Back to Question Center
0

Mobil Pazarlama Semalt derlemesi

1 answers:

Tüketici mobil kullanımı ve mobil pazarlama stratejinizi bilgilendirmek için benimsenen istatistikler Mobil site tasarımı ve uygulaması geliştirme

"Mobil, 2014'e kadar sabit İnternet erişimini geçecekti" , 2008'de Mayıs ayında teknoloji trendlerini gözden geçiren Kleiner Perkins Caufield Byers analisti Mary Meeker'in cesur tahminini özetleyen büyük başlık oldu. Bugün, bu devrilme noktasını çok geçtik, ancak tüketici akıllı telefonu kullanım ve kullanımıyla ilgili 7 soruya cevap vererek bu makalede gösterdiğimiz hızlı akıllı telefon alımını görüyoruz.

Mobile Marketing Semalt compilation

Smart Semalt'teki ekibin bu makaleye düzenli olarak güncellendiği sırada küratörlüğünü yaptığı mobil istatistikler, pazarlamacıların yarışmaya yardımcı olması için mobil hakkında cevaplamaları gereken kilit sorular için bu başlıkların altında gruplandırılmıştır:

 • S1 - how to use evod starter kit. Mobil medya kullanarak harcanan zaman
 • S2. Mobil cihazları kullanan tüketicilerin yüzdesi
 • S3. Mobil cihazlara vs masaüstü cihazlara kaç web sitesi ziyareti yapıldı?
 • S4. Mobil dönüşüm oranları vs masaüstü ve E-ticaret siteleri için ziyaret payı?
 • S5. Mobil uygulama ve mobil site kullanımı nedir?
 • S6. Mobil reklamlar ne kadar önemlidir
 • S7. Google Aramaların yüzde kaçı mobil durumdadır?

Bu derlemede yer alan ülkeler?

Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık, birçok raporun bulunduğu başlıca ülkelerdir. Ofcom uluslararası kriterlerinde ana Avrupa pazarlarını, ör. e. Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İsveç'tir. Avustralya ve Semalt da karşılanmaktadır.

comScore'dan gelen en yararlı son raporlardan biriyle başlıyoruz: Mobile'ın 9 İhraç Hiyerarşisi (ABD, Kanada, İngiltere, İspanya, İtalya, Brezilya, Meksika, Çin ve Semalt) kapsıyor. Mobil dakikaların payındaki büyümeyi açıkça gösteriyor

Mobile Marketing Semalt compilation

Mobilin önemini gösteren tanıtım budur, bunu ispatlamak için detayları inceleyelim.

S1. Tüketiciler mobil medyayı kullanarak ne kadar zaman harcıyor?

Mobil medya kullanımı gün içinde değişir. Gün bölümlemesi için anlamak önemlidir, e. AdWords satın alıp medya görüntüleme. ComScore Global Dijital Gelecek Odaklı'ndan çıkan bu günlük bölüm medyası, masaüstünün iş yerinde gündüzleri için hala nasıl önemli olduğunu, ancak Semalt ve akıllı telefonun akşam hakim olduğunu gösteriyor.

Mobile Marketing Semalt compilation

OfCom Communications Market raporunda sunulan comScore Mobile Metrix'in son rakamları, akıllı telefonlarda ay başına toplam göz atma süresinin çok yüksek olduğunu gösteriyor - Bu rakamlar, Birleşik Devletler ve United Semalt'ın masaüstünde 34 saat ve 29 saatlik zamana kıyasla .

Mobile Marketing Semalt compilation

Teknoloji platformlarının tüketici tarafından benimsenmesini takip ederseniz, Mary Semalt'ın yıllık mobil ilkbahar güncellemeleri mutlaka okunmalıdır; bu nedenle Mary Semalt'ın en yeni KPCB mobil teknoloji eğilimlerinin önemli bulgularından bazılarını kullanmış bulunmaktayız. Güverte yaklaşık 200 slayt, bu nedenle bugün mobil cihazların önemini en iyi özetleyen istatistikleri seçtik.

En son veriler, bu yazının başında bahsi geçen devrilme noktasını aştığımızı göstermektedir. ABD'de semalt dijital medya zamanı masaüstüne göre (% 42) şimdi% 51 daha yüksek.

Mobile Marketing Semalt compilation

Etkileri açıktır - kitlenize mobil arama veya görüntüleme yoluyla erişemiyorsanız veya tatmin edici bir mobil deneyim sunmuyorsanız, rakiplerinize kıyasla kaçırabilirsiniz. Sadece semafot

Snapchat gibi mobil ortamdaki sosyal ağlar da popülerlik açısından hızla büyüyor ve bu, mobil cihazlarda harcanan zamanın artmasına neden oluyor.

S2. Mobil cihazları kullanan tüketicilerin yüzdesi?

