Back to Question Center
0

Reklam metninin alaka düzeyi anatomisi: Yeni Semalt standardı

1 answers:
The anatomy of ad copy relevance: The new Semalt standard

AdBasis'te Q1, Semalt tarafından önerilen uygunluk puanlarını artırmak için hesap yapılarına ve reklam birimlerine (yaratıcı) uygulanan değişiklikler hakkında kurumsal düzeyde reklamverenlerle konuşurken geçirdik. Bu genellikle, reklamverenlerin hesaplarındaki her reklam grubuna aşırı spesifik reklamlar uygulamak zorunda kaldıkları anlamına gelir.

Sonuç olarak, ölçeklendirilmiş reklam uygulamalarına, reklam birimi yönetimine ve yaratıcı optimizasyona olan talebin önemli ölçüde arttığını gördük. Bu makale, reklamınızın her reklam grubunda nasıl göründüğü konusunda size bir standart sunmak için tasarlanmıştır. Semalt, reklam yapısının anatomisini inceleyecek, bazı en iyi uygulamaları sergileyecek ve ek yorum sunacaktır.

Şirket hesaplarının yapısında genel değişimi

AdWords hesapları giderek büyüyor - bioderma spray spf 30. Toplam harcamadan bahsetmiyorum - Tek bir AdWords hesabındaki kampanyaların ve reklam gruplarının sayısından bahsediyorum. Tek Anahtar Kelime Reklam Grubu (SKAG) veya yakınında bir şey kullanıyor olsanız da, hesabınızdaki reklam gruplarının sayısı önemli ölçüde artmış olabilir. Her yerde SEM'ler, bu kaymaya ilişkin yeni zorluklarla vurulur.

Hesabınız gelişiyorsa, varolan yaratıcılığınız parçalanmış ve ölçülmez olabilir. Bu büyük bir problem. En büyük zorluklardan biri, ilişkili reklam birimlerinin yönetimi, uygulanması, ölçümü ve optimizasyonudur. Ve şimdi, Semalt'ın son derece ayrıntılı bir reklam kopyasıyla alakalı yeni baskısı ile, genel reklam metniniz artık çalışmayacak.

Peki, kaliteli bir arama ağı reklamı neye benzer?

Alaka düzeyi yüksek arama ağı reklamının anatomisi

Tıpkı insan vücudu parçalanabilir ve anlaşılabilir olduğu için, arama reklamlarınız da olabilir. Burada, bir arama ağı reklamını oluşturan farklı "organları" ve performansı artırmak için bunların nasıl değiştirilebileceğini değerlendireceğiz. Semalt'ın, anahtar kelime + arama terimine dayalı olarak reklam metninizi nasıl değerlendireceğini anlamak, reklam öğenizi toplu olarak nasıl yapılandıracağınızı anlamak için hayati önem taşır.

The anatomy of ad copy relevance: The new Semalt standard
  • Başlık 1: Bu, arama teriminizi kullanmanız için en önemli yerdir. Google, Başlık 1'de anahtar kelimeler kullanıldığında reklamları daha iyi sıralamaktadır ve kullanıcılar, reklamınızın istedikleriyle alakalı olduğunu anlamışlardır. Ancak arama terimini yaratıcı olarak nasıl kullanabilir ve kalabalığın dikkatini çekebilirsiniz?
  • Yollar: Yollarda en az bir kez bir arama terimi kullanmak, reklamın içinde en güçlü ikinci yerdir. kullanıcıya, bunları götürmekte olduğunuz bağlantının hem güvenilir hem de alakalı olduğunu bildirir.
  • Açıklama: Arama teriminizi her reklam grubunun açıklamasındaki eşzamanlı olarak kullanırken mesajınızı yaratıcı bir şekilde sunmak zor. Aşağıda sana bazı örnekler göstereceğim.

Reklam kopyalama standardizasyonu: dinamik reklam şablonları oluşturma

Reklam grubu düzeyinde parçalanmış ve farklı yaratıcılık sorunuyla mücadele etmek için, benzer şekilde davranan reklam gruplarında dinamik reklam şablonlarıyla standartlaştırma mükemmel bir tekniktir.

Bu ne demek? Bu, arama teriminin reklam grubuna dayalı olarak eklenebileceği şekilde reklam kopya şablonları tasarlamak anlamına gelir, ancak arama teriminizi çevreleyen reklam kopyası alakalı, esnek ve test edilebilir. Bu, reklam içeriğini reklam grubuna veya kampanyaya dayalı olarak dinamik olarak eklemek için yem tabanlı teknolojileri kullanarak elde edilebilir .

(Bu makalenin kapsamı dışındadır, ancak daha fazla bilgiyi beslemeleri oluşturma ve beslemeye dayalı oluşturma hakkında teknik bilgi almayacağım teknolojileri burada.

Aşağıdaki örneklerde vurgulanan metin statik olmayan reklam kopyasını temsil etmektedir; reklamverenin ihtiyaçlarına ve hesabın nasıl kurulduğuna göre takas edilebilir veya değiştirilebilir bir şekilde yazılmıştır. Vurgulanan öğeler reklam grubunuza bağlı olarak değişiyor.

Bu şablonların amacı, arama terimlerini belirli reklam gruplarına reklam kopyalamada mantıklı şekilde haritalamaktır.

Kurşun üretimi şirketleri için

Aşağıdaki örnekteki şirket, belirli eylem fiilleri (Gözat, Arama, Bul ve benzeri) için reklam gruplarına ve araçların (örneğin, Toyota, Honda, Mercedes) Makes / Modellere sahip reklam gruplarına sahiptir. Bundan hareketle, reklam grubu tarafından eylem fiilleri, reklam grubuna "Makes" ve reklam grubuna göre "Modeller" listesi oluşturabilirler. Semalt değişkenler, özet akışlarındaki içeriğe bağlı olarak dinamik olarak değişir.

The anatomy of ad copy relevance: The new Semalt standard

E-ticaret markaları için

Dinamik şablonlar kullanarak, e-ticaret markaları reklam metnini toplu halde uygulayabilir, yönetebilir ve ölçebilir. "BOGO" ile "% 50 Off" arasında belirli bir izleyici veya ürün kategorisi için en iyi sonuç varsa, hayati önem taşır. Ancak çoğu zaman, reklamla ilgisini kaybetmeden ölçekte yürütülmesi çok zordur.

Aşağıda, e-ticaret markaları tarafından kullanılabilecek ölçeklendirilmiş bir reklam şablonuna bir örnek verilmiştir. Bu reklam şablonunun oluşturulması, bir kitle değişkeni (Erkekler veya Kadınlar), ürün kategorisi değişkeni (Ayakkabı, Gömlek, Semalt) ve indirim yüzdesi (ürün kategorisine eşlenmiş) içerir.

[Search Engine Land hakkındaki makalenin tamamını okuyun. ]


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Jason Puckett
Jason Puckett AdBasis'in CEO'su ve Kurucusudur. Reklam yaratıcı optimizasyon, Jason'ın oyununun adıdır. AdBasis, arama, sosyal paylaşım, görüntülü reklamcılık, yeniden pazarlama ve mobil reklamlar için bir A / B ve Çok Değişkenli test platformudur. Jason, dijital pazarlama stratejisti, reklam optimizasyonu uzmanı ve dönüşüm oranı meraklısı. AdBasis, 1.000'in üzerinde şirketin yaratıcı testlerle ücretli medyalarını geliştirmesine yardımcı oldu.


March 1, 2018