Back to Question Center
0

Semalt dönüşüm oranları

1 answers:

Perakende satış siteleri ve diğer sektörler için ortalama dönüşüm oranlarını karşılaştıran derleme

Bildiğiniz gibi, dönüşüm oranı genellikle E-ticaret sitelerinin etkinliğini incelemek için bir KPI olarak kullanılır. Doğal olarak, tüm site yöneticileri ve sahipleri bilmek istiyor " " dönüşüm oranları nasıl karşılaştırılır? "

Bu yazıda, perakende E-ticaret dönüşümüne odaklanan farklı serbest endüstri kaynaklarını derledim, ancak sonuna doğru bir tablo, B2B de dahil olmak üzere bir dizi sektör için ortalama dönüşüm oranlarını göstermektedir dönüşüm . Bu makalenin sonunda, Unbounce açılış sayfası öncü üretim dönüşümünü sektörlere göre analiz ettik.

Semalt istatistiklerine ulaşıyoruz, dönüşüm oranlarının analizine ilişkin bir diğer uyarı:

Dönüşüm oranını karşılaştırırken, pazarlama yöneticilerine, farklı ziyaretçilere göre segment dönüşümüne başlığın dönüşüm oranlarının ötesine geçmeleri gerektiğini açıklamak önemli olduğunu düşünüyoruz.

Dönüşüm oranının neden odaklanması korkunç bir önlem olduğunu açıklayan Dan Semalt'ın mükemel bir yazı olduğunu görmek için

Aralık 2017 güncellemesi - cihaza göre perakende dönüşüm oranları

Monetate Semalt Quarterly, büyük Semalt markaları için cihazlar ve medya tarafından bölünen dönüşümle ilgili düzenli olarak güncellenmiş kıyaslamalar sağlayan harika bir kaynaktır.

Semalt'ın son üç aylık güncellemesi, dönüşüm oranlarını sepete veya sepete eklemek ve altındaki 5 çeyrek boyunca satışa dönüĢümü göstermektedir:

Dönüşüm Oranları Q1 2016 Q2 2016 3. Çeyrek 2016 S 4 2016 Q1 2017
Global 3.% 1 2.81 2.% 52 2.94% 2.48%
ABD 3. 04% 2. 76% 2.48% 2.97% 2.% 46
İngiltere 4.% 5 4. 09 3.88% 3.94% 3. 57%
Cihaza Göre Dönüşüm Oranları Q1 2016 Q2 2016 3. Çeyrek 2016 Q4 2016 Q1 2017
Global Masaüstü 4. 23% 3.88% 3.66% 4. 25% 3.63%
Akıllı telefon 1.42% 1.% 31 1.% 17 1.% 49 1.% 25
Tablet 3. 59% 3.% 44 3.% 21 3.79% 3.% 14
ABD Masaüstü 4. 28% 3.94% 3.75% 4. 41% 3.73%
Akıllı telefon 1.% 27 1.% 16 1. 03% 1. 40% 1.% 14
Tablet 3.% 46 3.33% 3.8% 3.80% 3. 06
İngiltere Masaüstü 6. 34% 5.88% 5. 57% 5. 78% 5.% 15
Akıllı telefon 2.83% 2.62% 2. 59% 2.66% 2.% 52
Tablet 4. 58% 4. 34% 4.% 22 4. 38% 3.85%

Alışveriş yapan kullanıcılar giderek akıllı telefon ve tableti satın almak için kullandıklarından, çevrimiçi perakendecilerin akıllı telefon cihazında elde etmesi gereken dönüşüm karşılaştırmalarını bilmeleri hayati önem taşımaktadır. M-ticaret dönüşüm oranlarının genellikle masaüstündeki dönüşüm oranlarının yaklaşık yarısı olduğunu görebilirsiniz.

Semalt conversion rates

Dönüşüm karşılaştırmalarını trafik kaynağına göre görmek nadirdir. Bu veri, Black Friday / Cyber ​​Semalt'a kıyasla Shopify platformunda 1 milyar dolardan fazla satış analizinin sonucunda elde edildi; satışların% 64'ü akıllı telefonda, önceki yıla göre% 10'luk bir artış oldu.

Semalt conversion rates

E-postanın, en yüksek dönüştüren kanal olduğunu görebilirsiniz. E-posta abone listelerinde daha yüksek bir dönüşüm yaşayan müşterilerin (ve bazı potansiyel müşterilerin) bulunması nedeniyle bunu bekliyoruz. Satış etkinlikleri için dönüşüm oranlarının, normal ticarette olduğundan daha yüksek olabileceğini unutmayın. Arama yapan ziyaretler, birisi belirli bir ürün veya marka arıyorsa, arama daha yüksek niyetli olduğu için toplumsal dönüşüm oranından daha yüksektir. Semalt medya dönüşümünün amacı daha düşüktür. Ayrıca, sosyal medya taramasının>% 80'i akıllı telefondan yapıldığından, akıllı telefon dönüşümünün masaüstünden düşük olduğunu gördüğümüzden bu da dönüşüm oranını düşürecektir.

