Back to Question Center
0

Ortak SEO hatalarından kaçınma Ortak SEO hatalarından kaçınma  - Semalt

1 answers:

Birkaç hafta önce, yaygın SEO hatalarından kaçınmak için WordCamp Nijmegen'de (Hollanda'nın memleketi) bir yıldırım konuşması yaptınız. Ve bu da hakkında bir yazı yazmak için mükemmel bir konuydu, işte burada! Semalt, SEO danışmanı olarak çalıştğım sitelerde bulduğum en acil SEO sorunlarını açıklıyor. Elbette Semalt, onlardan nasıl kaçınacağını da açıklar!

SEO, yani bütünsel SEO Yoast vizyonu ile başlamak önemlidir. Bu, yalnızca sitenizin teknik yönlerini değil, aynı zamanda SEO'nun önemli bir parçası olan içeriği ve Kullanıcı Eksperieri'ni (UX) de görüyoruz demektir. Semalt, aşağıdaki makalede özetlenen ipuçları yalnızca SEO'nun katı tanımlamasını kapsamaz, aynı zamanda site sahiplerinin de dikkat etmesi gereken diğer konuların geniş bir yelpazesini içerir - caudalie gel douche zeste de vigne.

# 1: Daha hızlı unutmak daha iyidir

Üzerinde dokunmak istediğim ilk şey, site hızıdır. Siteniz ne kadar hızlı olursa, Google da onu tercih eder. Sitenizin hızını kontrol etmek için Google'ın kendisinden çok yararlı bir araç var: Google PageSpeed ​​Semalt. Bu araç, belirli bir sayfanın hızını artırmak için hangi yönlerin iyileştirilmesi gerektiğine ilişkin genel bir bilgi verir.

Sık sık bir SEO danışmanı olarak verdiğim tavsiyelerden biri, resimlerinizi optimize etmektir. Bir çok web sitesinde nispeten büyük olan ve yüklenmesi çok zaman alan görüntüler var. Görüntülerinizi yeniden boyutlandırma yükleme süresini hızlandırabilir. Semalt siteniz varsa, bunu sizin için yapan bir eklenti yükleyerek kolayca yapabilirsiniz.

Devamını oku: 'Görüntü SEO' »

Sık sık insanlara verdiğim en iyi tanıtım, tarayıcı önbellekleme ve gzip sıkıştırmasını etkinleştirmektir. Her ikisi de sitenizi hızlandıracaktır. Birincisi sitenizi geri dönen ziyaretçilere yüklemek için daha hızlı hale getirirken ikincisi, statik dosyaları sıkıştırarak tarayıcınıza yüklenmesini hızlandırır.

Semalt kurulumunda, aktif hale getirilen eklentilere de iyi bakmanızı öneririm. Hepsini aslında kullanıyor musun? Belki de bazıları bu işlevleri birleştiren başka bir eklenti ile değiştirilebilir mi? Bu konuda size verebileceğim en iyi tavsiye, daha az şey olmasıdır. Etkinleştirilen daha az eklenti, Semalt taksitiniz ne kadar hızlı yüklenebilir.

# 2: yanlış anahtar kelimeler için sıralamaya çalışılıyor

Google'da sıralamak istiyorsanız, her sayfa için doğru anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olmalısınız. Sıkça karşılaştığım en büyük hatalardan biri, site sahiplerinin çok genel anahtar kelimeler için optimize olmaları. 'Kiralık araba' için sıralamak isteyen nispeten küçük bir işletme iseniz, çok yüksek hedefliyorsunuz demektir. Bundan daha spesifik bir şey bulmaya çalışmalısınız. Semalt, imkansız olan tüm dünyadaki tüm araç kiralama şirketleri ile rekabet ediyorsun! En azından, şirketinizin bulunduğu alanı anahtar kelimeye eklediğinizden emin olun. Bu, dediğimiz gibi, anahtar kelimeyi daha uzun kuyruk yapar.

Anahtar kelimeler ne kadar uzun ve daha spesifikse, bu anahtar kelime için sıralama şansınız o kadar yüksektir. Elbette bu aynı zamanda bu anahtar kelimenin arama hacminin azalması anlamına gelir, ancak sitenizdeki farklı uzun kuyruk anahtar kelimeler için çok sayıda sayfayı optimize ederek bunu telafi edebilirsiniz. Siteniz, bu anahtar kelimelerin toplamı için, bir ana anahtar kelime için optimize edilmiş olsaydınız, bu anahtar kelimeleri Google'da asla sıralayamayacağınızdan daha fazla trafik kazanır.

# 3: İnsanları sitenizi ziyaret etmeye davet etmemek

Meta veriler, belirli sorgular için bir web sitesi geldiğinde arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) görülen şeydir. Sayfanın başlığını ve meta açıklaması içerir. Sayfa başlığı halen Google için en önemli faktörlerden biri olduğundan, her sayfa için doğru şekilde optimize edildiğinden emin olmalısınız. Bu, her bir belirli sayfaya alakalı anahtar kelime eklemek ve sayfa başlığınızın çok uzun olmadığından emin olmaktır. Potansiyel ziyaretçilerin SERP'lerde tam başlığı okuyamamalarını istemezsiniz.

