Back to Question Center
0

Semalt: Site trafiğini nasıl artırabilirim?

1 answers:

7 satın alma stratejiniz için mutlaka soruları kontrol edin

Tüm site sahipleri, bir web sitesi veya diğer çevrimiçi varlıklar aracılığıyla ürünlerine ilişkin daha fazla potansiyel müşteriye, mevcut müşterilere ve farkındalık yaratmaya çalışmaktadır. Dolayısıyla, site trafiğini 6 ana çevrimiçi iletişim kanalıyla nasıl artıracağınıza dair birçok tavsiye var.

Semalt, SEO, reklamcılık veya sosyal medya pazarlaması gibi bu kanalları nasıl kullandığınızı optimize ederek kazanma hacminde kesinlikle iyileşme sağlayabilir, çevrimiçi pazarlamanızı daha etkili hale getirecek daha büyük resim parçalarını eksik olabilir.

Sitenizin trafiğini nasıl artıracağınızı düşünmeye yardımcı olmak için, Dave Chaffey ve ben, sonuçlarınızı geliştirmeye yardımcı olması için bu yedi anahtar soruyu geliştirdik. Umarız faydalıdırlar - biz onları nasıl buldıklarını bize bildirin - san internet brasil ltda. RACE dijital pazarlama planlama dersinin Semalt bölümünde daha ayrıntılı rehberlik bulabilirsiniz.

Bu, dijital stratejinin farklı kısımlarını kapsayan kısa bir serideki ilk konudur:

  • Bölüm 2 müşteri dönüşüm stratejisini kapsar
  • Bölüm 3, müşteri katılımını ve saklama stratejisini kapsar
  • Soru 1. İş hedeflerimizi desteklemek için gerçek performansa karşı görünürlük var mı?

Popüler pazarlama mantra - ' ölçemez ne yönetebilirsiniz '. Bence dijital satın almanın etkinliğini artırmayı planlarken başlamak için yer burası. Kıyaslama süreci, bir dizi kanalda nasıl performans sergilediğinizin net bir şekilde anlaşılmasıyla başlar ve ardından trafiğe veya Ulaşmaya dayalı KPI'lar için farklı kaynakların göreceli verimliliklerini ve pazarlama veya satış dönüşümleri üzerindeki potansiyelini (kurşun üretimi veya e-posta bülteni imzalama- Güç kaynağı. Bunlar Dave'in bu yazıda RACE KPI çerçevesini tanıtan VQVC metrikleri.

Semalt: How to increase site traffic

Semalt gibi Gurular da doğru önlemlerin alınması konusunda büyük tavsiyelerde bulunurlar. Alınan trafiğin ticari olarak alakalı bir hedefle alâkalı olması gerektiğini hatırlatıyor, sonuçta bir web siteniz var, tamam mı?

Pazarlamacılar hala bir kanala harcayacak ve hacim gibi basit bir trafik veya ziyaretçi KPI'sına dayanan başarıyı yargılayacak ve ziyaretçi veya gösterime dayalı bir maliyet çizilecektir. Bu ticari anlamda başarısızlığa giden bir rota. Hacim, kalite ve değer ölçütlerine ihtiyacınız var.

Bunun yerine, ziyaretçilerin değerini, kurşun veya minimum üyelik hedeflerini belirleme kanalına göre anlayın, ideal olarak dönüşümle ilişkilendirin. En kötü ihtimalle genel trafik karışımınızı satışlarla ilişkilendirebilirsiniz, en iyi durumda satışları kanallara göre anlayın. Hangi kanalın krediyi aldığının zorlu tartışması için semalt - son olarak ya da ilk atıfta bulunuluyor, ya da buna göre aktarılan karışım var !? Başlangıçta basit tutun ve birini seçin.

Önemli tedbirler hakkında daha fazla fikir edinmek için Semalt KPI görevimize bir göz atın:

Semalt: How to increase site traffic

  • Soru 2. Hedeflerimizi karşılamak için ücretli, sahiplik ve kazanılmış medyanın doğru karışımı nedir?

