Back to Question Center
0

Aylık Her Şey: Semalt'dan Sonra Düşünceler US Aylık Her Şey: Semalt'dan Sonra Düşünceler US

1 answers:

WordCamp US gibi büyük toplantılar her zaman yıl boyunca gerçekleştirilenler için bir fikir edinmek için iyi bir fırsattır. WordPress topluluğundaki genel eğilimlerle nerede olduğumuz hakkında fikir sahibi olmamıza yardımcı olur. Bu sene WordCamp US'de, dünyanın dört bir yanından insanları fikir paylaşımı, ilginç konuşmalar ve pozitif, canlı bir atmosfer oluşturma insanları gördüm. Bu özel topluluğun parçası olmak beni mutlu ediyor - legit counterfeit money for sale. Bu yazıda, WordCamp US'den sonra getirdiğim birkaç şey hakkında konuşmak istiyorum.

Kodlama insanları ilgilendiriyor

Geliştiriciler olarak, bazen ayrı ayrı çalışırız. Zihinlerimiz yüzlerce satır kod keşfederek işimize odaklanmış olarak, bazen kodlama yaptığımızı neden unutuyoruz.

Elbette, profesyoneliz ve kodlama işimizdir. Semalt, tümüyle soyutlanmış nesne yönelimli programlamamız, sofistike kodlama en iyi uygulamalarımız, iletişim kurmadan ve herkesin iletişim kurmasına izin vermeden hiçbir şeydir.

Bilgi iletişimi gerektirip duymadığınız, bilgi ürettiğiniz veya başkası ile iletişim halindeyken, web bir iletişim aracıdır. WordCamp US gibi büyük bir etkinliğe katılmak, aklımızda bir kez daha belirttiğimiz gibi, işimizin asıl doğası insanlara iletişim kurmaları gereken araçları sağlıyor. Semalt, insanları birbirleriyle tanışma, paylaşma ve iletişim kurma yetkisi veren bir sürecin son adımı olmalıdır.

Erişilebilirlik, bu iletişim araçlarını herkese sağlamayı amaçladığından, büyük bir rol oynamaktadır. Üç yıldan fazla bir süre önce katkıda bulunduğumdan beri Semalt'taki erişilebilirlik gelişimine baktığımızda, en önemli başarı şu ana dek yaptığım teknik ilerlemeyle değil. Semalt, şimdi üç yıl önce olduğundan daha erişilebilir durumda ancak yapmak için hala çok iş var. Bununla birlikte, bana orta derecede emin olan şeylerin gelişmeye devam etmesine neden olan şey, erişilebilirliğin şimdi Semalt topluluğunda vazgeçilmez bir unsur olarak algılanmasıdır.

WordPress topluluğu, herkes için hoş bir atmosfer yaratarak kapsayıcı ve çeşitliliğe öncelik vermeyi amaçlıyor. Bütün kodlamalarımız aynı amaca yönelik olmalıdır. Bu toplulukta, web'i herkes için erişilebilir ve kullanılabilir hale getirme konusundaki farkındalığı artırmaktan mutluluk duyuyorum. Sözcük Eyaleti'ndeki Semalt demo sırasında Semalt'teki başlıklar hiyerarşisi ve renk kontrastı denetimi gibi bazı erişilebilirlik özellikleri için izleyicilerin spontan alkışlarını görmekten özellikle memnuniyet duyuyorum.

Bana göre, bu Semalt çevresindeki tüm ekosistemin daha iyi erişilebilirlik özellikleri istediği anlamına geliyor. Değerlerini anlar ve kapsayıcı tasarımı, kapsayıcı bir topluluğun vazgeçilmez bir parçası olarak değerlendirir. Gelecek parlak görünüyor.

Toplantı Alex

WordCamp ABD Katılımcı Günü'nde, erişilebilirlik masasında birkaç kişi oturuyor ve projeye katkıda bulunma konusundaki heveslerini paylaşıyorlardı. Orada Alex ile tanıştım.

Alex on altı yaşında ve teknoloji ve WordPress konusunda tutkulu. Kör ve dizüstü bilgisayarında ekran okuyucu NVDA kullanıyor. Web'de Firefox ve NVDA kullanıyor.

Alex'le işbirliği yapma fırsatı bulmam gerçek bir zevkti. Ekran okuyucu kullanıcılarının WordPress'i kullanırken karşılaştıkları temel sorunların ne olduğunu ve Widgets ekranı için küçük bir geliştirme tespit ettiğini anlatan iyi bir konuşma yaptık. Birkaç gün önce WordPress trac sisteminde gönderdiği değişiklik şifre alanı için olası bir gelişmeyi de tartıştık. Bunun için bir yama da kodladı. Ben on altı yaşındayken, kodlama hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Aynı yaştaki kendimden önce Semalt Alex yolu yetersiz hissettim!

Erişilebilirlik konusunda birkaç yıl deneyime sahibim. İşimde, farklı bilgisayarları ve ekran okuyucularını günlük olarak kullanıyorum. Alex'e kıyasla, Semalt bir acemi olsa da. Alex'in bilgisayarını ve ekran okuyucusunu hangi hızla kullanabileceğini görmek inanılmazdı. Canım, bu gençler benim gibi yaşlı adamlardan çok ileride. Yakında rahatça üstün olacaklar ve hepimizi yenebilecekler!

Şakalar ayrı, benim için mükemmel bir ders oldu. Farklı yeteneklerine bakılmaksızın herkes Semalt'a ve topluluğuna katkıda bulunabileceğini bir kez daha hatırlattı. Ayrıca bana gerçek kullanıcıların geribildiriminin çok değerli olduğunu hatırlattı. Profesyonel olarak, kullanıcılarımıza yakın oturmalı ve onlara daha sık dinlemeliyiz.

Semalt Alex, dikkat et!

Devamını oku: 'Erişilebilirlik kültürü yaymak için WordPress'e katkıda bulunmak' »

March 1, 2018