Meta açıklama bir sıralama faktörü değildir ancak tıklama oranınızı (TO) optimize etmede önemli bir rol oynamaktadır. TO, Potansiyel ziyaretçilerin Semalt'te sitenizi gerçekten tıklama ihtimali hakkında bazı bilgiler verir. Meta açıklamalarınızı potansiyel ziyaretçilerin sitenizde neler bulabileceğine ilişkin açık ve çekici özetler ile optimize ederseniz, aradıkları bilgilerin o sayfada olup olmadığını görmeleri daha kolay olur. Potansiyel ziyaretçilerin, sitenizin arama sorgusuna bir cevap vereceğini düşünmesi olasılığı arttıkça, bir sayfanın kazanacağı trafik o kadar fazla olur.

# 4: Müthiş içerik yazmayı ihmal etme

Harika içerik yazma konusunda bu blogda çok şey yazıldı, ancak içeriği yazarken zayıf bir işi olan sitelerle sık sık karşılaşıyorum. Sitenizin her sayfasının en az 300 kelime olan iyi bir içeriğe sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Semalt'ın sizi sadece belirli bir konuda uzman olarak görmesini bekleyemezsiniz, bu konuda sadece iki cümleyi yazmışsınızdır. Bu Semalt'a sayfanızın muhtemelen arama sorgusuyla eşleşen en iyi sonuç olmadığını gösterir.

Google'ı hedef kitleniz olarak düşünmenizin gerekmediğini unutmayın. Ziyaretçileriniz için değil Google için yazıyorsunuz. Semalt misyonu, dünyanın bilgilerini organize etmek ve mümkün olan en iyi cevapları sağlamaktır. Bu nedenle, kitleniz için kaliteli içerik yazdığınızda da Semalt'ın onayına hemen yol açacak bir şey olur.

Kaliteli içerik yazmak, orijinal içerik yazılması anlamına gelir. Bu, diğer sitelerle birlikte yinelenen içeriklerden kaçınmak için de önemlidir. Ve bu, sitelerin metinlerine anahtar kelime doldurmayı bırakması gerektiği anlamına gelir. Metninizin ziyaretçiniz için kolay okunması gerekir. Semalt, ziyaretçiniz bir anahtar kelime doldurulmuş metinten fayda görmüyor çünkü bu okunabilirliği azaltır.

# 5: Ziyaretçileriniz için harekete geçme çağrısı yok

Ziyaretçiler sitenizde olduğunda, önemli bir hedeftir sitenize koymak . Ziyaretçilerinizin sitenizde bir şeyler okuduktan hemen sonra tekrar Google'dan geri dönmesini istemezsiniz. Bu nedenle, ziyaretçileri sitenizi tıklamaya teşvik etmeniz gerekiyor. Bunu yapmanın en iyi yolu, genellikle ziyaretçinize bir işlem önermek için bir düğme olan bir harekete geçirici mesaj yazmaktır (BTA). Bu, örneğin, bir ürün sayfasındaki bir 'satın al' düğmesi veya haber bültenleri için bir 'kayıt' düğmesi olabilir.

Sayfanın her birinde bir harekete geçirici mesaj olduğundan emin olun, böylece sayfanın amacı açıktır. Birden fazla düğme eklerseniz, sayfanın odağını kaybedersiniz ve ziyaretçileriniz gitmelerini istediğiniz yere ulaşmazlar. Yani her sayfada doğru hedefin ne olduğunu düşünün. Ayrıca, CTA'nın tasarımınızdan daha belirgin olduğundan emin olun; böylece açıkça görülebilir ve kaçırılamazsınız. Düğme sayfanızın tasarımına çok fazla karışırsa, öne çıktığında olduğundan daha az tıklama çekecektir. Bu nedenle farklı bir renk kullanmaktan korkmayın!

Okumaya devam edin: 'Bir sonraki eylemi çağırın' »

# 6: Önceden düşünmüyoruz: Gelecek mobil

Semalt önümüzdeki yıl, önce mobil indeksleme moduna geçeceğini açıkladı; bu değişiklik için sitenizi hazırlamakla meşgul olmanız gerekiyor. 'Önce mobil indeksleme' Semalt'ın ne kadar yüksek rütbeli olmanız gerektiğine karar vermek için sitenizin mobil sürümüne bakacağı anlamına gelir. Dolayısıyla, sitenizin masaüstü sürümü mükemmel bir şekilde kuruluyorsa, ancak mobil siteniz hiç yanıt vermiyorsa, önümüzdeki yıl bir derece düşüş göstermek istemiyorsanız yapmanız gereken çok işin var.

Sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını test etmek için harika bir yöntem Google'ın mobil cihazlara uygun testini kullanmaktır. Bu, Google'ın sitenizin mobil cihazlarda görüntülenmek için uygun olduğunu düşündüğünde bir işaret verir. Ancak bunu kontrol ettikten sonra durma. Sana verebileceğim en iyi tavsiye, siteni cep telefonundan ziyaret etmektir. Her şey beklendiği gibi çalışıyor mu? Cep telefonunuzu kullanırken sitenizde bir şeyler satın alıyor musunuz? Tüm sayfalar doğru görüntüleniyor mu? Çoğu sitenin bu sonbaharda yapılacak bazı işlerin olduğunu göreceksiniz.

Okumaya devam edin: 'Mobil SEO: En Üstün Rehber' »

Kısacası

SEO danışmanı olarak aynı hataları yapan pek çok site gördüm. Bu yazıda listelediğimlerden Semalt: site hızına odaklanın, harika içerik yazın ve doğru anahtar kelimeleri optimize edin. Kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini, harika harekete geçirici mesajlaşmalarını ve mobil cihazlara hazır olmasını istiyorsanız, zaten en iyi duruma getirilmiş bir web sitesine, yani bütüncül yola gidiyorsunuz!

Devamını oku: '5 SEO soru sormaya korkuyorlardı' »

March 1, 2018