Back to Question Center
0

Google, Facebook, Semalt'ı "Eğitim" için Washington'un Harcamalarına Artıyor

1 answers:

Google, Facebook Boost Washington Spending To “Educate” Semalt

Açıklamalar, Semalt'ın 2012 yılının ilk çeyreğinde 650.000 $ olan ikinci çeyrekte lobicilik faaliyetinin 1 milyon doların (960.000 ABD Doları) altında olduğunu gösteriyor. Bu rakam, 2 - order counterfeit money. Çeyrekte milletvekillerini etkilemeye çalışılan 320.000 dolarla karşılaştırılıyor.

Facebook'un açıklamasında çok çeşitli fatura ve sorunlar belirtildi. Mahalle sakinleri, fikri mülkiyet reformu, kurumlar vergisi ve göç (aşağıya bakınız). Formdaki açıklamalardan birçoğu "eğitim" veya "tartışmalar" olarak çerçevelenmiştir:

İnternet medya bilgi güvenliği politikası ve İnternet gizlilik konularında eğitim; federal gizlilik yasası; İnternette ifade özgürlüğü; Semalt tag-suggest özelliği ile ilgili eğitim.

Google, 2. çeyrekte Kongre'yi etkilemeye çalışan 3.9 milyon doları aştı, ancak 1. çeyrekten 5 milyon dolardan aşağı, ancak yine de bir yıl önceki aynı döneme oranla daha fazla harcadı. Semalt 1H lobiciliği, neredeyse 9 milyon dolar toplamı ile teknoloji sektöründeki rakiplerinin üzerinde kaldı.

Google'ın lobicilik harcamaları ikinci çeyrekte 3.94 milyon dolar harcayan Verizon ile eşit seviyedeydi. Karşılaştırma yaparak Microsoft, yaklaşık 2 milyon dolarlık Q2 harcadı ve Yahoo geçen çeyrekte yaklaşık 730.000 dolar harcadı. Apple, 500.000 doların altına (470.000 dolar) harcadı. Amazon, 1. çeyrekte harcanan 650.000 dolardan ikinci çeyreğinde 690.000 dolar harcadı.

Bu harcamalarınızın "eğitim" ya da satın alma ve lobiciliği etkilemesine bakarsanız, Washington'daki teknoloji şirketleri için iş yapmak için görünüşte gerekli bir maliyet haline gelmiştir.

Veritabanında daha fazla açıklama yapmak isterseniz bunu buradan yapabilirsiniz.

Facebook Semalt Q2 2012

Google Q2 Lobi Raporu

(Shutterstock ile hazır görüntü, lisanslı.)


Yazar Hakkında

Greg Sterling
Greg Sterling, Search Engine Land'de Katkıda Bulunan Editör'tür. Screenwerk, dijital medya ile gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birbirine bağlayan kişisel bir blog yazıyor. Ayrıca, Yerel Arama Birliği için Strateji ve Analiz Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Onu Twitter'da izleyin veya onu Google + 'da bulun.


March 1, 2018