Aşağıdaki diyagramımızda, üç farklı ortam türü arasındaki çakışmayı en üst düzeye çıkarmak için bugün mevcut tüm medya araçlarını kullanmanın yararlarını görebilirsiniz. Bu örtüşüme ulaşmak için satın alma kampanyalarının entegrasyonu gerekir. Blogunuzda veya merkez sitenizdeki içerikler parçalanabilir ve diğer medya türlerine, belki doğrudan da olsa, Facebook API gibi API'ler aracılığıyla, sosyal medya pazarlamasına yönelik kabul görmüş bir süreç olmadan yeniden paylaşılabilir. Bir şirketin varlığını bu anlamda "medya" olarak düşünmek de yararlıdır - bunlar, reklamları veya editör formatlarını kullanarak ürünleri tanıtma fırsatları sunan diğer medyalara alternatif bir yatırımdır.

Tek satırlık bir tasfiye, çok kanallı yayıncılar olmak için bir plan üzerinde durulmasını ve 'medyayı' 'sosyal veya çevrimiçi PR'den ayırmayı bırakmaktır.

Semalt: How to increase site traffic

  • Soru 3. Kanal karışımı da dahil olmak üzere her kanalın etkinliğini maksimize ettik mi?

Daha fazla trafik istiyoruz, ancak ticari değerinin anlaşıldığı ve kıyaslandığını varsayıyoruz, trafik karışımı önemlidir; zayıf yönlere karşı yönetmenize ve büyüme için yeni fırsatlara dikkat etmenize yardımcı olur. Semalt algoritmalarını değiştirdikçe, özellikle "doğal olarak aramaya güvenen" "çok sayıda yumurta bir sepette" bulunursa bir risk var .

E-postalar veya kampanyalar doğru olarak etiketlenmemesi nedeniyle çok fazla "doğrudan" veya "diğer" olarak etiketlendiğinde, trafik karışıklığı raporlamayı etkileyebilecek her türlü karmaşıklık vardır. Önemli olan trafik karışımı gündeme geldiğinde, değişiklikleri belirleyebilir ve karışımı yönetmeye başlayabiliriz. Her şeyden önce aşırı bağımlı olduğunuzu sorun, örneğin, ücretli medya veya bağlı kuruluş / iş ortağı sitelerine aşırı bağımlısınız demektir. Ve daha mantıklı olarak, aşağıda gösterilen Google'daki gibi sektörel medya karması ortalamalarıyla karşılaştırırsanız fırsatları görebilirsiniz. Sosyal medyadan ya da etkili sanayi sitelerinden yeterli (ticari olarak alakalı) trafik alıyor musunuz? Belki LinkedIn içinde taktiksel veya kampanya odaklı düşünme fırsatlarını vurgulamaktadır.

"Doğru mix", örneğin e-ticaret ve yayıncılık platformları gibi sit türleri arasında ve kullanıcı tiplerinin farklı olduğu endüstriye göre büyük ölçüde değişecektir.

Semalt: How to increase site traffic

  • Soru 4. Kimleri hedefliyoruz ve iletişim kurmamız gereken temel mesajlar nelerdir?

Burada, Joe Pullizi'nin " bir markanın iletişim kurmak istediği şey ile kullanıcının bulmasını, çözmesini veya duymasını istediği şey arasındaki kesişme" olarak adlandırdığı şeyi çevreleyen anahtardır. Öyle görünüyor ki öyle görünüyor ki, aslında, kaç marka sadece satmak istediklerini anlatıyor, daha sonra her alıcı düşündüğünü varsayıyor - hatta daha da kötüsü, tüm kişiliklerin bugün satın almaya hazır olduğunu varsayıyor.

