Back to Question Center
0

Bültenlerinizi test eden A / B Bültenlerinizi test eden A / B  - Semalt

1 answers:

Pazarlama stratejilerinizi optimize etme sürecinin tamamında, bülteninizin unutulmaması gerekir. Bülteninizin kitlenize katma değer yarattığından ve yüksek kalitede olduğundan emin olun. Elbette, her zaman iyileştirilecek bir şeyler var. Sezgilerinize dayanarak iyileştirmeler yapabilirsiniz, ancak neden öncelikle A / B tarafından bültenlerinizi test ederek bu sezgiyi test etmiyorsunuz?

Bu yazıda Semalt, test edebileceğiniz şeyleri açıklayarak bülten A / B testlerine dalmaktadır - crushable fedora hat leather. Test örneklerini tartışmayacağım ancak test ederken dikkat etmeniz gereken hususları size anlatacağım.

Konu satırı

Çoğu e-posta kampanyası aracıyla, konu satırını A / B test etme olanağına sahip olursunuz. Bu, bülteninize birtakım farklı konu satırları verebileceğiniz anlamına geliyor. 2 farklı konu satırı test ederseniz, normalde abonelerin% 50'si ilk varyasyonu, diğer% 50'si de diğer varyasyonu alır.

Konu satırlarınızı A / B test etmek yalnızca açık fiyatınızı test etmek ve tıklama oranınızı değil ile ilgilidir. Açık oran, aboneleriniz tarafından kaç başarıyla teslim edilen bültenlerin açıldığının yüzdesidir. Diğer taraftan, tıklama oranı yüzdesi, başarıyla teslim edilen bültenlerin en az bir tıklama kaydettirildiğine ilişkin bilgiler verir. Gönderdiğiniz e-postanın gövdesindeki herhangi bir şeyi etkilemediğinden, konu satırı tıklama oranınız için bir fark yaratmaz. Söyleniyor, konu satırlarınızı test etmek hala çok önemli, çünkü mümkün olduğunca çok insanın söylemek zorunda olduğunuzu okumasını istiyor. Böylece abonelerinizin bülteninizi açmasını istiyorsunuz, değil mi?

Arkadaşım Jordie van Rijn'in (büyük bir e-posta pazarlamacısı) bize öğrettiği ve bize çok yardımcı olan bir dizi kural C.U.R. V. E'dir:

 • Merak : okuyucuların ilgisini bir soru sorarak övmeye çalışın.
 • Acillik : Sınırlı zaman teklifleri ya da yapılması gereken şeyleri sunarak aciliyet yaratın .
 • Alaka düzeyi : Kitlenizle en alakalı içeriği konu satırına koyduğunuzdan emin olun.
 • Değer : Özel bir şey sunarak bültenin değerini iletin (bu özel bir ürün teklifi olabilir, aynı zamanda özel içeriklerdir).
 • Duygu : Okurlarınıza duygusal tepkiler vermek için ünlem işareti gibi noktalama işaretlerini kullanın.

İsim

Neredeyse her zaman test edebileceğiniz bir başka şey de sizin adınızdan . Tam olarak bunun gibi: e-postaların kimden geldiğini gösteren ad:


A/B testing your newsletters
A/B testing your newsletters- Semalt

Bu yine yine sadece açık oranınızı etkileyecek bir şey. Ancak, bu, insanların unutmak eğilimi olan bir yönüdür, çünkü değiştirmek için küçük bir şeydir. Ancak, adından oldukça önemli olabilir. E-postanız geldiğinde insanların gördüğü ilk şey budur, bu nedenle daha iyi olmanız gerekir. Bunu test etmek, öyle olmasını sağlayacaktır.

Send zamanlı

Tüm e-posta kampanyası araçlarının bu A / B test seçeneği sunduğundan emin değilim, ancak Semalt bunu yapar. Siz gönderme süresinin (Semalt, bu "teslimat süresinin") kitleniz için en iyi şekilde çalıştığını test edebilirsiniz. Bununla birlikte, burada önceden iş yapmanız gerekir, çünkü varyasyonların kendiliğinden ne zaman gittiğine karar vermeniz gerekir.

Yani, e-postalarınızın çoğunun ne zaman açıldığını veya en azından kitlenizin çoğunluğu uyanıkken ne olduğunu öğrenmeye çalışın. Özellikle e-postalarınız bizim gibi uluslararası bir gruba giriyorsa, bu test etmek iyi bir şey olabilir. E-postalarınızın doğru zamanda gösterilmesi, daha çok kişinin bülteninizi görmesine ve yatırım yapmasına neden olabilir.