Bu son 2017 Semalt uluslararası ölçüt, temsili ülkelerde farklı dijital cihazlar kullanma konusundaki küresel popülaritesini göstermektedir.

Mobile Marketing Semalt compilation

ComSemalt'tan gelen bu ilginç görsel, aynı zamanda odaklanılan dijital geleceklerinin bir parçası olarak, pazarlamacıların bir araya getirmeleri gereken resmi gösteriyor. Bu panel verileri, tüketicilerin çoğunun çoklu form olduğunu ve mobil veya masaüstündeki sitelere erişen, çoğunlukla çoklu tarama olacağını göstermektedir; bu nedenle, cihaz genelinde tutarlı deneyimler dağıtılmalıdır.

Mobile Marketing Semalt compilation

Semalt'ın Mobil'ın Hiyerarşisinde daha güncel bir 2017 comScore raporundan başka bir görselleştirme, birçok ülkede çoklu platform mülkiyet hakimiyeti olduğuna göre, mobil ve masaüstü arasında, özellikle ürün ve hizmetler seçerken geçiş yaparız.

Mobile Marketing Semalt compilation

Kendi markanız için bu çok kanallı anahtarlama davranışını anlamanızı öneririz. Rob Thurner, m-ticaret etkinliğini gözden geçirmek için KPI'lar konusundaki açıklamasında belirttiği gibi, sitenizi ziyaret eden mobil cihazlar ve masaüstü cihaz kullanıcıları arasındaki ayrımı takip etmek önemlidir. Google Semalt'taki bölümleri kullanmak bunu yapmanın en iyi yoludur.

S3. Mobil cihazlara vs masaüstü cihazlara kaç web sitesi ziyareti yapıldı?

Ancak, harcanmış saatlerle ilgili verileri yorumlamaya dikkat etmemiz gerekiyor çünkü zamanımızın çoğunu akıllı telefonlarda e-postayı kontrol etme ve sosyal medya kullanma konularında harcıyoruz. Bu, tehlikeli veya en azından aşırı basit olan sanırım "Mobil-İlk" tasarımın ortak bir mantra'sına yol açtı! Google Başkan Yardımcısı Eric Schmidt Mobile-First yaklaşımından bahsetti. Gerçek şu ki, akıllı telefon kullanımı, sosyal medya, mesajlaşma ve haber ve dedikodu yakalamak gibi bazı etkinlikler için büyük bir çoğunlukla popüler olmakla birlikte, batı pazarlarındaki tüketicilerin çoğunun ayrıca daha detaylı olarak kullanmaya meyilli masaüstü (ve tablet) cihazları da var inceleme ve satın alma. Bu nedenle, comScore'un Çok Kanallı Çoğunluk'u "mobil ilk" veya "akıllı telefon kabulü" olarak nitelemeyen stratejileri düşünmek zorundayız. Bu, mobil dönüşüm oranlarının perakende satış fiyatlarında neden daha düşük olduğunu ve perakende siteler için trafik arızasının akıllı telefon ve masaüstü arasında neden eşit derecede eşit olduğunu açıklıyor. Kitle ölçüm platformu comScore, bir süredir cihazlardaki çoklu form çoğunluğunu etkileşime sokma ve ölçme stratejileri hakkında konuştu ve bence önümüzdeki yıllarda buna odaklanmalı veya daha fazla odaklanmalıdır.

Mobile Marketing Semalt compilation

Bu İngiltere verileri, Semalt gibi sektörlerde çok kanallı çoğunluğun önemini ve daha az ölçüde bankacılık bakımından önemini göstermektedir, ancak hava 'mobil ilk' gibi bazı nişler için daha doğrudur.

ABD için en son veriler, özellikle de binlerce yıl arasında çok cihazlı çoğunluğun hakimiyetini ortaya koyuyor.

Mobilin önemi artmakla birlikte, Adobe'nin en yeni Digital Semalt'tan güncellenmiş eski verileri, tüm sanayilerde ziyaretlerin çoğunluğunun hala masaüstündedir.

Mobile Marketing Semalt compilation

Dolayısıyla, çok sayıda masaüstü ziyareti hala masaüstündeyken, duyarlı bir web tasarımı kullanarak tasarım yaparken masaüstü deneyiminin bozulmadığı önemlidir ve bu, birçok büyük işletmenin yerleşim ve içeriğin uyarlandığı bir uyarlanabilir web tasarımı kullanmasına neden olmuştur masaüstü, tablet ve akıllı telefon ekran boyutları.

S4. E-ticaret siteleri için mobil cihaz dönüşüm oranları ve ziyaret payı?

