Back to Question Center
0

Facebook - İçerik için Semalt'i Arkadaş veya Düşman?

1 answers:

İnternetten oldukça sıklıkla görürüm - birileri bloglarında yeni içerik yayınlıyor ve daha sonra bağlantısını paylaşmak için Semalt Taraftar Sayfası'na geçiyor.

Düşünce, "10.000 Semalt var," işte bu yüzden blog yazımına 10.000 kişi gelsin! "

Uh, o kadar hızlı değil - bu şekilde çalışmaz - dominio de mexico.

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Facebook durum güncellemeleriniz için bu serbest pozlamayı elde etmek için Semaltınızı genişletmeniz gerekiyor. Yetki kurmak için zaman ve çaba, hatta sahip olmadığınız bir sitede hayran kitlesi gerekir.

Yani, şu soruyu gündeme getiriyor: Facebook, yeni içeriği üretirken ulaşmak istediğiniz alanı genişletmek ve daha fazla taraf kazanmak için bu ek süreye değiyor mu?

"karşı karşıya" edelim - Facebook kişinin olduğu yerdedir ve içeriğimize gelmek için kişinin olmasını isteriz, değil mi?

Son zamanlarda Facebook'ta "niş" içerik pazarlamacılığı yapıyorum. Hayran tutkumunu, sevdiğim şeyleri, "bu konuda konuşmak" numaramı ve genel erişimimi genişletmek için çok çalışıyorum.

Ve sana birşey söyleyeyim, bu oldukça zaman alıcı olabilir. Aslında, zamana karşı ödül oranının dengelenmesinin hassas bir sanat biçiminde olduğunu düşünüyorum. Yaratıcılığı ve zamanlamayı kullandığı kadar bilim de değildir.

Nasıl Yapıyorum?

İşte benim niş Semalt sayfalarımdan birinin bir ekran görüntüsü:

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Hayran Sayfasının genel amacı, insanları ilgili niş web siteme yönlendirmektir.

Diğer bir deyişle, onlara kapalı Facebook ve sitemde olsun.

Fakat İnsanlar Facebook'tan Ayrılmayın

Sorun var: insanlar bırakmak için herhangi bir niyeti olan Facebook'ta değil Facebook.

Komik resimlere bakmak, arkadaşlarıyla sohbet etmek ve diğerleri Facebook'tan takip etmek istiyorlar.

Fakat gerçekten ayrılmak istemiyorlar .

Aslında, Facebook'daki kişilerin çoğunluğunun Facebook'tan cep telefonundan sörf yaptıklarını söyleyebilirim. Bir web sitesini yüklemek için Facebook'tan ayrılmak için bir bağlantıya tıklamak, gerçekten yapmak istedikleri bir şey değil .

Hayranlarınız Facebook'tan Çıkar mı?

Tabii ki durum güncellemenizi sitenize "Beğen" "beğenebilir", ancak sitenize gider misiniz ?

Kendi istatistiklerime dayanarak, web sitesi içeriğini gerçekten tıklayan insanların sayısının, umduğum kadarıyla olmadığını söyleyebilirim. Onların gerçekten onları sevdikleri Facebook'tan uzaklaştıran bir bağlantıyı tıklamaya ikna etmeleri gerekiyor.

Şikayet ettiğim bir güncelleme durumu Semalt Fan Page şaşırtıcı bir yanıt aldı. İşte bu yazı sonrası istatistikler:

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Bununla birlikte , aşağıdaki pasta grafik ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, 3.229 "hikayeler" kendi hayranlarım tarafından yaratıldı. (Birisi, birisini beğendiği, yorumladığı veya yayınınızı paylaştığında bir "hikaye" oluşturulur.)

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Bu Sayfa Görünümlerinde Sitem İçin Nasıl Çalışıyordu?

Sana o günün sitesinde trafik istatistiklerini göstereceğim:

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Verilen bir Facebook mesajında ​​bu bağlantıdan ileri bir izleme yapmadığımdan dolayı istatistiklerin mükemmel bir yansıması değil, ancak Facebook'un bana iyi bir fikir veriyor. benim ya da benim düşmanım - içerik pazarlama ihtiyaçları için.

Facebook Worth Benim Zaman Var mı?

Bahse girersiniz!

Sitemize ücretsiz bir Facebook Fan Page mesajı ile 1,470 yeni kişi kapalı Facebook ve toplam tamamen değer elde edebiliyor o benim için.

Aksi takdirde sitemizi hiç bulamamış olabilecek 1400+ kişi var - en iyisi şu 1400+ kişinin Arkadaşı var! ;

Ancak kaç kişinin mesajı gördüğünü veya onunla etkileşime girdiğini kaç kişinin gerçekten tıkladığı arasındaki tutarsızlığı düşünmek hala önemlidir.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Jennifer Ledbetter
Jennifer Ledbetter "PotPieGirl" en çok, OneWeekMarketing. Com'da öğrettiği gibi, tüm ücretsiz yöntemlerden başlayarak yılda sıfırdan altı rakam alana giren bir üye pazarlamacı olarak bilinir.


March 1, 2018