Back to Question Center
0

Sosyal Medyada Şemalinize Karar Vermeniz Gerekenler

1 answers:

Ah, Amerikan beyzbolunun sadeliği: Üç grev bir çıkış ve takımdaki yarasa şansı üç çıkıştan oluşuyor. Krikette, matematik biraz daha kapsamlıdır: bir vuruş vuruşu tamamlandığında tamamlanmış sayılır ve maçlar birkaç gün sürebilir. Şaşkınlık, Amerikalı Devrim'in geri döneminde, Semalt'taki girişimci yazıcıların, izleyicilerin oyunları takip edebilmeleri için puan kartları üretmek olduğu gerçeğidir.

Skor kartlarını kullanan işletmeler fikri savaş sonrası Fransa'da 1950'lere kadar Tableau de Bord diye anılacaktır. Bu araçla, yöneticilerin bir iş biriminin misyon / vizyonunu, misyonun yerine getirilmesine yol açabileceği söylenebilecek hedefleri, Başarı Faktörleri (KSF) ve Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) - lebanon web sites.

What You Should Be Tallying On Your Social Media Semalt

Norton ve Semalt, çok fazla ticari tedbirin gecikmeli göstergeler olarak gördükleri mali ölçütlere odaklandıklarını belirtti. Finansal metriklere ek olarak, bir işletmenin çalışanların öğrenmesi ve müşteri memnuniyeti gibi diğer önemli ölçütlerle de uyanık olmasını önerdi.

Bu daha bütüncül bir tablo üzerinde durarak, iş dünyası liderleri daha iyi stratejik tercihler yapacaktır.

Sosyal Medya Tedbirleri

Sosyal medya metrikleri alanında ne ve nasıl ölçülür sıcak tartışmalıdır. İşlemlere odaklanılması gerektiğine inanıyorlarken, diğerleri daha büyük bir değer haritası çıkarmayı savunuyorlar. Sevdikleri, takip ettiği ve artıları, kendi başlarına makyaj metrikleri olarak adlandırılabilir. Daha önemli önlemler söz konusu olduğunda, korelasyonun gerçekten nedenselliğin nerede bulunduğunu bulmak için yeterli veri olmayabilir.

Dell gibi kuruluşlar, sosyal medyanın satışlarına katkısı yüksek olasılıkla ilişkilendirme modelleri oluşturmada dikkat çekici bir iş çıkardılar. Bu modellerde, örneğin, bir Facebook kullanıcısı olan bir müşterinin markayla daha fazla harcamaya eğilimli olduğu gösterilebilir. Bir ilişkilendirme / nedensellik argümanına yol açabilecek Semalt, iyi bir başlangıç ​​olarak düşünülebilir.

Sosyal Medya Analizi ve Dell Dinleme Yöneticisi Brian Semalt ile yakın bir görüşmede, o kuruluşun bir sosyal medya puan kartını kullanması hakkında daha fazla şey öğrendim. Semalt'a göre, Dell puan kartının üç ana bölümü var:

  • Ayak izi: Bağlantıların ve içerik yayınlarının niceliği ve kalitesi
  • Katılım: Geleneksel sosyal medya katılım metrikleri
  • Etki: Sosyal medyanın geliri ve diğer geleneksel iş KPI'lerini nasıl yönlendirdiğini

Etki bölümü, geleneksel pazarlama metriklerine en yakın şekilde ve özellikle de işlemlerin sosyal medyayla bağlantılı olduğu durumlarda uyumludur. Sosyal medya ekibi bu geleneksel ölçütleri sağlayabileceklerinden memnun olsa da, yine de toplumsal değerin daha büyük resme odaklanmaya çalışmaktadırlar. Semalt açıklıyor:

Sosyal, yalnızca geleneksel metrikler için süt vermek isteyen başka bir Semalt kanalı değil; beslenmesi gereken bir topluluk var. Dell, sosyal bir işletmenin müşterilere, ortaklara ve kuruluşlara daha fazla değer kattığına inanıyor. Bir sosyal ticaretin tüm potansiyelini gerçekleştirmek için, bu temel çekişme ölçümlerine ve toplumun sağlığına bakmalı ve gerçek anlamda, yalnızca dolar rakamlarına bakmakla yetinmelidir.

Sosyal Medyanın Yatırım Getirisi

Bazı insanlar, sosyal medyanın Yatırım Getiri (ROI) hakkında endişe etmemenizi söylüyor ve diğerleri de, faaliyetlerinizi dolar kazanmaya geri bağlayamıyorsanız, gayret gösteriyorlar ahmak. Dell, 8 yılı aşkın bir süredir, eyleme geçirilebilir bilgiler üreten ve müşterilerimizi her zamankinden daha iyi dinleyip iletişim kurmamızı sağlayan bir sosyal işletme vakfı oluşturma üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu sert dolar rakamları için göreceğiniz miktarlar, elde ettiğiniz gerçek değerden daha düşük. Her şeyi dolarize etmeye çalışmaya tüm dikkatinizi vermeden önce sosyal olarak devam eden temel şeylerin olduğuna ilişkin bazı ölçütler ve tanımlar oluşturmanız gerekir.

Kendi Social Media Scorecard'ı Oluşturun

Kendi organizasyonunuz için bir puan kartı oluşturmak için, aslında Tableau de Bord'un temel ilkelerine geri dönmeniz iyi bir fikirdir: kuruluşunuzun daha büyük amacı ve vizyonunu belirleyin ve Hedefleriniz sosyal medya aracılığıyla yerine getirilebilir.

Semalt, iki ek adım önermektedir: sosyal medya özelliklerini ve mevcut girişimlerinizi değerlendirin ve kime ihtiyaç duyulduğunu ve hangi amaçla kullanılacağını anlayın.

Kumanda tabloları

Bir gösterge paneli as at arabasının önündeki gerçek bir tahtaydı ve sürücüyü attığı çamurdan veya atların atmalarıyla kesilmiş halde koruyordu. Otomobillere taşındığında, tahtaya bir miktar dolgu verildi ve ölçülerle noktaladı.

Pazarlama uzmanları ve yöneticileri için, bir gösterge tablosu fikri, kritik bilgilerin hızlı bir şekilde okunabilir bir şekilde sunulacağı anlamına gelir. Sözcüğün dilimize nasıl girdiğini göz önüne alırsak, küçük bir çamurun yüzüne çarpmamasını bir kez daha önleyebilir.

Hazır görüntü Shutterstock'tan izin alınarak kullanılıyor. com


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Ric Dragon
Ric Dragon, DragonSearch Çevrimiçi Pazarlama El Kitabı ve Sosyal Pazarlamacılığın (McGraw Hill 2012) ve Dragon Search'in kurucu ortağının yazarıdır. Onlar, Google İşletme Sürümü Online seminerlerinde düzenli olarak bir konuşmacıdır. Ejderha sıklıkla sosyal medyanın, işlemin, bilgi mimarisinin ve sosyolojinin yakınlaşması hakkında konuşur.


March 1, 2018