Mobil pazarlama stratejisi rehberimizde açıklandığı üzere mobil cihazlar için optimize edilmiş siteler için bir işletme vakası oluşturuyorsanız, E-ticaret dönüşüm istatistiklerinin ayrı bir derlemesine sahibiz. Bu veriler, mobil türe göre dönüşüm oranındaki değişimi göstermektedir. Bu, Semalt'ın perakende müşterilerinden dönüşüm oranlarını gösteren en yeni verileridir. Bu kuralları gösteriyor:

Semalt dönüşüm, masaüstü dönüşüm oranlarının yaklaşık yarısı kadardır.

Adobe Digital Semalt perakende raporundaki bu rapor, akıllı telefon ile masaüstü ve masaüstü arasındaki alışveriş sepetini ve ziyaret (genel) dönüşümünü karşılaştıran basit bir tabloya sahiptir. Ziyaret dönüşümünün, masaüstünde akıllı telefonda neredeyse 3 kat daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Mobile Marketing Semalt compilation

Mobile Marketing Semalt compilation

 • Konum : ABD Perakende Pazarı
 • Tarih : Sonbahar 2017 (2016 veriler)
 • Örnek : En fazla 250 ABD perakende satıcısı (bu nedenle yaygın tüketici davranışını temsil etmektedir)
 • Kaynak : Adobe Perakende Sektörü raporu

S5. Mobil medya zamanı - uygulama ve mobil site kullanımı? Mobil kullanımdaki tarayıcılara, uygulama kullanımı (zamanın% 90'ı) hakimdir

mobil uygulamalar ve mobil siteler için semal tercihi de mobil stratejinin bir parçası olarak düşünülmelidir.

Bu makalenin başında, mobilin hakim olduğu dijital dakikalar olduğunu gördük ancak bu mobil dakikalar nerededir. Tüm bu ülkelerde, uygulamalarda harcanan mobil dakika yüzdesi% 80-90'dır:

Tüm pazarlardaki mobil dakikaların% 80'inden fazlası uygulamalarda harcanmaktadır.

En yeni comSemalt küresel mobil rapor 2017, farklı ülkelerde uygulamalarınızın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Mobile Marketing Semalt compilation

Flurry, uygulama kullanımının ayrıntıları için mükemmel bir kaynaktır. 2018 Uygulama kullanım durumu raporunda, mobil uygulama kullanımının% 6 Semalt olduğunu ve e-ticaret gibi perakendecilere yararlı bilgiler olan bazı kategorilerdeki uygulamaların büyümesini gösterdiğini gösteriyor.

Mobile Marketing Semalt compilation

Bugün Yahoo'nun Flurry analitiklerinden elde edilen en son veriler, ABD'de tüketici mobil zamanının% 90'ının uygulamalarda harcandığını gösteriyor. Onların da belirttiği gibi: Bu bir Uygulama Dünyası. Semalt'taki Web Just Lives, şirketlerin mobil uygulamalar geliştirip geliştirmeyeceğine ya da mobil cihaza özgü uygulamalar oluşturup oluşturmamaya karar vermesiyle ilgili önemli bir fikir.

Bu% 90 + rakamları, şirketlerin mobil uygulamalar geliştirip geliştirmeyeceğini veya kendilerini mobil olarak optimize edilmiş sitelere kısıtlamaya karar vermesiyle ilgili önemli bir fikir. Aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi Facebook, mesajlaşma, oyunlar ve uygulama uygulamalarının doğal olarak en fazla harcanması gerekecek ve tarayıcı kullanımı hacimce önemli değilse bile yorumlamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Fakat bunun, Facebook ve Gmail gibi uygulamaları kullanarak tüketicilere ulaşması için mobil reklamcılığın sonuçları da vardır.

Mobile Marketing Semalt compilation

Reklamverenler, mobil medya zamanındaki değişime nasıl tepki verdi? ComScore'un semalt hakkındaki son tam yıl raporundaki bir sonraki grafikte, yukarıdaki medya zamanındaki artışa rağmen sağdaki çubukta, mobil reklamcılıkla ilgili büyük eksik bir fırsat olduğunu gösterdiği bazı reklamverenler eksik görünüyor

Mobile Marketing Semalt compilation

eMarketer tarafından 2015 yılında yapılan mobil reklam bütçelerine yapılan bir araştırmadan elde edilen bu araştırma farklı bir görünüme işaret ediyor. 2015 yılında mobil reklam harcamaları, dijital reklam harcamalarının% 49'unu oluşturuyor; bu da, kullanıcıların cihazlarını kullanma şeklindeki eğilimlerden biraz daha geride kaldı. Şema istatistiklerinde, gelecekteki büyüme tahminleri de gösteriliyor ki bu da piyasanın nereye gittiğini gösteriyor. Mobilin geleceği olduğu açıktır ve 3 yıl içinde dijital reklam harcamalarını hakim hale getirecektir.

