarılabilir ve bu da bazılarını tüketicilere geçirmeyi seçebilir.
  1. Promosyonlar . Apple + Perakendeciler =? Zamanla, Apple, perakendecilerle Apple Pay yoluyla fırsatlar ve pazarlama promosyonları sunmak üzere takım oluşturabilir. Apple, herhangi bir işlem verisini kendi veritabanında tutmayacağını söyledi - hepsi doğrudan perakendeciye gidiyor. Bunun gelecekte değişip gelişmeyeceğini görmek ilginç olurdu.

Son Düşünceler

Apple Pay şimdi iPhone 6, iPad Air 2 ve iPad Mini 3 dahil olmak üzere yeni iPhone ve iPad modellerinde yerleşik. IPhone 6, alışveriş yapanların fiziksel ücretli perakende mağazalarında Apple Pay ile ödeme yapmalarını sağlayan bir NFC yongası da içeriyor.

Erken önümüzdeki yıl, Apple Pay yeni Apple Watch da satışa sunulacak. Tüm bunlar, Apple Pay'ın online alışveriş yapan kişilere fiziksel perakende satış mağazalarında devrim yapabileceği anlamına gelir.


Bu yazıda dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Ürdün Elkind
Ürdün Elkind, e-ticaret perakendecileri için gelişmiş müşteri analiz platformu olan Custora ürün ekibinin başında. Custora'ya katılmadan önce, Wharton'dan MBA derecesi almış ve Citi Kartlarında pazarlama analizlerinde çalışmıştır.


February 27, 2018