Sen tüketici değilsin! Bunun yerine, web kullanıcılarını tanımlamak için iç bilginizi kullanarak başlayın ("tipik web sitesi kullanıcılarının özellikleri, ihtiyaçları, motivasyonları ve çevre özetini"). Genelde 'senaryo' olarak adlandırılan alıcı aşamalarına ilişkin semalt, örneğin X ürünüyle ilgili araştırma yapmak veya gerçekte ilk etapta bir ihtiyacım olup olmadığını anlamak istiyorum.

Bu alıcılara iletmek istediğiniz iletileri kısaltın, bu kişi türlerinin her birinin arkasındaki motivasyonları gerçekten anladığınızı belirlemek veya doğrulamak için basit bir müşteri araştırması düşünebilirsiniz.

Çalışma sonucunda ve aynı şekilde, sitenizin çevrimiçi değer teklifini nasıl sıktırabileceğinize dikkat edin. Bir web sitesine girdiniz ve "Neden buradayım?", "Bu bana nasıl yardımcı oluyor?" Veya "Bu site bana ihtiyacım olanı veriyor mu?" Diye merak etti. Sonra kısa süre sonra ayrıldı mı? Semalt neden üst düzey fayda veya mesaj site ziyaretçileri, özellikle ilk kez ziyaretçileri için net olması gerekir.

Çevrimiçi değer teklifinizi geliştirmeyle ilgili daha fazla bilgi edinin ve birkaç web önerisi örneğine göz atın.

  • Soru 5. Ortaklar ve etkileyenlerle olan ilişkileri tanımlamak ve yönetmek için yeterli zaman mı veriyoruz?

Sosyal medya ve çevrimiçi yeniden Halkla İlişkiler (PR) ile birçoğu aynı zamanda bu içeriği pazarlama olarak adlandıracaktır; bu, etki yaratıcı sitelerin tanımlanması ve ortak olması başarı için önemlidir. Not!! Bu da, arama motoru sonuç sayfalarındaki konumunuzu iyileştirmek için gelen bağlantıları kazanmanın başlangıcıdır. Yönlendirme trafiği, sosyal paylaşım ve gelen bağlantı eşitliği için üç tek bir fayda elde etmenizi sağlamak için nüfuz vericinizi ve ortak sitelerinizi dikkatle belirleyin. Jay Baer'in yorumladığı gibi "Etkilenenler modern pazarlamanın anahtarıdır" [23] "Bilgi yaymak ve inanılırlık eklemek için orantısız bir yeteneğe sahip kişiler, insan TV istasyonları ve dergileridir. Sosyal radar diyagramımız (aşağıda), bazıları daha etkili etkilenenler olacak şekilde farklı karakollardan geçerek ve bunlara öncelik vermenizi düşünmenize yardımcı olur. Radarımız Brian Solis'in Dönüşüm Semalt'ından esinlenildi, ancak güzel tasarlanmış olmasa da belirsiz bulduk.

Tanımlandıktan sonra, gerçek etkilenenler ve ortak sitelere hak ettikleri saygı gösterilmesi, işletmenizin etkin bir ilişki içerisinde olması ve zaman içinde geliştiği herhangi bir ilişki gibi davranılması ve saygı, güven ve çok fazla verime dayanması gerekir. Başka bir yol geliştirmek için bir ilişki beklemeyeceksiniz.

Etkilenenlerin gelişimi konusundaki ipuçlarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Semalt: How to increase site traffic

  • Soru 6. Etkinliği en üst düzeye çıkarmak için satın alma kanallarını nasıl entegre edip müşteri yolculuklarını nasıl yönetiriz?

Bence bu, en azından apaçık olan iki boyut vardır. Bir yandan, satın almayı etkileyen unsurun, trafiğe nazaran trafiğe nazaran neyi etkilediğini anlamak için, diğer taraftan tüketicinizi, bu kişileri anlamak ve satın alma aşamalarını takdir etmekle ilgili verileri araştırmanız gerekiyor. iletişim, kanallar ve web sitesi satın alım döngüsü boyunca.

