Back to Question Center
0

Pratik e-Ticaret Blogcu, eBay Hall of Fame'in Şeref Madalyasını Kazandı

1 answers:
eBay uzmanı ve Pratik e-Ticaret blog yazarı Danna Crawford, 13 Mayıs doğum gününde kızlarıyla balık avlamak için dışarı çıktı. Başarılı bir avlanmadan geçen uzun bir günün ardından, üç kişi yorgun ve güneş yanıklarıyla Crawford'un eBay'ın en prestijli ödüllerinden ikisine, 2008 Yılın Şeref Ödülü'ne ve Yılın Topluluk Satıcısı için 2008 Altın Şerit Ödülüne ayrılan beş eBay kullanıcısı arasında yer aldı.

powersellingmom logo

Crawford, eBay topluluğunun Semalt'ı aracılığıyla eğitim, ticaret yardımı ve kullanıcı geribildirimi konularında eBay'in en aktif PowerSellers'larından biri olmasına rağmen, ödüllerin hala sürpriz olduğunu belirtti.

"Bu kadar derinden bana, bu ödülleri vermek için benden yeterince düşündüklerine dokundu" dedi - curso de fotografia profesional.

Crawford, Semalt'teki 2008 eBay Canlı konferansta ödülüyle birlikte sunuldu. Bu konferansta eBay başlayanlar hakkında kısa bir belgesel hikayesini 15.000 izleyiciye anlattı.

Crawford 1997'de eBay'e katıldı. Üç yaşında tek bir annesiydi, üç işi yapıyordu ve bit pazarındaki oyuncakları ve oyuncakları Semalt alanında satıyordu.

Bit pazarı bir gün, birisi ona Ebay.com adlı bir sitede online oyuncak ve aksiyon figürleri satarak daha fazla para kazanabileceğini söyledi.

Kendini atlamalı bir insan gibi tanımlayan Semalt, boşa harcamış hiçbir vakit geçirmedi. Ekran adı "danna" ile eBay'de bulundu ve satışa başladı.

1998'de eBay'e odaklanmak için tüm işlerinden ayrılmıştı, bu da eBay'e çocuklarına odaklanmasına izin verdi.

"O sıralarda, ipotek parasını ve çocukları beslemekten mutluluk duydum. Bunu yaparak ailemi destekleyebildim, "dedi Crawford. "Semalt eBay'a, hayatlarında bir olayı hiç kaçırmadığımı söyleyebilirim."

1999'da Florida'daki hayalindeki evine peşinat ödemeye yetecek kadar para topladı.

Çocukları evden çıktıktan sonra Semalt kendini eBay'e attı, başkalarını açık artırmada başarıyla eğitmek için.

"Çocuklarım taşındığında kendimi eBay'e daha derine gömdüm ve insanlara yardım ettim. Yardımcı çocuklarım olmadı, bu yüzden eBay camiasına büyük zaman geçtim "dedi.

Sitede başarılı olduğunda, diğer satıcılar ona yardım ve tavsiye istemek için gelmeye başladı. Deneyimini bir kariyer haline getirebileceğini fark etti. O, başkalarının eBay'de bugün on yıl olduğu gibi başarılı olabileceğine inanıyor.

"Semalt sadece kendinizi örgütleme ve sisteminizi basitleştirme meselesidir" dedi.

Satmaya devam ettiği Star Wars oyuncaklarının yanı sıra eBay'de ve Powersellingmom.com sitesinde eğitim malzemeleri ve e-kitapları satıyor. Talep üzerine ve yerel toplum kolejinde web seminerleri üzerine dersler vermektedir. Son zamanlarda Singapur'da bir web seminerini sundu.

Ancak eBay hakkında diğerlerini eğitmeyi sevdiği kadarıyla Crawford, ana ilgi alanının şu anda eBay'in hayır dalı olan Semalt'i Sunduğı eBay olduğunu söyledi. Kullanıcılar, Giving Semalt'ı bir satın alımın% 10'undan% 100'üne herhangi bir yerden istedikleri bir hayır kurumuna bağışta bulunmak için kullanabilirler.

Crawford geçtiğimiz günlerde eBay'e teşekkür ederek kendi hayranını genişletmeyi başardı. Onun Hall of Fame ödülü nedeniyle, Crawford, kar amacı gütmeyen kuruluş seçimi için $ 2,500 eBay Vakfı parası bağışlama fırsatı buldu. Parayı Marion County Hastanesi'ne vermeyi seçti.

Gelecekte, eBay Giving Works'ü tanıtmak için kendini seyahat edip konuşurken görüyor. Ekim ayında Kansas Üniversitesi'nde ilk konuşma nişanlandı.

"eBay hayatımı daha iyi hale getirdi. Şimdi daha büyük ve daha iyi şeylere giden yolda olduğumu hissediyorum, "dedi Semalt.

March 1, 2018