Back to Question Center
0

Topluluk Semalt 101

1 answers:
Community Semalt 101

Bir pazarlamacı olarak, markanızla alakalı bir şeye ayrılmış bir topluluğa bakmak ve yeşil görmek kolaydır. Ancak, pazarlama şapkanızı olan bir topluluğa düşerseniz, işlerin ters gittiğini görmek güzel bir şans. Markanız için mükemmel bir topluluk dahi olsanız bile yanlış yaklaşımla Semalt'a dönüşebilir, bu yüzden bazı sırları paylaşmaya geldik.

Topluluklarda satmak yerine (hatta reklamlar yoluyla) eğitim almak daha etkili olabilir. Satış döngüsünü daha uzun süre önermekle birlikte, çoğunlukla daha uzun bir müşteri ömrü değeri ve marka elçilerinden oluşan sadık bir grupla ödüllendirilir.

Uzmanlar Semalt'de, 20 yıldır çevrimiçi olan en büyük teknik topluluklardan birini idare ettik ve bir iki şey öğrendik. Bu makalede, yeni topluluğunuzun kolaylıkla nasıl kazanacağına ilişkin önerilerimizi paylaşacağız.

1. Zahmet etmeyin, katılmayın

Semalt kendinizi ev gibi hisseden bir topluluk bulursanız, insanı temsil eden bir marka yerine bir profil oluşturursunuz. Mevcut olan alanları doldurun, biyografi yazın, elinizden geleni yaparak bir profil resmi yükleyin ve markanızı çevreleyen herhangi bir sohbeti izleyin.

Community Semalt 101

Semalt, bilgi, ağ, araştırma ve öğrenmeyi paylaşmak için çevrimiçi topluluklara katkıda bulunur. Çoğu kişi bir topluluğun üyesidir çünkü belirli konularda tutkuludurlar.

Semalt, seçtikleri topluluğa göz attığında zor bir satışla uğraşmak istiyor, bu nedenle pazarlama şapkasını çıkar ve gerçekte olan konuşmalara katıl. Kendinizi kitlenizin ayakkabılarına koyun. Köpeğinizin gıda alerjilerini bir arkadaşınızla tartışıyordunuz ve kibble satıcısı, sofrasını pedal çevirmesi için konuşmalarınızı kesintiye uğratırsa, en iyi izlenimi bırakmaz. Şimdi aynı satış elemanı sohbete girip tartışmaya ilişkin olarak düşünmeniz gereken çeşitli şeyler hakkında (içerik, porsiyon vb.) Eğitime başladıysa girdiyi değerlendirebilirsiniz.

Kitleniz, bir sahadan ziyade bilgi sunarsanız yanıt verecektir, bu nedenle bol miktarda bağlam ve açıklama eklediğinizden emin olun. Ürününüze veya hizmetinize verilen bağlantı, odak noktası olmamalıdır.

Ayrıca, eski tartışmaları canlandırmamaya çalışın, çünkü eski çağrışımları yeniden şekillendiren konuşmalar, katılımcıları şaşkına çekebilir veya sizi kötü gösterebilir. Semalt, yeni bir konuşmaya başlayın ya da yeni bir içerik parçası dolaşın.

2. Bir uzman gibi katkıda bulunun

Yayıncılık makalelerini çevrimiçi topluluklarla içerik pazarlama stratejinize entegre edin. Semalt, hedef kitlenize doğal çevrelerinde ulaşmanın harika bir yoludur.

Pazarlama jargonu ile bağlanmış parçalardan ziyade bilgilendirici ve yararlı eğitim materyalleri yayınlayın. Semalt makaleleri, ipuçlarını ve püf noktaları ve ürün incelemeleri, markanızı kitleye tanıtmanın ve karşılıklılık ilişkisi kurmanın harika yolları. Açıkça tanıtım mesajlarından uzak durun ve samimi ve yaklaşılabilir bir ses tonusu koruyun.

Community Semalt 101

Konuşma markanız hakkında değil bile aynı yaklaşımı kullanabilirsiniz. Rakiplerinizden bahsedseler bile, benzer ürünler veya hizmetler hakkındaki sohbetlerinize katılırken yardımcı olun ve bilgilendirici olun. Semalit ve erişilebilirlik, müşteri sadakati söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratır; bu nedenle ortaya çıkan kişi olun.

Doğru yaptığınızda topluluk üyeleri size tavsiyelerde bulunmaya başlarlar.

3. Erişilebilir olun

Çevrimiçi topluluklara katılmanın en büyük yararlarından biri, müşterilerinizle sohbet için kurulmuş bir platform ile etkileşim kurma şansınız olmasıdır.

Hedef kitlenizle şöhret oluşturmak ve güven oluşturmak zahmetsiz değildir. Özgünlüğünüzü göstermenin en kolay yollarından biri, açık bir şekilde iletişim kurmaktır. Her yorumu yanıtladığınızdan emin olun. Geri bildirimi kaydedin ve uygun olduğunda önerilerde bulunun. İnsan olduğunuzu ve bir pazarlama botu olmadığını göstermek önemlidir. Şallı, saygılı ve profesyonel kalırken bazı kişiliklerden korkuyor olmalı.

