Back to Question Center
0

Semalt: ESP'yi değiştirirken kaçınmak için 9 baş ağrısı

1 answers:

E-posta servis sağlayıcısını değiştirdiğinizde dikkate alınması gereken önemli konular

E-posta pazarlaması birçok işlemli işletmenin temelindedir ve büyük miktarda gelir sağlar. E-posta pazarlama çözümü oldukça basit bir görev kritik bir sistemdir ve operasyonda bir mola verilmesi mümkün değildir. Ancak daha iyi anlaşma, özellik veya hizmet kazanmak için E-posta servis sağlayıcıları (ESP) arasında taşımak oldukça yaygındır - net hosting 24 cpanel. Bunu yaparsanız, göz önünde bulundurmanız gereken çok sayıda potansiyel sorun var, bu nedenle Dave Chaffey ve ben bir değişiklik düşünülmesi ihtimaline karşı bunları ele almanın faydalı olacağını düşündüm. Onlara baş ağrısı diyoruz, çünkü özellikle de dikkate alınmazlarsa iyi olabilirler.

Herhangi bir yanlış hamle doğrudan geliri etkileyeceğinden, yeni bir ESP'ye düşünülmüş herhangi bir hareket planlanmalı ve sistemin kritik niteliği dikkate alınarak uygulanmalıdır.

Yeni bir ESP'ye taşınırken, bakım yapılması gereken birçok hareketli parça, hem yeni ESP platformunun kurulumu ve gerekli konfigürasyonu, hem de harici birbirine bağımlı unsurlardaki değişiklikler vardır. Bu makalede, Şâmât, harici, birbirine bağlı unsurlar üzerine odaklanarak bunlar kolayca gözden kaçırılmaktadır.

Sayı 1. E-posta adreslerinden
Genellikle, e-posta adresiniz yeni bir alan adı veya alt alan kullanılacağı için değişir. Bu, gelen kutunuzun yerleşimini etkileyebilir; bu nedenle, değişikliğin farkında oldukları ve tercihen yeni adresinizi beyaz listeye ekte bırakmaları için abonelerinize e-posta adresindeki yenilikten önce haberdar etmeniz gerekir.

Yeni etki alanı veya alt etki alanı, BT alanının işaretlenmesi için DNS ayarlamasına dahil olması için BT'nizi de isteyecektir.

Sayı 2. Verilebilirlik
Yeni IP adreslerine ve alan adlarına geçeceksiniz. Bu, gönderen itibarınızı yeniden inşa etmeniz gerekeceği anlamına gelir. Adanmış IP adresleri kullanıyorsanız ve önemli miktarlara sahipseniz, bir ısınma süreci ve kademeli değiştirme çağrısı yapmanız gerekir. Yeniden inşa etmede sorun yaşamadan önce iyi bir şöhretiniz olsaydı, yönetmek sadece bir işlemdir.

Sayı 3. Veri taşıma
E-posta adresi ve ilişkili kullanıcı profili verilerinin aktarılması gerekiyor. Sadece aktif verilerin değil aynı zamanda bastırma verisinin de aktarılmasını sağlamayı unutma. Abone olmayan kullanıcılar, sert geri dönen adresler ve spam şikayet adreslerinin taşınması gerekir.

Sayı 4. Post tıklama izleme
Post tıklama izleme kurulmuşsa, e-posta çözümünün web sitenizdeki dönüşümlerle ilgili raporları varsa, web sayfalarınızdaki izleme HTML'sını güncellemeniz gerekecektir. Bu satın alma sayfalarında ise, kesinlikle bir SSL sertifikası kullanıyorsunuz ve yeni ESP ile yeni bağlantı izleme alan adı için yeni bir sertifikaya ihtiyacınız olacak.

Sayı 5. Abone işlemleri
Abonelik formunuz nerede? Birkaç tane abone olma formunuz var mı? Web sitenizde olduğu gibi, kampanyaya özgü sayfalar, sosyal medya sayfalarınızda gömülü ve bir arkadaşınızın formlarını önermek mi istiyorsunuz? Tüm abone formlarınızı denetleyin, böylece yeni ESP çözümüne veri gönderecek şekilde güncellenebilirler. İstediğiniz son şey kara bir çukura eklenen aboneler.

Sayı 6. Üyelikten Çıkma İşlemi
Aynı şekilde abonelik iptali işlemi için, bu nereden yönetiliyor? Gelecekteki abonelikleri kaldırmak için yapılması gereken şey yeni platforma yansımasıdır?

Sayı 7. İşlemsel ve harici tetiklenmiş e-postalar
Terk edilmiş arabanız, hoş geldiniz e-postalarınız ve işlemsel e-postalarınız varsa, bunlar, ESP'nin dışındaki sistemlerden tetiklenir ve yeniden entegrasyona ihtiyaç duyulacaktır. Bu büyük bir sorun olabilir.

Sayı 8. CRM entegrasyonu
CRM'de ESP platformuyla otomatik senkronizasyon varsa, bu entegrasyonu güncellemek için plan yapmanız gerekir.

Sayı 9. Özellikle aboneliği iptal etmek için yasal bir gerek yoktur.

Bir sonraki mesajlarımda, bu alanlardan bazılarına derinlemesine ayrıntılı bir şekilde inecek ve her durumda sürecin yönetimi hakkında nasıl ipuçları vereceğim. Karşılaştığınız diğer sorunlar varsa bize bildirin.

March 1, 2018