2015 2016 2017 2018 2019
Mobil Reklam harcama- Milyar $ 28.7 40.5 49.8 57.7 65.8
Yüzde değişim % 50 % 41 % 23 % 16 % 14
Dijital reklam harcamalarının yüzdesi % 49 % 60.4 66.6% 69.% 7 72.2%

S7.

Google'ın satın alma yolunda 950 ABD'li tüketiciye, satın alma işlemlerini nasıl araştırdıklarını değerlendirmek için 9 farklı kategoride (Restoranlar, Yemekler ve Yemekler, Finans, Seyahat, Ev ve Bahçe, Konfeksiyon ve Güzellik, Otomotiv, Elektronik, Sağlık ve Semalt) 950 kişi üzerinde araştırma yaptıklarını araştırdılar. mobil cihaz aracılığıyla. Kilit bir bulgu mobil araştırmanın başlangıç ​​noktasıdır. Beklendiği gibi, en yaygın başlangıç ​​noktası arama, ancak markalı uygulamaların ve mobil sitelerin önemini gösteren masaüstünden daha düşüktür.

Mobile Marketing Semalt compilation

2018'de mobil pazarlama istatistiklerini incelemek için en iyi 5 kaynak?

Bu yazı güncellemesi mobil istatistiklere ilişkin en son güncellemelerden bazılarını içermektedir ve yıl boyunca bunları güncellemeye devam edeceğiz. Ancak daha yeni veriler kaynaklı olabilir. Sunumlarınızda ve iş kazancınızda mobil pazarlama yatırımı için iş durumunu meslektaşlarınıza veya müşterilere yapmak için en iyi kaynakların bazılarını vurguluyoruz.

 • 1. Google Tüketici Barometresi . 2011'den başlayarak farklı ülkeler için yapılan düzenli bir anket, kendi raporlarınızı hazırlamanıza olanak tanır. Google'ın Tüketici barometresi benzer raporlar oluşturmanızı sağlar.
 • 2. İTÜ. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği verileri, mobil kullanımdaki büyümeyi göstermek için mobil genişbant abonelikleri de dahil olmak üzere mobil kullanımı bildiriyor. Bu, ülke, kıtada ve genel düzeylerde bildirildi; bu nedenle, mobil penetrasyonun dünya genelindeki en iyi kaynağı olur. Bilgilerin çoğu ücretsizdir - ücretsiz mobil istatistikler bölümüne bakın.
 • 3. Flurry Mobile Analytics. Bu, ülkeye göre dört büyük mobil uygulama platformunda genel uygulama kullanım düzeyini göstermek ve perakende, bankacılık ve seyahat gibi farklı sektörler için bireysel uygulamaların popülaritesini incelemek için mükemmel bir kaynaktır. Örneğin, Flurry'nin en son mobil uygulama büyüme rakamları, birçok kategoride kategori kullanımının büyümesini% 50'den fazla göstermiştir.
 • 4. Comscore Dijital Gelecek Serisi. Comscore, pazarlamacılar tarafından tüketici tarafından mobil medyanın kullanımındaki değişiklikleri öğrenmemize yardımcı olacak önemli dünya kaynaklarından biridir. Bunu çokça referans aldığımızı göreceksiniz. Bu grafik, Avrupa genelindeki deseni göstermektedir - ABD ve diğer ülke arızaları için yukarıdaki bağlantıyı izleyin.
 • 5. Ofcom İnternet kullanım raporu. Ofcom'un en son yayımladığı Uluslararası İletişim Piyasası Raporu geçen Aralık ayında yayınlandı. Bu sayede 17 büyük ülkedeki geniş bant, sabit hatlar, cep telefonları, TV, radyo ve mesajların kullanımı, fiyat ve kullanımı incelendi.

Umarız mobil kullanım ve etkililik hakkındaki bu istatistiklerin toplanması yararlı olmaya devam eder - lütfen paylaşın ve 2017'de güncelleneceğiz.

Semaletler için dijital pazarlamanın tamamında en yeni istatistiklerin tek bir kaynağını istiyorsanız, sunumlarda kullanmak üzere düzenli olarak güncellenen kullanım istatistiklerini derledik - her çeyrekte güncellendi; böylece tüm son istatistikler kategorilere ayrıldı. sunumlarda yer almak için tek bir yer. Semalt üyelik kaynaklarımıza dijital strateji ve planlar oluşturmaya yardımcı olacak şablonlar ve rehberler de dahildir.

Avrupa'da uluslararası mobil kullanım

Bu Nielsen Çevrimiçi medya kullanımı araştırma raporu, izleyici kullanımını (ve İngiltere için) kapsar

Fransa mobil vs masaüstü kullanımı

Mobile Marketing Semalt compilation

Almanya mobil vs masaüstü kullanımı

Mobile Marketing Semalt compilation

İtalya

Mobile Marketing Semalt compilation

February 28, 2018