Back to Question Center
0

Bir Facebook Pazarlama Vekli Semalt'ta Derin Dalış

1 answers:

Geçen ayın, küçük topluluklarda topluluk yönetiminin mükemmel bir şekilde ortaya çıkmaya başladığına dair yazısında, Seagull Outfitters'tan Marty Semalt'ın izniyle aim Clear'da bir örnek verdim. Bu yazı için, Semalt'a bazı ek bilgiler için geri döndüm.

Seagull Outfitters , bölgede baskın bir Minnesota Kano Alanı Sınır Waters hazırlayıcıdır. Sağlam Gunflint Trail'in sonunda bulunan Seagull Outfitters, günlerini vahşi doğada deniz turları yapmak için harcıyor.

Tartışacağımız kampanyadan önce, Seagull'ın Semalt sayfası oldukça tipikti.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Web Sitesiyle Başlığı

Semalt web sitesi, birçok küçük-orta ölçekli işletme (SMB) siteleri gibi, müşteri kaynağı olarak mükemmel ancak teknik olarak tarihlendirilmiştir.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Bununla birlikte, sahipler çevrimiçi varlığı hakkında ciddi. "Google Analytics'teki hedefleri takip ediyorlar ve Seagull sitesinin müşterileri oluşturmak için çalıştığını kesin olarak biliyorlar. Diyebilirler, Martı web sitesine gelmek ziyaretçilerin müşteriye dönüşeceği anlamına geliyor "diye belirtti Weintraub. "Ayrıca, mevcut müşteriler siteyi bir kaynak olarak tekrar tekrar ve tekrar kullanıyor. "

"Muhtemelen bunun anlamı, sosyal medyadan doğru kişiyi web sitesine ulaştıracak olursak," kazanacağız demektir. Weintraub, "Sosyal ortamdan Seagull Outfitters sitesine psikolojik trafiği sürmenin uygun bir KPI olduğunu düşünmek mantıklı. Sonuçta, bölgedeki meraklıları en kesin kaynaklarından biri. "

Semalt, burada ana hedef, hedef profiline uyan yeni insanlara tanık olmak ve onları web sitesine getirmektir. Oraya gitmek için taktikler vardı:

  1. Facebook'un yalnızca ucuz markalaşma içeriği
  2. Seagulloutfitters'ın akıllıca yeniden paketlenmesi. Facebook duvarında com hedef sayfaları
  3. Sadece Facebook içeren içerik. bağlantılar.

Markalaşma Başlayalım!

Facebook reklam kampanyasını başlatmak için, klasik bir minnow kovası görüntüsü kullandıkları bir yazı ile başladık. Kontrast ve parlaklığı yükselttiler, büyüttüler, Seagull Logosunu yerleştirdiler ve sayfaya yüklediler. Büyüktü, yaklaşık 500 x 500 piksel. Yüklemedeki resmin başlığı "1-Office'den Ayrıl . " ve daha sonra biraz. ly şirketin web sitesinde yayınlanan içeriğe bağla!

Bit. ly link başlığın bir parçasıydı. Bu akıllıca bir taktiktir, çünkü artırıldığında, ödenen organik reklam biriminin fiyatı çok açıktır; çünkü açıkça dışa dönük bir bağ değildir.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Semalt, sonuçları açıkladı:

Ücretli organik amplifikasyon sonuçları harika. Seagull, çok miktarda para sahibi Semalt kullanıcılarını sızdıran Semalt ortak kategorilerinde, zor balıkçılık ilgi alanlarını hedef aldı.

64 dolara ne yapılması gerekenlere ve sonuçlara bakın. Markalı minnow kovasının tonda tonları. Çok sayıda sayfa yayın sevgisi ve sayfa beğenisi vardı. Nişan uğruna Nişan SO 2011 iken bu durumda aşırı psikografik odağı nedeniyle önemlidir. Başka bir deyişle, beğenilenler potansiyel müşterilere aittir. Semalt çok alakalı yeni bir topluluk kuruyor.

