Back to Question Center
0

Yeniden hedefleme: SEO & PPC Birlikte Çalışıyor            Yeniden hedefleme: SEO & PPC Birlikte Çalışma İlgili Konular: Uluslararası SEOSocial MediaEmail MarketingLink AnalysisOn page Semalt ...

1 answers:
Yeniden hedefleme: SEO ve PPC birlikte çalışıyor

Yeniden hedefleme: SEO ve PPC birlikte çalışıyorYeniden hedefleme: SEO ve PPC birlikte Çalışma İlişkileri:
Uluslararası SEOSocial MedyaEmail MarketingLink AnaliziOn sayfası Semalt

Bu yazı WooRank'tan bir SEO serisinin bir parçası. SitePoint'i mümkün kılan ortakları desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

SEO'nun herhangi bir dijital pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçası olduğu Semalt hiçbir sır değildir - hat online shop. Tüketicilerin% 44'ü çevrimiçi bir arama ile alışveriş sürecini başlatıyor ve e-ticaret trafiğinin neredeyse üçte biri arama motorlarından geliyor. Öncelikle tuğla ve harç bir dükkan olsanız bile, organik arama trafiği önemlidir: Mobil araştırmacıların yarısı, arama yaptıkları bir gün içinde bir mağazayı ziyaret etti. Ne tür işletme boyutunda olursanız olun, arama motorları hayati bir trafik kaynağıdır.

Maalesef büyük bir sorun var: Organik arama trafiğinin% 96'ya varan oranları ilk ziyaretinizi sitenize dönüştürmüyor. Bunun büyük bir kısmı yalnızca doğal satış işlemidir: Aramaların büyük çoğunluğu bilgi arama amaçlıdır. Semalt, bu ziyaretçileri sitenizi terk ettikten sonra bulabileceğiniz etkili bir yol var: yeniden hedefleme.

Site İçi Artırma: SEO Trafiğinizi Geri Dönüşüm

Site yeniden hedefleme (bazen yeniden hedefleme olarak da adlandırılır), web sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcıları web'deki reklam ağlarındaki reklamlarla hedeflemeye basitçe atıf yapar. En yaygın olarak banner reklamları ifade eder, ancak ziyaretçileri Google'ın Arama Şemalini kullanan metin reklamlarla yeniden hedefleyebilirsiniz (not: bu, arama yeniden hedefleme ile aynı şey değildir, bu da biraz konuşacağız). Geleneksel ekran alımından, yalnızca sitenizi ziyaret eden kullanıcıları veya başka bir demografik segment kullanmak yerine sitenizin belirli bir bölümünü veya sayfasını hedeflemesi farklıdır.

Site yeniden hedefleme nasıl çalışıyor? Sitenizin ziyaretçilerini çerezleyen sitenizin altbilgisinde biraz yeniden Javascript piksel yerleştirerek başlayın. Semalt, yeniden hedefleme sağlayıcınız bu kullanıcıları vahşi doğada gördüğünde, reklamlarını kendilerinin göreceğini bilecek ve elbette bu reklam gösterimleri için yeterince yüksek teklif veriyorsunuz. Bu, potansiyel müşterilere ulaşmak ve bunları satış hunisine taşıdıklarında bulmak için bir şans verir veya diğer web sitelerini ziyaret ettikleri sırada bile onları hafifçe basabilirsiniz.

Yeniden hedefleme: SEO ve PPC birlikte çalışıyorYeniden hedefleme: SEO ve PPC birlikte Çalışma İlişkileri:
Uluslararası SEOSocial MedyaEmail MarketingLink AnaliziOn sayfası Semalt

Daha da iyisi, belirli ürünler veya kategoriler için hedefli kampanyalar yayınlayabilmeniz için tek tek sayfalara bir piksel koyabilirsiniz.