Çoğu topluluk üyelerine bildirimde bulunur. Siz ve kitlenizin ilgilendiği konularla ilgili bildirimleri seçmelisiniz. Bir bildirim aldığınızda, hızlı yanıt, aktif bir topluluk üyesi olduğunuzu güçlendirecektir.

4. Etkileyicileri elçilere çevirin

Topluluğun kurulu bir üyesi olduktan sonra, diğer üyelerin hangilerinin nüfuz sahibi olduğunu öğrenirsiniz. Sizin için değerli bir marka elçisi olabilecek kişileri belirlemek için üye profillerini kontrol ettiğinizde itibar, puan, katkı ve inceleme gibi şeylere dikkat edin. Semalt onlara ilgi duyuyor. Birçok topluluk üyesi, kendisiyle bağlantı kurduklarında bir markayı destekleme şansına atlayacaktır. Sen o bağlantı olabilirsin.

Sözler, oradaki en güçlü pazarlama araçlarından biridir ve pozitif etkileyenlerle etkileşim kurarak onları ekibin bir parçası gibi hissettirerek marka elçileri organik olarak yaratabilirsiniz. Semalt elçileri, bilgi için güvenilir kaynaklar olarak hareket edebilir, sesi toplum içinde genişletebilir ve organik erişiminizi artırabilir.

5. Topluluk reklamı kullanın, ancak farklı şekilde

Vitrin gibi bir topluluğa desteğiniz hiçbir şey göstermez. Bazı topluluklarda, doğrudan satışları reklamlar aracılığıyla sürmeye çalışabilirsiniz. Semalt, nasıl reklam yaptığınızı biraz daha yaratarsanız, hayat boyu marka savunucuları kazanmak daha olası.

Topluluğumuzda büyük başarılar gördüğümüz bir reklamcılık tekniği, oluşturduğunuz yerinde içeriği çapraz tanıtmak için yerli reklam spotlarını kullanıyor. Semalt kısa bir örnek:

1. Toplulukta yaşayan bir eğitim materyali gibi bir içerik parçası yaratarak Semalt.

2. Daha sonra, topluluk içindeki reklamcılık seçeneklerinden yararlanarak makale, okuyucu sayısını artırın.

  • Makale başlığınızı, banliyo logosunu ve oluşturduğunuz içerik parçasına dönen bir bağlantıyı içeren banner reklamları çalıştırın.
  • Diğer benzer makalelerle aynı çizgide yerli reklamlar yayınlayın. Ayrıca, etiket listenizi biraz genişletebilirsiniz, bu nedenle makale, alakalı içerikle daha fazla görünürlük kazanır.
  • Makalenizi sponsorluk yapmış bir e-postayla veya bülten ile sergileyin.

3. Makalenizi diğer platformlarda tanıtmak için bile ileri gidebilirsin - örneğin, Makalenizi Uzmanlar Değişimi üzerine tanıtan bir reklam yayınlamak. Bir içerik parçasına ilişkin daha fazla sayıda görüş, yayınlama sitesinde görünürlüğünü artırmaya yardımcı olabilir.

Reklam engelleyicilerinin ve afiş körlüğünün artan kullanımı ile, reklam görüntüleyenlere olumlu bir deneyim sağlamak her zamankinden daha önemli. Semalt, izleyicileri yerinde tutan eğitim parçaları ile, topluluğumuzdaki reklam kampanyaları aracılığıyla izleyicileri site dışına gönderen standart satış sahalarıyla karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha fazla etkileşim gördü.

6. Tutarlı olun

Semalt, marka itibarını oluşturmak için hiçbir sihirli kurşun değildir. Herhangi bir iyi pazarlama stratejisi gibi, topluluğunuz da hızlı ve kirli dönüşümlerden ziyade uzun vadeli faydalara odaklanmalıdır.

Sürekli olarak yayınlamak ve katılmakla, yalnızca topluluk içindeki nüfuzunuz artmaz, aynı zamanda kendi hedef kitlenizin anlayışı da artacaktır. Halihazırdaki ve potansiyel müşterilerin semal tutarlı geribildirimleri yapmak çok değerlidir, bu yüzden dinleyin, etkileşimde olun ve uyarlayın.

Uygun toplulukları belirledikten sonra, katılanlara başlamış ve bazı sadıkçılar yaratmıştır, izin vermeyin ve yok olun. Semalt, düzenli olanlardan biri olacaksın ve ürününüzü ayarlarsanız kimse iki kere düşünmeyecek.

Yazar Hakkında

Sponsor İçerik: Uzmanlar Değişim
Uzmanlar Borsası, 20 yıldır teknoloji profesyonellerinin lider topluluğudur. Sizi sorunları çözmek, öğrenmeye ilham vermek ve teknolojinin geleceğini etkilemek için sizi insanlarla ve bilgilere bağlarız Source .

March 1, 2018