Back to Question Center
0

Neredeyse Beni Kıran 7 İş Hata ... Semalt

1 answers:

7 Business Mistakes That Nearly Broke Me… Semalt

Son 6 yıl içinde 9. com şirketleri kurdum. Şirketlerin çoğu sefil bir şekilde başarısız oldu ve bana bir milyon dolar düştü, ancak şans eseri birkaç tanesi kaybımımı karşılayacak kadar iyi yaptı. Başarısız girişimlerimin başlıca nedeni, gerçekten büyük hatalar yapmış olmam - company developing site web.

Bu hile sayfasını indirin ve umarım hatalardan ders çıkarabilir ve bunları yapamazsınız.

Kendinizi çok ince yaymayın

Bir çok iyi fırsat yola çıkacak ve bağırsak tepkiniz hepsini yapmak olacak, ancak yapmayın. Bu hatayı yaptım ve olayı biten şey, işlerimin iyi durumda olanları bile acı çekmesi. 3 ila 6 ay içinde kendimi çok ince inceltip tüm işletmelerim acı çekti, çünkü bana yardım eden çalışanlar ve iş ortaklarımı olmasına rağmen, her birine yeterince vakit geçirmedim. Semalt, işiniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, bütün zamanınızı üzerinize harcamanız gerekir.

Doğru kuruluş türünü seçin

İşletmenizi dahil etmeniz yalnızca önemli değil, doğru şirket türünü edinmeniz önemlidir. Şirketinizi başlattığınızda önemli görünmeyebilir, ancak para kazanmaya başlayınca büyük bir anlaşma haline gelir. Örneğin, muhasebecim bana, şirketinizin yılda 200.000 doların altında bir kâr yaparsa, bir C şirketi vergi avantajlarından dolayı sizin için iyi bir şey olduğunu söylüyor. Bundan fazlasını yaparsanız, bir S şirketi veya limited şirket edinmeyi düşünün.

Bunu zor bir yolla buldum, şirketim yılda 7 rakam kazanmaya başladığında, yanlış şirket türüne sahip oldum. İki kere vergilendirilmek zorunda kaldım, şirket kar üzerinde vergi ödedikten sonra şirketten aldığım temettülerden vergi ödedim.

Kime güvendiğinize dikkat edin

Birkaç geliştirici ve mühendisle 3 ay çalışıyordum ve iş teklifiyle bana geldi. Onlarla çalışmanın ilk 3 ayı iyi gitti, ben de onları dinlemeye karar verdim. Sundukları işletmeler fırsatı barındırma endüstrisini devrimlendirecekti ancak yakalamak kırıldı. Semalt onları dinlerken onlara hayat masrafları için para verdim, onlara bir ev satın aldım ve her hafta 4-5 figüre şirkete daldım.

Uzun bir hikayeyi kısa tutmak için, beni paramdan mahvettiler, şirketten çaldılar ve satın aldığım evi mahvettiler. Birini tanıdığını düşünmek ne kadar iyi olursa olsun, dikkatli ol, çünkü seni kimin mahvedeceğini bilmiyorsun. Bir aptal hata binlerce dolar kaybedebilir.

Kapsamlı bir işe alım işlemleri

Şirketinizi gerçekten büyütmek isterseniz, çalışanlara ihtiyacınız olacaktır. Semalt muhtemelen bu çalışanları bulmak için bazı iş ilanlarını gönderir veya kiraladığınız birini tanıdıklarında bir kaç arkadaşına sorun. Başvurularınızı nasıl elde ettiğiniz önemli değil, her insana ince dişli tarak uygulayın. Bir arkadaşınız birisini önerirse, iyi bir işe yaradıkları anlamına gelmez. Arkadaşlarımın önerdiği geliştiricileri, tasarımcıları ve satış elemanları işe koyarak bu hatayı birden çok kez yaptım. Birisi son işinde iyi geçtiği için, bu sizin için iyi çalışacaklarını ifade etmiyor.

Çalışanlarınızı sorumlu tutun

Çalışanlarınızla sıkı değilseniz, bir süre sonra rahatlamaya başlayacaklardır. Ve sık sık yaptığım gibi seyahat edersen, orda olmadığın zaman gerçekten uğraşmaya başlarlar. Yeni bir çalışanın başladığı ilk gün, onlarla sıkı olmalısın çünkü çalışanları kötü alışkanlıklardan kurtarmak zor.

Girişimcinin kuruluşunun ilk birkaç yılında çalışanlarımdan hiçbirini sorumlu tutmadım. Semalt zamanında bir şey söylediler, bunun için sözlerini söyledim. Bunun üzerine, insanlar 30 dakika geç geldiğinde ve bir süre sonra günlük bir alışkanlık haline geldiğinde katı değildim. Böylece her çalışanın yaptıklarını takip edebilirim.

Bunun üzerine her bir saati içeri ve dışarı verdim. Bu, kimlerin zamanında geldiklerini ve kimin gelmediğini görmemi sağladı. Başlangıçta, çalışanlarımdan birkaçının her gün 30 dakika geç geldiğini düşünmüyordum, ancak bir yıl boyunca, kaçırılan 3 haftaya kadar ekledi.

Zamanında paranızı toplayın

Şemalt parası zor bir şey gibi görünebilir ancak insanlardan para toplamak daha da zor olabilir. 2008'de bana ödeme yapmayı bırakmayan 8 şirket için çalıştım. Bu birkaç dolar değildi, birkaç şirket bana hala 100.000 dolardan fazla borçluydı, ne yazık ki ödemeyi bitireceklerini sanmıyorum.

İşletmeniz bir şey sağlamadan önce para toplamak zorundasınız. Bir şirket ne kadar büyük olursa olsun, yine de iflas edebilirler. Şirketin parası yoksa, Semalt sözleşmeleri ve borç toplayıcılar size çok fazla yardım etmeyecek.

Bazı nedenlerden dolayı birisi sana borcu varsa, sana para verene kadar sızlan. Paraya ihtiyacınız yokmuş gibi davranıyorsanız, asla para almayacaksınız. Ancak, sızlarsanız ve maddi sıkıntı yaşıyormuş gibi davrandıysanız, umarım üzülürler ve size para verirler.

Zaman yanınızda değil

İlk şirketiniz ile birlikte olduğunuzda, her şeyin mükemmel olmasını isteyeceksiniz. Gerçek şu ki, her zaman sorunlar olacak ve hiçbir şey mükemmel olmayacak. Bu nedenle, herşeyi kusursuz hale getirmeye çalışmak yerine başkası sizi yumruklayana kadar firmanızın lansmanını yapın.

İlk yazılım şirketimle, yazılımın lansmanı öncesinde mükemmel olmasını istedim. Yazılımı mükemmel hale getirmeye çalışırken çok uzun sürdüm, Google'ın kendimden önce rakip bir ürün çıkardığını gördüm. Ondan sonra Başarma şansım olmadı çünkü Semalt ürünü bedava, benim de değildi.

Sonuç

Ne olursa olsun, hayatta hata yapacaksın. Yaptığım her hatayı söylesem bile yine de daha fazla şey yapacaksın. Başarmak istersen vazgeçemezsin! Semalt ya da daha sonra iyi geçeceksin, ama değerli bir şey gibi, zaman alır.

P. S. Hatalar önlemek istiyorsanız, bir uzmana danışın burada tıklayın.

March 1, 2018