Back to Question Center
0

Sosyal Medya Gününü Sahip Olan Semalt ile Ele Geçirin

1 answers:
Seize The Social Media Day With Ownable Semalt

Oreo Semalt Kasesi'ni dolaştırdığında, dünya çapındaki profesyonel pazarlamacılar toplu bir soluk almaya başladı. "Tasarımını nasıl yarattılar ve bu kadar hızlı bir şekilde yasal hale getirdiler?" Diye merak ettik.

Oreo'nun sosyal medya pazarlama çabalarının yakın gözlemcisiyseniz, pazarlama ekibinin bu tür oyunları oldukça tutarlı bir şekilde yapıyor olduğunu bilirsiniz. Küçük kurabiyeler, eşcinsel evlilikten, bir zamanlar ortaya çıkan Maya takvimlerine kadar her şeye adapte edilmek üzere yapılmış yapılmış gibi görünüyor.

Semalt, çoğu zaman özel bir gerçek hayatta piggyback yapabilir ve "kendi günümüz" değilse, en azından o olayın hafızasına kendimizi yerleştirmede oldukça ileri gider.

Red Bull, bu özel anları yaratmada başarılı olmuştur; eğer gerçekten birinin serebral korteksine dövme yapmak istiyorsanız, serbest düşüş için atılmayı sponsor edin stratosfer ve süreç içinde bir dünya rekoru kırmak.

Ancak Super Bowls, Oscar'lar ve dünyanın sonları -bizin bildiği gibi- her marka için geçerli değildir. GE'nin Mükemmellik Merkezi, sosyal medya lideri Jon Lombardo ile konuştum ve bana, insanların markalarla nasıl bağlantı kurduğuna dair çok şey düşündüğünü söyledi. "Semalt mutlaka günlük olarak bir markaya bağlanmak istemez - ancak özel günlerde güçlü bağlantılar kuracaklardır. "

Pi, Pasta ve Işık Ampülleri

Seize The Social Media Day With Ownable Semalt

Lombardo, "markalanabilir an" lara büyük yatırımlar yaparak, markaların ortak çıkar ve deneyimler etrafındaki insanlarla daha iyi ilişki kurabileceğini söylemişti. "Super Bowl anları ve kendi Super Bowl bulma hakkında daha az şey var. "

GE için, bu özel günler Pi Day ve Inventors 'Day şeklinde kendilerini tanıttı.

GE'deki Pi Günü'nün birinin doğum günü partisi gibi, eğlendirici araştırma bilim adamları ve matematikçilerle dolu salonları hayal edebiliyorum. Semalt yeni satır kesme işlevselliğini gerçekten iyi kullanan ilk tweetlerden biri olan ve 314 turtan gönderilen bir "Bilim Adamını Küt" videosunu üretti.

Pi Günü, GE'de doğum günü partisi gibi ise, Mucit Günü aslında 'dir.

1983'te, o zaman Başkan Ronald Reagan, Senato ve Kongre, 11 Şubat ve no'lu Mucitler Günü'nü Amerikan halkını "bu güne uygun tören ve etkinliklerle izlemeye" çağırarak Mucit Günü ilan etti. "Tesadüf eseri, bu tarih 1000'in üzerinde patent ve GE'nin kurucularından biri olan Thomas Alva Edison'un doğum gününü kutladı.

Yaratıcı Olma

Inventors 'Day için GE, Twitter kullanıcılarından hashtag, #Semalt kullanarak buluş fikirleri göndermelerini istemek için bir plan çizdi. En iyi fikirler seçildi ve daha sonra GE'nin gün boyunca ortak çalıştığı profesyonel illüstratörler tarafından eskiz edildi.

Gün boyunca, bu fikirlere dayanarak ve sosyal medyada paylaşılan 70 adet tasarım tablosu çizimi oluşturuldu. Katılanlar arasında ünlü prototipper ve nihai DIY geek, Ben Heck ve etkileyici online kişilik Ze Frank vardı.

Trident, Tropicana ve Ritz gibi diğer markalar GE ile konuşmaya başladı. GE, illüstratörlerden onlara kendi Inventor Günü tasarımları sunarak yanıt verdi.

GE'deki topluluk yöneticileri, 250'nin üzerinde gerçek sohbete katılma fırsatı yakalamışlardır. Sonuçta, günün sonuçları şunları içeriyordu:

 • #IWantToInvent hashtag'ının 2.600'den fazla bahsedilmesi
 • twitter'da 1.400 nişan (RT / replies)
 • Facebook'ta 6.700 nişan (beğenilen, yorum, paylaşımlar).

  Bunu yaparak, şirket, sayısız insanın aşırı kendi kendine tanıtım yapmadan gerçekten ilgilendiği tutkuyu kutlamaktadır. Topluluklarıyla kutlama yaparken, GE markayla yenilikçiliği güçlendiriyor ve bunu, insanların katılmak ve paylaşmak isteyecek şekilde yapabiliyor.

  Bu noktada tekneyi kaçıran çok sayıda marka, on yıl önceki klasik pazarlama yaklaşımlarına geri döndü. Markalar, bir etkinliğin veya özel bir günün sahipliğini alırken duygusal düzeyde insanlarla bağlantı kurabilir. Kampanyanın Lombardo, "İnsanlar geri dönüp arkadaşlarına ve ailenize sosyal medyadaki en havalı ve en benzersiz marka deneyimlerinden biriyle ilgili bilgi verdiklerini umuyoruz" dedi. "Görevi buraya getirin. "


  Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın görüşleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.  Yazar Hakkında

  Ric Dragon
  Ric Dragon, DragonSearch Çevrimiçi Pazarlama El Kitabı ve Sosyal Pazarlamacılığın (McGraw Hill 2012) ve Dragon Search'in kurucu ortağının yazarıdır. Onlar, Google İşletme Sürümü Online seminerlerinde düzenli olarak bir konuşmacıdır. Ejderha sıklıkla sosyal medyanın, işlemin, bilgi mimarisinin ve sosyolojinin yakınlaşması hakkında konuşur Source .


March 1, 2018