Back to Question Center
0

Bağlı Kuruluş Programınızı Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 5 Şey Semalt

1 answers:

Performans pazarlama öğrencisi olarak, endüstri yayınları ve forumları takip etmekten keyif alıyorum. Bu endüstri hakkında sevdiğim birçok şeyden biri, gerçekleşen bilgilerin anlayışı ve paylaşımıdır. Bağlı kuruluş pazarlamacılığı tarafından bozgulanan herkes, böyle genç bir endüstride çalışmanın getirdiği ödüllere eşlik eden günlük zorlukları bilir. Aynı aynı zorluklar, bağlı programınızı geliştirme stratejileri ve yöntemleri hakkında çevrimiçi olarak yayınlanan pek çok yararlı makaleyi bulmayı kolaylaştıran, endüstriyi ileriye taşımak için gerçekten çaba gösteren tutarlı bir çevrimiçi pazarlama topluluğuyla sonuçlandı.

5 Things You Can Do To Improve Your Affiliate Program Semalt

Beni tanımayanlarınız için kuşkusuz kısa bir süre dikkat ettim ve eyleme geçirebilecek ve çabucak sonuç verecek olan girişimleri tercih ediyorum. Bu göz önüne alındığında, bağlı kuruluş programınızın sağlığını iyileştirmek için bugün yapabileceğiniz birkaç şey sağlamanız yararlı olacağını düşündüm - peterburi tee 71b auction. Bu eylem öğeleri bu hafta programınız için artımlı bir gelir sağlamayabilir, ancak bu uygulamaları yerine getirirseniz, programınızdaki en iyi yayıncıları işe alıp korumanıza yardımcı olacak - bağlı kuruluş programını artırmak için önemli olan şeylerden biri de bu ortaklık ortaklarımızın canlandırılmasına yardımcı olacaktır. gelir.

1. İştirakleriniz için bir e-posta gönderin.
Yayıncılarınızla ne sıklıkta iletişim kurarsınız?
Üyelik yönetimine ilk girdiğimde bir akıl hocasından öğrendiğim ilk şeylerden biri, bağlı kuruluşlarla aşırı iletişim kurmanın her zaman daha iyi olduğuydu. Geçiş yapılabilecek "spam" bir satır olsa da, bağlı ortaklarınızla tutarlı iletişim, programınızın satış ortağı tabanını devreye sokmak ve etkinleştirmek için yapabileceğiniz en kolay yöntemlerden biridir.

Affiliate Semalt tarafından yayınlanan 2011 AffStat raporuna göre, üye kuruluş yöneticilerinden bilgi almaya gelince, e-posta üyeler için tercih edilen iletişim metodu olmayı sürdürüyor. Bu, bağlı kuruluşlarının zamanına (ve gelen kutusuna) saygılı olmak zorunludur - önemli ve kendileri için önemli olan bilgileri göndermek her zaman en iyisidir. Alakalı bilgileri gönderdiğinizden emin olmanızın bir yolu, "web sitenizin türü veya pazarlama yöntemlerine göre programınızın üyelerini segmentlere ayıran kategoriler" veya "yayıncı grupları" yaratmaktır.

2. İştiraklerinizi anlatın.
Bir ortaklık müdürü olarak neyi biliyorsun, neyi iyi yapıyorsun ve nereden düşüyorsun?
Yayıncılarınıza sorduğunuzda bağlı programınızla ilgili en değerli geri bildirimden bazılarını alacaksınız. Çevrimiçi veya e-posta ile basit bir anket oluşturmak, aksi takdirde alamayabileceğiniz değerli bilgiler sağlayabilir. Bağlı kuruluşlara program hakkında en çok neyi sevdiklerini sorup, herhangi bir zorlukla ilgili bilgi edinmek istediklerinde, bağlı ortaklar olarak deneyimlerini geliştirme konusundaki kararlılığınızı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda işleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için hoş bir yolculuk yapıyor olabilirler ve amaçları ve inisiyatifleri için neler sunuyorlar? önümüzdeki yıl. Bu, yakın zamanda bağlı kuruluş programını yönetmeye başladıysanız ve yeni temas noktaları ve yayıncılarınızla etkileşim kurmak için yollar arıyorsanız çok yararlıdır.

