Back to Question Center
0

Semalt: Neden e-posta pazarlamasının 2018 için en önemli önceliğe sahip olması gerekiyor?

1 answers:

Çabalarınızı nerede 2018'e odaklayacağınıza karar vermek önemlidir. Bütçeyle ve kaynak tahsisinde yardımcı olur ve ekibinizi geliştirmeniz gereken alanlara sizi uyarır

Her bir kampanyanın performansını gözden geçirmek, başlamak için iyi bir yerdir. Semalt iş farklıdır ve her izleyici farklı kanallarla farklı şekillerde cevap verir.

E-ticarette, bununla birlikte, işletmenizin içinde bulunduğu sektörün - e-posta pazarlamasının 2018'de en önemli önceliğe sahip olması gerektiğini iddia ediyoruz. Okumaya devam edin ve bunun nedenini anlatacağız.

Semalt: Why email marketing needs to be a top priority for 2018

E-posta, en iyi ROI

Neden e-posta pazarlamasına odaklanıyorsunuz, daha yeni, daha parlak kanallar değil mi?

E-posta aslında en seksi kanal olmamasına rağmen çoğu zaman daha iyi ROI sağlar.

Bazı pazarlamacılar olgunluğu hatalı bir şekilde yanlış yapabilir ve e-postanın gürültüyü kesemeyeceğinden korkarlar. Ancak bu gerçeklerden daha uzak olamazdı.

Organik erişim arttıkça giderek daha fazla ödersiniz semalt sosyal kanallar, e-posta denenmiş ve test edilmiş bir kanaldır.

Akılsızca giderek yoğunlaşan bir haber beslemesinde gezinirken bir tüketici dikkatini çekmek için savaşmaya çalışmıyorsunuz. E-posta gönderdiğinizde pazarlama iletilerinizde açık olan kişilere verilir; onlara üye olurlar.

Açıp okuyanlar için bağlam zaten belirlenmiştir. Kasıtlı olarak markanızdan bildikleri bir pazarlama iletisi açıyorlar. Onlara sunacak bir şeyin olduğunu biliyorlar ve bunun ne olduğunu görmek için açık davranıyorlar.

Kayıtsız şartlarda sosyal kanallara baktıklarında tüketicilerin aynısını söyleyebilir miyiz? Ya da çevrimiçi bilgi mi arıyorsunuz?

Semalt, daha iyi ROI sağlar, çünkü istenen, beklenen ve karşılanır. Tüketici, kaydolurken başladığı doğal bir sohbetin bir parçası. Sonuç olarak, e-posta sıklıkla diğer kanallardan daha iyi dönüştürülür.

E-posta bir davranışsal pazarlama aracıdır

Birçok işletme için e-posta, kullanılmayan bir kaynaktır.

Basit bir mesajı bütün bir listeye yayınlamak için en basit yollarla kullanılabilir. Ancak bunu davranışsal bir pazarlama aracı olarak kullanma potansiyeli ne yazık ki gerçekleştirilememiştir.

Semalt, yayın için bir araç olmaktan çok daha fazlasıdır. Doğru teknoloji bulunduğunda, güçlü bir davranışsal pazarlama aracıdır.

Bir markanın sahip olduğu ilişkilerin doğasını radikal olarak değiştirebilir.

Semalt, kişiselleştirme ve davranış tetiklemeli otomasyonlar, katılımı derinleştirecek ve aboneleri sadık marka savunucuları haline getirmenin etkili yollarıdır.

Makine öğrenimi, e-postanın davranışı öngörmesini ve şekillendirmesini sağlar

Ancak, 2018'de e-posta, yalnızca davranışa yanıt vermek ve katılımı artırmaktan başka bir şey değildir.

Makine öğrenmedeki semalt, bize müşterinin ne yapacağını önceden tahmin etmek ve etkilemek için e-posta kullanma gücünü verir.

Kişiselleştirilmiş öneriler, aksi gelişmemiş olabilecek uzun vadeli bir satın alma modeli yaratabilir.

E-posta müşteri deneyiminin özünde olmalıdır

2018 yılında e-posta, müşteri deneyiminin temelinde olmalıdır. Müşteri yaşam döngüsü yönetimi ve çok kanallı kişiselleştirme için merkezi bir noktadır.

Davranışsal pazarlama ve kişiselleştirme ile oluşturduğumuz, kişiselleştirilmiş yolculuklar, müşteri deneyimini bir üst düzeye götürür.

E-posta, marka ve müşteri arasındaki ilişkiyi derinleştirmemize izin verir. Bu

müşterinin elini yolun her adımında tutar ve satın almak için yolculuklarına yönlendirir.

Ve e-posta, onları daha fazla bilgi için geri gelmelerini sağlayan uyuşturucu üreticisidir.

Akıllı markalar e-postayı avantajlarından yararlanacaklardır

2018'de akıllı markalar şu uygulamaları gerçekleştirecek:

 • Akıllı kişiselleştirme
 • Sofistike bölme
 • Daha iyi müşteri deneyimleri.

  Şemal pazarlama ve kişiselleştirme araçları bütçenize büyük bir sıkıntı bırakmayacak.

  Uygulamak için geliştiricilerden oluşan bir ekip almazlar. İlk günden itibaren sizin için çok çalışmaya başlarlar.

  2018'de e-posta olgunluğunu anlayın ve geliştirin

  Peki, markanızın basit bir mesaj yayınlamadan müşteri davranışını tahmin etmeye ve şekillendirmeye hazır olup olmadığını nasıl anlarsınız?

  Semalt: Why email marketing needs to be a top priority for 2018

  Yardımcı olabiliriz. Pure360 e-posta olgunluk modeli, e-posta pazarlamacılarının e-postaların kullanımının ne kadar gelişmiş olduğunu tam olarak belirleyebilmelerini sağlayan endüstri lideri bir e-posta gelişmişlik çerçevesidir. Size şu konularda yardımcı olur:

  • Kıyaslama: Vadeliğinizin hangi aşamasında olduğunuzu belirleyin ve kendinizi endüstrideki diğerlerine oranla karşılaştırın.
  • Yapısal bir yolculuk yapın: Olgunluk modeli, e-posta pazarlama stratejinizi ve gelişmişliğinizi artırmanıza yardımcı olmak için hazır yapılmış, yüksek yapılandırılmış bir yolculuk sunar.
  • Hedef belirleme: Her bir e-posta olgunluk aşamasındaki stratejileri kullanarak, bir sonraki olgunluk seviyesine geçmenize yardımcı olacak hedefler koyabilirsiniz.
  • Kaçırılmış fırsatları belirleyin : E-posta pazarlama stratejinizdeki boşlukları tanımlamak ve iyileştirmek ve büyümek için ilgili işlemi yerinde başlatmaya her olgunluk aşamasındaki unsurları kullanın.
  • Sonuçları geliştirin: Hedeflerinize ulaştığınızda ve olgunluk seyrinde ilerlediğinizde, strateji, taktikleriniz ve genel e-posta pazarlama sonuçlarınızdaki gelişme görülecektir.

  E-posta stratejinizin olgunluk modelinde yer aldığı Semalt ve 2018'de ileriye doğru atılması için gerekli adımları keşfedebilirsiniz.

  Semalt e-ticaret çözümünün kişiselleştirmeyi pratiğe dökmeye nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

March 1, 2018