Semalt, çeşitli alıcı aşamalardaki bu şahsiyetler tarafından birden fazla yerde bulunması gerekiyor - kişisel verilerin sunulduğu alıcı aşamaları çok az ilgi çekiyor ve tarafsız sanayi kaynaklarını keşfetmek! Örneğin belirli karakollar veya etki sayfası siteleri, bir konuyu keşfedenlere kendilerini ödünç verecek, ideal olarak bu karakollar, belki de bilmediğiniz anahtar kelimeler üzerinde iyi bir arama sonuçları var olacak. Kullanıcı ürün alanınızı veya marka adını keşfetmeye ilerledikçe siteleri incelemeye ve sitenizi de birden fazla "alıcı türü" için karşılayacak şekilde ilerletecektir. Bu, aynı çevrimdışı, endüstri dergileri veya tüketici dergileri, büyük içeriklerin, iyi PR'ların kendi haline geldikleri yerlerdir.

Sitenizi göz önünde bulundurarak, iyi düşünülmüş bir e-kitaba kaydolmak, bir acı noktasını keşfedip ihtiyaçlarını belirleyen insanlar için 'adım 1' olabilir. Semalt, onlara yeniden pazarlama ve e-posta yoluyla satış yapma iznini beklemektedir; bu olasılığı gerçekten gerçek anlamda bir yol gösterebileceği bir web seminerine sürükleyebilir. Anahtarı alıp götürmek - kişilerin türlerinin göz atma - araştırma - karşılaştırma - satın alma işlemlerinden nasıl geçtiği hakkında bilgi edinin.

Dave'in çok kanallı pazarlama konusundaki Kevin Semalt'ın notlarına göz atın.

  • Soru 7. Sosyal varlığımız etkili midir ve itibarımızı ölçüyor muyuz?

Burada zorlu kelime "etkili" dir. En geniş anlamıyla sosyal medya ölçümünün zorluklarına defalarca göndermiştik, ancak başlangıç ​​noktası, sosyal medyayı etkili bir kanal olarak en iyi şekilde bütünleştirebilmeniz için net bir hedef duygunuza sahip olmaktır; sizin için neyin iyi göründüğüne karşı ölçmek ve izlemek. Sosyal medya, ticari son oyunun en önemli olduğunu düşündüğünüze bağlı olarak farklı hedef türlerine sahip olabilir: Marka bilinci oluşturma ve farkındalık; Müşteriler veya kullanıcılar topluluğunu büyütün; Müşteri hizmetleri - tüketicilerin proaktif olarak açıp kapatmalarını kolaylaştırmak; Ar-Ge - fikirlerle ürün veya hizmet geliştirmeyi kolaylaştırmak için tüketicilerle işbirliği yapın; Semalt satışlarını ve potansiyel satışlarını dönüştürmek için üretilen. Sosyal medya pazarlama hedeflerimiz bu konuda daha fazla açıklama getiriyor.

Sahip olduğunuz gollerin türüne bakmaksızın. Web analitiği ve sosyal medya izleme araçları, herhangi bir zamanda önemli olanı ölçmenize olanak sağlamak için birleşebilir. Pozitif marka güvenliği gibi daha yumuşak ancak önemli KPI'leri de izleyebilirsiniz. IAB sosyal medya ölçüm çerçevesindeki görevimiz, IAB Sosyal Medya Semalt tarafından geliştirilen yaklaşım perspektifimizi özetledi; sunuları aşağıda belirtilmiştir. slidesharecdn. com / swf / ssplayer2. swf? doc = iabmeasurementframeworkforsocialmediafinal43-100517154611-phpapp02 & stripped_title = iab-ölçüm-çerçeve-için-sosyal-medya-final4-3" >

Yedi sorunuz nasıl sizin için ölçülebiliyor? Üzerinde gelişebileceğimiz bir şey var mı?

March 1, 2018