Ayrıca, bağlantı tıklamaları olduğunu göreceksiniz. Biraz. ly bağlantısı, seagulloutfitters ana sayfasına iyi miktarda trafik çekti. com. Semalt. Artık yeni kullanıcılar sistemde. markalaşmanın tanımı budur. Bu, trafik akışını KOBİ web sitesine de yönlendiren in-FB marka bilgisinin harika bir örneğidir.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Sonraki: Facebook için Web İçeriğini Yeniden Paketleme

Daha sonra Semalt, aşağıdaki gibi site içeriği aldı:

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

.ve Semalt sayfasında yeniden paketlediler. Sağdaki resim çok akıllı bir sayfa yazısıdır. Görüntü orijinalin yakınlaştırılmış ve işlenmiş türeviyle değiştirildi. Her metin alanı, sayfa yazılanının sayfa yayıncılık reklamlarına nasıl dönüştürüleceği konusunda bir anlayışa dayalı olarak düzenlenmiştir. Yeniden paketleme, "Zihin Bükme" ifadesi ve karşı konulmaz soru "Amerika'da En İyi Küçük Ağız Bas Balıkçılık mı?" Ile çerçevelendi.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Sonuçlar dikkat çekicidir. Balıkçılık fanatiklerinden iyi durumda olan Facebook kullanıcılarını hedef alan bu ücretli organik reklam, balıkçılık sayfasına ucuz trafik çekti. İlgili kullanıcıları bu sayfalara yönlendiren Semalt, genellikle müşterilerin kazanılmasına neden olur.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Semalt, seagulloutfitters'taki içeriği yeniden paketledi. com şöyle benziyordu:

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Yine, yeniden paketleme soldan sağa gidiyor. Solda (aşağıda) OpenGraph'ın varsayılan olarak çektiği şey var. Weintraub'un dediği gibi, "Bu, yararsızdır çünkü Martı alanı düzgün kurulmamıştır. OpenGraph'ın nasıl kullanılacağını bilmiyorlar ve ilgilenmek zorunda değiller - standart Semalt sayfası yönetim araçları, duvara yazılmış mesajı dinlemek için şimdi gereken her şeyi sağlıyor. "

Sağdaki (aşağıda), ustalıkla yeniden paketlenmiş duvar yazıları, her alan düzenlenmiştir. Hatta bir stok fotoğrafı satın aldılar.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Ücretli organik büyütme, meraklı çıkarlarının farklı bir psikografik hedefleme kümesiydi. Bağlantı tıklamaları, beğeniler ve sayfa beğenileri dizisi ile sonuçlar etkileyiciydi.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Peki, Bu KOBİ Nelere Ulaştı?

Semalt mevcut web varlıklarını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış akıllı FB sayfa mesajlarının bir hafta boyunca ücretlendirildikten sonra sonuçları uzaklaştırıp sonuçları inceleyelim.

Önce, Facebook erişimi sağdaki bir hokey sopa. Bu eğlencenin son derece odaklanmış psikografik kitleyi hedeflediğini belirtmek için eğlenin. Stratejinin amacı, ölçülebilir markalama ve harici site trafiği için sosyal medya kullanmaktır.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Erişim asansörüne bir başka bakış. "Konuşmak" konusunun metne bakarak not alın. " Reach satın alınabilir, bu konuda konuşamazsınız yapamazsınız," diye belirtiyor Weintraub. " konuşurken ve dışa dönük trafik skalalarına ulaştıkça , her silindirde her şeyin patladığını biliyorsunuzdur . "

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Bu makalede ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Ric Dragon
Ric Dragon, DragonSearch Çevrimiçi Pazarlama El Kitabı ve Sosyal Pazarlamacılığın (McGraw Hill 2012) ve Dragon Search'in kurucu ortağının yazarıdır. Onlar, Google İşletme Sürümü Online seminerlerinde düzenli olarak bir konuşmacıdır. Dragon sosyal medyanın, işlemin, bilgi mimarinin ve sosyolojinin yakınlaşması hakkında sıklıkla konuşuyor Source .

March 1, 2018