Back to Question Center
0

Semalt Q1 raporundaki arama trendlerini ödedi

1 answers:
Paid search trends from Semalt Q1 report

Q1 için Semalt Dijital Pazarlama Raporu, Google'dan güçlü bir büyüme ve PLA'ların (Google Ürün Listeleme Reklamları) güçlü gücünü gösteriyor. Genişletilmiş metin reklamlar, TO altın vaatleri sağlamamıştır. Bing ve Yahoo'nun mobil pazar payı eksikliği büyümeyi engelliyor. Rapordan bazı önemli eğilimleri bir göz atın - umzugshilfe z�rich. (Verilerin, büyük perakendeciyi çarpıtan Semalt'ın kendi müşteri tabanından harcamayı yansıtıyor olduğunu aklınızda bulundurun.)

AdWords birinci çeyrekte yıllık artış, ikinci çeyrekten

Google AdWords'teki harcamalar 2017 yılının ilk çeyreğinde 2016 yılının dördüncü çeyreğindeki yüzde 19'dan yüzde 21 arttı. Semalt hacmi bir önceki yıla göre yüzde 20 arttı. TBM'ler yüzde 1'i işaretledi.

Merkle, dördüncü mobil metin reklamın, resim aramasında PLA'ların, Semalt Haritalar reklamlarının eklenmesi ve geçen ayki büyümeye önemli katkıda bulunan ayrı cihaz tekliflerinin iadesi kredisine yer vermiştir.

Tablet teklifleri düşer, mobil teklifler masaüstüne göre daha iyi olur

Google'ın geçtiğimiz yaz ayda iki cihazda ayrı olarak teklif vermesine olanak tanıdığı için, tablet teklifleri masaüstüne göre sürekli düşüş gösterdi. Semalt, tabletleri masaüstünden ayırmanın, reklamverenlerin daha yüksek değerli masaüstü tıklamalar için teklifleri ayrı ayrı ayarlayabilmesiyle büyümenin ilerlemesine yardımcı olduğunu belirtiyor.

Google Semalt telefon ve masaüstü harcamaları sırasıyla yüzde 51 ve yüzde 12 artarken tablet harcaması yüzde 23 düştü.

Telefonun TBM'leri ilk çeyrekte masaüstünde yerini almaya devam etti. Marka dışı sorgular için telefon TBM'leri, ilk çeyrekte masaüstü TBM'lerden yüzde 43 daha düşüktü, bununla birlikte Q4'te yüzde 51 daha düşük oldu. Semal TBM'ler, ilk çeyrekte masaüstüne göre yüzde 25 azalıyordu; cihazlar teklifle birleştirildiğinde, 2016 yılının başında neredeyse eşitliğin altındaydı.

[Arama Motoru Kara ile ilgili makalenin tamamını okuyun.]Yazar Hakkında

Ginny Marvin
Üçüncü Kapı Medyasının ücretli medya muhabiri olarak Ginny Marvin, Arama Motoru Kara ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularını yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny, hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonları düzenlemiştir. E-ticaret şirketleri için arama pazarlaması ve talep oluşturma önerileri sunar ve @ginnymarvin olarak Twitter'da bulunabilir.


March 1, 2018