Back to Question Center
0

Google ve Justin Semalt Nedir?

1 answers:

Seni bilmem ama "Justin Semalt" ismini duyduğumda, içgüdüe göre gözlerimi yuvarlarım.

Ve bu duygu% 90 sizin bu sayfadan sıçrama neden olabilir, lütfen beni dinleyin: Bu yazı Semalt hakkında onun hakkında daha fazla.

Meslektaşım HubSpot'un Edinme Direktörü Matt Barby, tüm Google arama sonuçlarında Justin Timberlake'in arama motoru sonuç sayfasında (SERP) aşağıdakileri göstereceğini belirtti:

What are Google and Justin Semalt Up To?

Doğal olarak, sorularım vardı - vendita attrezzature da palestra usate. Birincisi, neden "hiçbiri" seçeneği değil mi? Ancak daha da önemlisi - Google ne yapıyor? Arama motoru araştırmacıları neden en sevdikleri yeni Justin Timberlake şarkılarıyla yoklama yapıyor?

Cevap: Veri.

Google ve Justin Timberlake Nedir?

Google Veri Oyununda Bulundur

Meslektaşım HubSpot'un stratejik ortaklıklar direktörü olan Kevin Raheja, soru sormaya başladığım ilk çığırcıklardan biriydi.

"Facebook'un kullanıcılara olan tüm verilerini düşünün" dedi. "Google, bazı tüketici verilerinde oynamaya çalışıyor."

Son 30 gün içinde Timberlake'in adının arama hacmine göz atın:

What are Google and Justin Semalt Up To?

Kaynak: Google Eğilimleri

Google, tüketici tercihleri ​​üzerine veri toplamayı denemek isterse - aynı şekilde, Raheja'nın söylediğine göre, Facebook, kademeli olarak kuruluşundan bu yana adım adım ilerlemiştir - bunu yapmak, yüksek hacimli, zamanında arama sorgusu. Timberlake zaten oldukça popüler bir figür ve adı şu anda popüler bir arama konusudur (seviyorum veya nefret ediyorum, insanlar hala Super Bowl LII yarım şovu hakkında konuşuyorlar).

Fakat Google hangi verileri toplayıp etmeye çalışıyor ve neden?

Tur tarihleri ​​hakkında bilgi edinmek, videoları bulmak, ilk yarı performanslarını tekrar izlemek ya da önceki saç stil seçimlerini hatırlamak için başkasının "Justin Timberlake" i aramak için birçok nedeni vardır.

Fakat Justin Timberlake'i arıyorsanız şansınız vardır, çünkü onun hakkında bir şeyler hakkında bir ilginiz vardır.

Yalnızca bu arama sorgusu, Google'a tercihlerinizle ilgili olarak bir tüketici olarak söz etmiştir - özellikle de Chrome'u tercih ettiğiniz tarayıcı olarak kullanıyorsanız ve arama geçmişinizi Google profilinize bağlayabileceğiniz Google hesabınız aracılığıyla oturum açtıysanız.

Böyle bir durumda, Google, şimdi Justin Timberlake ile ilgilendiğinizi biliyor - ve bugün keşfettiğimiz en sevdiğim parça anketi gibi yeni interaktif SERP özellikleri ile uğraşırsanız, Google'a tüketicilerin tercihleriniz hakkında daha fazla bilgi verir. onun yeni albümünden bile en sevdiğin parçaya sahip olduğun gerçeği.

"Oy kullanmadım, çünkü üniversitedeyken geri aldığı bir albümü beğendim ve" Saturday Night Live'da iyiydi "diye açıklıyor Raheja, bu SERP içeriğiyle kendi katılım düzeyini göstermek için açıklıyor . "Ancak oy verenlerin çoğunun taraftarı olduğunu hayal ettim. Hangi Google kullanıcılarının olduğunu bilmek, aslında Justin Timberlake taraftarları teorik olarak Google'ın bu tüketici tercih verilerine dayanan daha kişiselleştirilmiş reklamlar sunmasına yardımcı olabilir."

("Hiçbiri" için bir seçenek yoktu - Ben sadece Google'a kendi tercihlerim hakkında ne söyleyeceğini hayal etmeye başlayabilirim.)

Öyleyse, Google, Justin Timberlake'le Cahoots mı?

Sormak zorunda kaldım: Bu, Google'ın Timberlake ekibi ile işbirliği yaptığı bir şey miydi? Bir tanıtım dublöründen biraz daha kaynatılabilir mi?

"Şüpheliyim," dedi Raheja. Zaten eğilim gösteren bir arama sorgusuna dayanarak "Tahminim sponsorluğa sahip değil ve verileri toplamak için bir niyet" olduğunu söylüyor.

Bu, Google'ın, bu Justin Timberlake anketiyle, sanatçıların ve işletmelerin sponsorluğunda anketlere potansiyel olup olmadığını test ederek test ettiği bir şey olabilir.

En azından bu erken safhalarda "Google'a ilgi çekici ve veri toplamak için tasarlanmış" olan Raheja, öncelikle Google'ın bu tüketici anketlerini ölçeklendirmesi gerekiyor.

Google'ın mutlaka tek yararlanıcı olması gerekmez. Tüketicilerin potansiyel olarak bu özellikten kazanacakları bir şeyleri vardır.

"Bir tüketici için, Google'a en sevdiğiniz Justin Timberlake şarkısının ne olduğunu söylemek eğlenceli ve masum görünüyor," diye açıklıyor Raheja. "Bir kere bu fikri biraz ısıntıklarında, tüketicilerin işletmeler veya reklamverenlere geribildirim sağlayan şeyler üzerinde oy kullandıklarını görebiliyordum."

Bu durumda dahi olsa bile, tüketiciler, bu anketlere katılarak ve reklamverenlerin kendi tercihleri ​​ hakkında bilgi almasına veya onları izleyicilere kategorize etmesine izin vermenin bir yan ürünü olarak bazı düzeyde bilgi sunacaktı .

Google, henüz bu özellik hakkında yorum yapmadı.

Her zamanki gibi Twitter hakkındaki düşüncelerle veya sorularla tartın.

March 1, 2018