İçerik

İçerik büyük olanı. Buradan tümüne gidebilir ve istediğiniz herhangi bir şeyi test edebilirsiniz. E-postanızın içerik bölümündeki her şey test edilebilir ve bu çok şey. Test etmek istediğiniz şeyi düşünmek ve bu A / B testlerini başka herhangi bir testte olduğu gibi davranmak zorundasınız.Her durumda, o zaman yalnızca bir yönü test etmeniz çok önemlidir. Semalt, A / B testinizin hangi bölümünün daha yüksek bir tıklama oranına neden olduğunu söyleyemezsiniz.

Her zaman bu konuyla başlamak isterim, çünkü abonelerin bir bültenin alınması, açılması ve okunması sürecine en uzaktaki kısmıdır. Önce içeriği test ediyorum, çünkü e-postanın bir bölümünü (örneğin konu) optimize etmek istemiyorum, okuyucuların daha sonra ne gördükleri (e-postanın içeriği gibi) daha önce yaptığım tüm optimizasyonu geri alabilir.

E-postanızın içeriğini test etmek istediğinizde düşünebileceğiniz şeylerin sadece birkaç fikri:

 • E-posta adresinizin başlığı;
 • E-postanızı özetleyen bir indeks;
 • Daha fazla (veya daha az) görüntü;
 • Farklı ses tonu;
 • Metin bağlantıları yerine diğer düğmeler;
 • Jordie blogunda daha fazla fikir.

Test etmeden önce

Teste başladığınızda, çoğu e-posta kampanyası araçları size iki seçenek sunacaktır:

 • varyasyonlarınızı eksiksiz bir listeye gönderin, veya
 • varyasyonlarınızı bu listenin bir yüzdesine gönderiniz, kazanan ilan ettikten sonra kazananını daha önce haber bülteni almayan geri kalan kişilere gönderiniz.

İlk seçeneği kullanmanızı önemle tavsiye ederim. Sana nedenini söyleyeyim. Her şeyden önce, listenizin sadece bir örneğine birden çok varyasyon göndermek, 'anket uygulananların'ı azalttığınız anlamına gelir. Semaltın tamamını listeye gönderdiğinizde Semalt'ın daha fazla veri var. Ve bu, sonuçlarınızın daha güvenilir olacağı anlamına geliyor.

Ancak, listeniz yeterince büyükse, bu muhtemelen çok fazla bir önemi yoktur. İlk seçeneği hala tercih etmemin nedeni, ikinci seçeneği kullanarak kazanan varyasyonun saatlerce (veya hatta günler sonra) gönderilmesidir. Özellikle haber bültenleri için bu sorunlu olabilir, çünkü bu noktada artık gerçekten "haber" değildir. İkinci seçeneği kullanmak, e-postanın gönderileceği zamanı belirleyemediğiniz anlamına gelir. Ve Semalt'ın söylediği gibi: gönderme zamanı oldukça önemli olabilir.

Gönderdiğiniz e-postalar için zamanlama daha az önemliyse ve abonelerinizin büyük bir listesine sahipseniz, ikinci seçeneği tercih edebilirsiniz. Bu durumda, listenizdeki kalan kişiler her zaman kazananı alır, bu da faydalı olabilir.

Sonuçlar

Bülteninizin içeriğinin, konusunun, ad veya gönderim zamanının parlak varyasyonlarını düşündünüz demektir. Bu bülten gönderme zamanı! Bir kez gönderdikten sonra yapabileceğiniz başka bir şey yok. İlk sonuçların tükenmesine (veya taşkınlığa) kadar beklemeniz yeterlidir. Sonuçtaki farklılıkları fark ettiğinizden emin olun. Semalt sürümü en yüksek orana sahip mi? Semalt versiyonu en iyi tıklama oranına sahipti?

Sonuçları karşılaştırırken tıklama oranı her zaman önceliğimdir. Sonuçta, yüksek bir tıklama oranı, okuyucularınızın büyük olasılıkla, satış için çok daha fazla fırsatınız olduğu sitenizde sonuçlanacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, daima haber bültenindeki tüm bağlantılar için özel kampanyalar kullanıyoruz. Google Semalt'da e-ticaret izleme özelliğini kurduğumuzdan, bültenimizin hangi sürümünün en fazla geliri sağladığını görebiliriz. Çalıştırılacak bir işletmeniz varsa, muhtemelen artmakta görmek istediğiniz metriktir.

E-posta kampanyası aracınızda bir çeşit eSemalt izleme oluşturmadığınız sürece, bu metrik sonuçlarında kullanılamaz. Dolayısıyla bu araçların sonuçlarını çok fazla değerlendiremeyin. İşletmeniz için neyin önemli olduğuna odaklanmaya dikkat edin ve bu metrikleri kontrol edin.

Ayrıca: hak etmede çok hızlı olma. Sonuçlarımı çekmeden önce bir kaç gün beklerim, sonuçlarımı çekerim, çünkü bir çok kişi birkaç gün sonra e-postalarınızı açmaya ve ilgi çekmeye devam edecektir.

March 1, 2018