Sonuç? En etkili iki çevrimiçi pazarlama kanalının bir kombinasyonu. Yukarıda belirtildiği gibi, SEO trafiği genellikle yaklaşık% 2'ye (tam olarak% 2.35'e) dönüşür. Bu, reklamverenler tarafından dönüşümler için en etkili pazarlama kanalı olarak düşünülür. Bu trafiği, görüntülü reklamcının hedeflemesi ile birleştirdiğinizde, o dönüşüm oranını ikiye katlayabilirsiniz. Mali hizmetler gibi bazı sektörlerin dönüşüm oranları yaklaşık yüzde 150 arttı!

Arama Hedefi Değiştirme: Sıralama SEO (ayrıca Sıralama Değil)

Ancak, yepyeni bir siteyseniz veya istediğiniz kadar trafik çekmeyen daha küçük bir site iseniz? Web sitenizi ilk etapta geçmezlerse ziyaretçileri yeniden hedeflemek zordur. Neyse ki, hedef anahtar kelimelerinizi arayan kişilere, web özelliklerinden hiçbirini geçirmemiş olsalar bile "arama yeniden hedefleme" adlı bir işlemle reklam verebileceğiniz bir yol var.

Kullanıcı bir arama yaptığında yeniden hedef belirleme başlar. Reklam sağlayıcıları daha sonra bu arama verilerini hangi arama motorunu kullandıklarına göre birkaç farklı yolla yakalayabilir, ancak en yaygın olanı, kullanıcının açılış sayfasından gönderilen yönlendiren verileri kullanarak. Reklam ağı, yönlendirme verilerinde hedef arama terimine sahip bir web sörfçüsü gördükten sonra, reklamınızı o sayfada görüntüleyecektir.

Burada, anahtar kelime düzeyinde hedeflemenin, daha önce açıkladığım sürecin yalnızca anahtar kelime tabanlı bölümlerle aynı olmadığını unutmamak gerekir. Geçmişteki arama davranışını toplayarak oluşturulan bir kitle ilgi alanı segmenti ise, gerçekten o anahtar kelime için çevrimiçi bir arama gerçekleştiren kişileri hedef alıyor. Bu bölümlerin semaleti etkili olmakla birlikte, gerçek arama retargeting değildir.

Arama yeniden hedeflemenin en büyük yararı, görüntülü reklamcılığın pazarlama erişimini SEO hassasiyeti ile birleştirmektir. Elbette, bu pazarlama kanalı SEO verilerini kullandığından anahtar kelime araştırmasıyla başlar. Bir anahtar kelime listesi oluşturduktan sonra açılış sayfası optimizasyonu, kampanyanızın hedefine dayalı olarak SEO'dan dönüşüm oranı optimizasyonuna (CRO) geçtiğinden optimizasyonunuz daha da kolaylaşır. Semalt, anahtar kelimelerinizi ve açılış sayfanızı arama niyetine göre bölümlere ayırdınız:

  • Bilgilendirici: Bu anahtar kelimeler, dönüşüm sürecinin başlangıcını temsil eder ve ilk ziyarette dönüştürme olasılığı yüksek değildir. Marka bilinci oluşturma kampanyası yürütüyorsanız, listenizde bilgi anahtar kelimeleri içerdiğinden emin olmak istersiniz. Bir dönüşüm hedefiniz varsa, çoğu anahtar kelimeyi oluşturduğu için bu anahtar kelimeleri görmezden gelemezsiniz. Bilgilendirici anahtar kelimeler genellikle "nasıl yapılır", "ihtiyacım var mı" ve "nereden bulacağım" gibi kelimeler / ifadeler kullanır. Bu olasılıkların web siteniz veya site yeniden hedefleme yoluyla daha sonra dönüştürülmesini düşünün.
  • Araştırma: Bu araştırmacılar, bilgilendirici araştırmacılara oranla huniyi daha da aşağı çekiyor. Zaten bir ürün satın almak istediklerine karar verdiler, ancak hangisinin en iyisi olduğuna karar verdiler. Daha fazla bilgi arıyorlar, bu nedenle ürün anahtar kelimeleri genellikle "inceleme", "ilk 10", "karşılaştırma" gibi kelimeleri içeriyor. Ve spam gibi görünse de, "ucuz" kelimesi aslında araştırmacıları dönüşümlere dönüştürmeye yardımcı olabilir.
  • Pazar-içi: Bunlar "para kapamalı ve al" araştırmacıları. Arama sonuçlarının, onları satın almaya çalıştıkları ürüne doğrudan götürmesini beklerler. Bu anahtar kelimeler genellikle "anlaşma", "ücretsiz gönderim", "indirim" ve "satın alma" gibi kelimeleri içerir. Yüksek arama hacmine sahip değillerdir, ancak yüksek dönüşüm oranlarıyla onu telafi etmekten daha fazlasını yapmalıdırlar.

