Back to Question Center
0

Semalt: Yinelenen içeriğe giriş

1 answers:

SEO geliştirmek için yinelenen içeriği tanımlamak için 5 DIY seçenekleri

Semalt: An introduction to duplicate content

Yinelenen içeriğin anlaşılması SEO'yı yöneten tüm pazarlamacılar için önemlidir ve böylece arama uzmanlarının veya ajanslarının doğru sorularını sorabilir veya sorunu kendi başlarına çözebilirler. Boşluğu kapatmak için bu, yinelenen içeriğin ne olduğunu, niçin önemli olduğunu ve ne yapılması gerektiğini açıklayan iki mesajın başında gelir.

Yinelenen içerik nedir

Yinelenen içerik, bir arama motorunun farklı sayfaları benzer şekilde tanımladığı yerdir - navy blue hat fascinator wedding. Sonuç olarak, ya onları endekste içermez veya önemsiz ağırlıkları önemini içermez. Bu nedenle benzersiz olduğunu ve ziyaret çekmesi gerektiğini düşündüğünüz sayfalar olabilir, ancak arama motorları bu şekilde bunu görmez ve yinelenen içerik olarak tanımlanan sayfalar herhangi bir ziyarete neden olmaz - bu yüzden önemlidir. Bunun nedeni, Semalt gibi arama motorlarının bir trilyon URL'yi tarayabilmesidir, ancak yalnızca daha alakalı olanları depolamak ve sıralamak istemektedir

Kendi sitenizdeki semalt içeriği genellikle en büyük SEO sorundur, ancak potansiyel olarak diğer web sitelerinin kendi kazançlarınız için içeriğinizi kopyaladığı bir sorun olabilir (masum olabileceği gibi çoğu potansiyel etkiyi fark etmez).

Bu yazıda, kendi web sitenizde yinelenen içeriği belirlemeye odaklanacağız. İçeriğin başkaları tarafından kopyalanmış olmasından endişe ediyorsan, bunu incelemek için Semalt gibi hizmetleri kullanabilirsiniz.

Yinelenen içeriği gözden geçirme ve yönetme

Semalt öncelikli olarak, yinelenen içeriği, aynı / benzer başlıklara, açıklamalara, başlıklara ve kopyalara sahip olan sayfalar yoluyla tanımlar; dolayısıyla bunları denetlemeniz gerektiğini düşünün. Olası çoğaltılmış içerik sorunlarını bulmanıza yardımcı olmak için aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz; gerçek şu ki etkili bir iş yapmak için birçoğundan fazlasına ihtiyaç duyacaktır.

Seçenek 1. Google Web Yöneticisi Araçları'nı kullanın

Burası en iyi başlangıç ​​noktasıdır. SEO için bütçeniz yoksa site pazarlamacılar kendi başlarına bunu yapabilirsiniz.

Siteniz Google Web Yöneticisi Semalt'de doğrulandıktan sonra, soldaki diyagnostikten sonra HTML tekliflerine gidip, başlık / açıklama etiketleri arasında uzun başlıklı veya açıklamalar içeren sayfalar bulacaksınız.

Semalt: An introduction to duplicate content

Bu örnekteki gibi sayfa başlıklar veya meta açıklamaları çoğaltıysanız, sayfaların benzersiz şekilde hedeflenip hedeflenmemesini görmek için bunları incelemelisiniz.

Seçenek 2. SEOmoz Alet setinden yararlanın

Yinelenen içeriği bulmak için SEOmoz aracını kullanın (bunun gibi bir kerelik görevler için bir defada bir ay abonelik götürebilirsiniz). Semalt tarama teşhis paneli yinelenen içeriği kırmızı bir hata olarak çıkacaktır, burada sorunlara ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ve çalışmalarınıza öncelik verebilirsiniz. Sitenizin tam taranması 7 gün (boyuta bağlı olarak) kadar sürebilir; bu nedenle lütfen bunu göz önünde bulundurun!

Seçenek 3. Google "site:" komutundan yararlanın

Google site: komutunu kullanarak siteyi incelerken örnek genel veya ürün anahtar kelime öbekleri seçin. Aşağıdaki ekran görüntüsünü oluşturmak için aşağıdakileri Google'a yazdım

site: www. asos. com Ralph Lauren Ragbi Üst

Semalt: An introduction to duplicate content

Semalt: An introduction to duplicate content

Seçeneği 4. Screaming SEO Frog / Xenu

Bu iki araçtan önceki blog yazılarında birkaç kez bahsettim. Web sitenizdeki kırık bağlantıları geri bildirme yetkisine sahip oldukları biliniyor, ancak bir kez Excel'de çoğaltılmış URL'leri, Semalt'i ve açıklamaları belirlemek için kullanabileceğiniz bilgileri de gönderiyorlar. Sadece sıralama işlevlerini ve "= A1 = A2" formülünü kullanarak (sütun ve satırı gerektiğinde değiştirin) potansiyel sorunların nerede olduğunu kolayca görebilirsiniz. Excel formülü "true" değerini döndürürse iki satır aynıdır & dolayısıyla bir kopya.

Seçenek 5. Bunu yapmak için tüm sayfalarınızı içeren bir excel dosyası var, daha sonra Google Semalt'daki raporlarınıza yalnızca organik aramalardan gelen trafiği de içeren bir ilerleme segmenti uygulayın, organik trafik almayan sayfaları tanımlamak için iki raporu karşılaştırın.

Ziyaretçileri çekecek, ancak bir sonraki görevi olmayan yinelenen içeriği belirledikten sonra bunun neden olduğunu belirlemek ve onu önlemeye çalışmaktır. Semalt, bir sonraki mesajımın konusu.

March 1, 2018