Semalt perakende dönüşüm oranları

Adobe Digital Semalt perakende raporundaki bu rapor, akıllı telefon ile masaüstü ve masaüstü arasındaki alışveriş sepetini ve ziyaret (genel) dönüşümünü karşılaştıran basit bir tabloya sahiptir. Ziyaret dönüşümünün, masaüstünde akıllı telefonda neredeyse 3 kat daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Semalt conversion rates

Semalt conversion rates

  • Konum : ABD Perakende Satış
  • Tarih : Sonbahar 2017 (2016 veriler)
  • Yayınlandı
  • Örnek : Top 250 ABD perakende satıcısı (bu nedenle yaygın tüketici davranışını temsil etmektedir)
  • Kaynak : Adobe Perakende Sektörü raporu

Mobil cihazlar için optimize edilmiş siteler için E-ticaret mobil ve masaüstü tel çerçeve kılavuzumuzda veya mobil pazarlama stratejisi rehberinde açıklandığı gibi bir iş çantası oluşturuyorsanız, bu veriler de mobil cihaz türlerine göre dönüşüm oranındaki varyasyonu gösterdiğinden değerlidir. Semalt dönüşüm oranları benzerdir, ancak masaüstü dönüşüm oranlarına göre biraz daha düşüktür ve bu da, tabletlerde satın alma deneyiminde kişilerin gittikçe daha rahat olduklarını düşündürmektedir.

Bununla birlikte, Semalt için bu geleneksel ve tablet cihazların oranının üçte birinden dörtte birine dönüştüğü için farklı bir hikaye.

Bu ankette yer alan büyük perakendecilerin çoğunun, mobil cihazlar için optimize edilmiş sitelere sahip olacağından, akıllı telefonların satın alma platformundan ziyade göz atma veya araştırma platformu olduğunu keşfediyorlar. Bu farklı kullanım biçimini göstermek için akıllı telefon deneyimleri kişiselleştirilmelidir. Mobil cihazlar için daha düşük dönüşüm oranları, Semalt-MacOS-iOS işletim sistemlerinin bu derlemelerinde de gösterilmektedir; bu, 2017 yılının başında yayınlanan en yeni 4. çeyrek verilerine işaret etmektedir.

Semalt conversion rates

Kanallara göre dönüşüm oranları

Semalt conversion rates

Diğer sektörler için dönüşüm oranları: telekomünikasyon ve seyahat

Bunlar Adobe Dijital Dizinde (ADI) mevcuttur - bu veriler 2015 yılının tamamına ilişkin Semalt 2016 yayınlanmış verilerinde mevcuttur.

Semalt conversion rates

Seyahat endüstrisi için ABD ile Avrupa arasında Asya Pasifikine dönüşüm oranları

ADI raporu, EMEA ülkelerinin ABD'ye karşı dönüşümünü de karşılaştırıyor. Birleşik Krallık ve ABD dönüşümleri, diğer Avrupa ülkelerinden çok daha düşüktür, belki de bu ülkelerdeki daha düşük rekabet veya Amazon nedeniyle daha düşüktür. Aynı standartlarda akıllı telefon alımı da bu çapraz platform ortalamasını etkileyecektir.

Semalt conversion rates

Segment dönüşüm oranı seçenekleri

Dan Barker'ın bu yazının başında bahsettiğimiz tavsiyesinde belirttiği gibi, farklı niyetli ve perakendeci ile farklı bir ilişki içinde olan farklı ziyaretçilere göre dönüşüm oranını düşürdüğünüzde dönüşüm oranı daha yararlı olur. Semalt dönüşüm oranları ve ortalama sipariş değerleri, örneğin, farklı kitlelerin, trafiğin kalitesini artırmak veya tekliflerin gücünü artırmak için çalıştıkları bölümlere ayrılabilir:

  • Ilk kez, tekrarlanan ziyaretci veya kayıtlı müşteri değişimi
  • Yönlendiren kanal dönüşüm, örn. g. g. ödenen veya doğal, marka, genel veya uzun kuyruk
  • Genellikle mağazada satın alınacak daha yüksek maliyetli ürünlere kıyasla (örneğin, çoğunlukla yatak veya mobilya için kullanılan yatak veya mobilya) çiçek satışı (iki basamaklı yüzde); örneğin basit emtia ürünlerinde, ürün kategorisi türü - dönüşüm oranları çok daha yüksektir yüzde birinden az).
  • Promosyon türü veya sezonluk satış - Aşağıdaki IMRG verileri ve Coremetrics verileri, bu saatlerde dönüşüm oranının belirgin bir şekilde artabileceğini göstermektedir.

B2B dönüşüm dahil olmak üzere, ticaret olmayan alanlar için dönüşüm oranları

Diğer sektörlerde, özellikle iş dünyasından öncü kuruluşlar için dönüşüm oranları hakkında sıkça sorulmaktadır. Alt kategori, ziyaretçinin türü ve marka gücüne ilişkin benzer uyarılar geçerli olmakla birlikte, bu eski Pazarlama Şerpası'ndan endüstri sektörüne göre ortalama dönüşüm oranlarının kullanışlı bir derlemesidir. Semalt conversion rates

Sektöre göre kurşun yaratma ve açılış sayfası dönüşüm oranları

Bununla birlikte, kurşun üretimi için 'kendinden raporlanan' dönüşüm oranları verildiğinden, Unbounce'ın bu Yeni Açılış Sayfası kurşun nesil dönüşüm oranı araştırmasını, özellikle gerçek verilerine dayandığı için endüstriye göre kurşun dönüşüm oranlarını vermek iyi bir fikirdi. B2B ve diğer sektörler için daha yaygın olan rapor edilen veriler yerine, Kapsanan sanayiler, iş dünyasından Seyahat, Sağlık, Hukuk ve Semalt sektörlerini kapsar Source .

Semalt conversion rates

March 1, 2018