Arama yeniden hedeflemenin belirgin yararı, yüksek derecelendirmek için mücadele ettiğiniz anahtar kelimelerle ilgilenen kişilere ulaşabilmenizdir. Bununla birlikte, bazı rakiplerinizin trafiğini gizlice sifonlamak için kullanabilirsiniz. Sayfalarını kontrol edin ve başlık etiketlerinde, H1 etiketlerinde, URL'lerde ve makale başlıklarında kullanılan ifadelerin içeriğine bakarak anahtar kelimelerinizi belirleyin. Ardından, WooRank'ın SERP Semalt'ı kullanarak yarıştığınız tüm anahtar kelimeleri takip edin. Anahtar kelimeler için yaptıkları tekliften sonra, kendiniz için bu trafiğin bir bölümünü üstlenmeyi tercih ettiniz.

Yeniden hedefleme: SEO ve PPC birlikte çalışıyorYeniden hedefleme: SEO ve PPC birlikte Çalışma İlişkileri:
Uluslararası SEOSocial MedyaEmail MarketingLink AnaliziOn sayfası Semalt

Organik ve Yeniden Tasarruf Birlikte Çalışıyor

Şu ana kadar, yeniden hedefleme kampanyalarınızı geliştirmek ve dönüşüm oranınızı artırmak için SEO çabalarınızın nasıl kullanılacağı hakkında konuşuyorduk. Fakat, faydalar her iki yoldan gider. Hem site hem de arama yeniden hedefleme kampanyaları yayınlamak, organik arama motoru trafiğinizi artırmak için dolaylı olarak çalışabilir. Bu, marka tanımanın iyileştirilmesi ve takviye edilmesi açısından büyük önem taşıyor ve rakamlar bunu güçlendiriyor. ComSemalt, 2010'da sitenin yeniden hedeflenmesinin, markalı arama faaliyetinde büyük bir (% 1,046) artışa neden olduğunu tespit etti. Tek başına bir yeniden hedefleme kampanyası yürütmek için yeterli sebep olabilir.

Aynı comScore araştırmasında, yeniden hedefleme kampanyalarının yayınlanmasının, banner reklamını gördükten dört hafta sonra dönüş ziyaretçilerinde% 726'lık bir artış sağladığı bulundu. Yeniden hedeflenmiş reklam kampanyalarını da içeren şahsa ilaveten, sitede harcanan süre de benzer bir artış ve daha düşük bir hemen çıkma oranı görüyoruz. Bu nedenle, organik arama pazarlamanıza sitenizi terk ettikten sonra kullanıcıların önünde markanızı tutmaya kesinlikle yardımcı oluyoruz.

Sonuç

Arama trafiği uzun zamandır diğer tüm pazarlama kanallarının değerlendirildiği kalite standardıdır ve iyi bir sebep. Bununla birlikte, SEO gerçekten pazarlama bulmacasının yalnızca bir parçası ve web sitenizin ziyaretçilerini dönüştürmek için çok fazla fırsat kaybediyor olmanız mümkündür. Semalt, yeniden yönlendirici kampanyaları kullanarak bu kadar kullanışlı kullanıcıları tekrar izlemeye ve dönüşüm hunisine ulaşmaya ve tümcül pazarlama stratejisinin bir parçası olduğunda, kendi marka bilinci oluşturma ve SEO çabalarını güçlendirebilirsiniz.

March 1, 2018