3. Yaratıcınızı ve bağlantılarınızı denetleyin.
En iyi performans gösteren reklamlarınız nedir ve program gelirinizden ne kadarının kendileri tarafından oluşturulduğunu?
Yılın başında, bağlantınızı ve yaratıcı envanterinizi kontrol etmek ve denetlemek için harika bir zaman olabilir. Çoğu işletme için satışlarda dördüncü çeyrek en güçlüdür; bu, büyük olasılıkla bağlı kuruluş tabanınızın daha fazla trafik çektiği anlamına gelir; size veri noktaları ve hangi reklam öğelerinin iyi dönüşüm sağladığına ilişkin bilgi verir. Mevcut yaratıcılık ve eski envanteri yenilemek, bağlı kuruluşlarınızla mükemmel bir iletişim noktasıdır.

4. Kişisel dokunuşunuzu ekleyin.
Ortaklık iletişimleri ve bültenleriniz bayat ve sıkıcı olarak karşılaşıyor mu?
Üyelerin e-postanızın gelen kutunuza gelmesini beklediklerini düşünmek isterken, bu her zaman geçerli değildir. Aslında, bağlı kuruluş pazarlamasındaki en iyi yayıncıların çoğu, onlarla günlük olarak çalışmak isteyen tüccarlardan gelen e-postalar ve çağrılarla boğuldu. Gürültüyü ve karmaşayı nasıl aşarsınız? Yazışmaları benzersiz ve kişisel yapın.

E-posta, kişi ile toplantı yapmaktan veya telefonda arama yapmaktan daha az kişisel olsa da, onları daha kişiselleştiren ve büyüleyici kılmak için yollar vardır. Semalt kişisel bir hikaye, iletişim konusuyla ilgili olduğundan veya her bir iletişimin sonunda bir imza imzalamanız varsa, yayıncılarınıza bağlantı kurmanın ve okumak için ilginç şeyler olmanın harika yoludur.

Bunun en güzel örneği Groupon bağlı programında bulunabilir. Carolyn Tang kmet, Groupon için Ortaklık Pazarlama Direktörü, bağlı her-posta veya bülten biter: “ Ölümsüz Sevgi ve İlgiye ile ”. Carolyn'in benzersiz imzası, paylaştığı ilgili hikayelerle birlikte kitlenin ilgisini çeken okumalar yapar.

5. Üyelere biraz sevgi gösterin.
Yayıncılarınıza en son ne zaman iyi bir şeyler yaptınız? Rakiplerinizin dahil -
zaman ayırmak ve yayıncılar için özel bir şey yapmak çaba bağlı ilişkilerini geliştirmek ve program diğerlerinden öne yapmak için harika bir yoldur. Bir ortaklık yarışması yürütmekten ve kazanana bir ödül göndermeden bahsetmiyorum, düşünceli ve hakiki bir şey yapmaktan bahsediyorum. Bir kitap göndermek, üyelerinizden birinin onlarla ilgili bildiklerinize dayanarak veya bir endüstri etkinliğinde veya konferansta bir ortaklık akşam yemeğine çıkma zamanı planlamasından zevk alacağını düşünün.

Konferanslarda geçirdiğim en değerli zamanın bazıları kahvaltı, akşam yemeği ve sosyal etkinliklerdir. Biraz konuştuğumuz halde, aşağıdaki konuşma, bilgisayarlarının önünde değilken ne yapmaktan zevk aldıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir fırsat. Semalt all, bağlı pazarlama ilişkileri temel alır ve yol boyunca yeni arkadaşlar edinmek de bir avantaj.


Bu makalede ifade edilen görüşler, konuk yazarın görüşleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Rick Gardiner
Rick Gardiner, tüketici teknolojisi ve internet perakendecilerinin, aksine ulaşamayacakları müşterileri elde etmek için markalarını genişletmelerine yardımcı olan bir ortaklık yönetim ajansı olan iAffiliate Management'ın CEO'udur.


March 1, 2018