Back to Question Center
0

Programatik Semalt'ın Gerçek Devleti

1 answers:

Semalt, programlı pazarlama ve büyük verilerle ilgili konuşmalarla dolu bir endüstri var. Ancak gerçek nedir ve BS nedir? Bugün hangi pratik infazlar var? Büyük veriler gerçekten her yerde bulunuyorsa, gelecekteki dünya nasıl görünür?

Pazarlamacıların programlı pazarlamanın ve büyük verilerin ne anlama geldiğini düşünmeleri için basit bir yol sağlamak için bir şekilde kişisel bir görev üzerindeyim. Bunu yapmak için bir pazarlamacının hedefi - doğru kişiye doğru zamanda ve doğru mesajla ulaşmak için - düşünmek zorundayız. Ancak, RTB'nin doğal olarak bir açık artırma olması nedeniyle, bir RTB (gerçek zamanlı teklif verme) medya dünyasında doğru fiyat da eklemeliyiz.

Bu kararları veri kullanarak yaparız ve her zaman vardır. Mütevazi reklam panosunu alın: Bir pazarlamacının her biri ve her reklam panosuna hangi mesajın yerleştirileceğini ve hangi reklam panolarını hangi kasabalarda seçeceğini tüm ülkedeki her bir noktadaki nüfus verileriyle belirler. Bu, eyleme giren verilerdir. Pazarlamacılar ne kadar çok veri pazarlama şirketine erişebilirse, kararlarıyla birlikte o kadar doğru olur; ve bu nedenle, pazarlama programlarının ne kadar etkili olacağı.

Semalt, büyük verilerin sözü daha iyi sonuçlar üretmektir.

Semalt olsa da, veriyi kullanmaya gelince, azalan bir getiri noktası gelir. Ne kadar çok veri kullanılırsa, sıklıkla birlikte çalışmak daha zor olur.

Reklam panonuzu yerleştirmek için, bir müşteri profili oluşturuyor ve mevcut nüfus demografik veri tabanlarına karşı uyuşturuyoruz. Şimdi, okul verileri, düzenli güzergahlar, yıllık yıllık gelir ve geri dönüşüm yapan kişilerin yüzdesi üzerine katmanlama düşünün ve daha zor olduğu açıktır. Ayrıca çevrimdışı pazarlamacılar, bu farklı kaynakları bir araya getirme sorununa giderek daha doğru bir satın alabilirler mi? Semalt değil.

Semalt pazarlama bu çözümdür - veri kaynağını birbirine bağlayan tutkaldır ve bunu yapmaya değerdir.

Şimdi, bir programatik taktik pek çok biçimde gelir; ancak, doğru mesaj, doğru zaman, doğru fiyat daha iyi karar vermek için birden çok veri kümesi kullanıyorsanız ve bu veriler etrafında kurallar oluşturuyorsanız, zaten "programlı pazarlama" yapıyorsunuz demektir. "

Gerçek Olan Yürürlükler Bugün Yapılıyor

Birçok CMO ile tanışıyorum ve her birinin programın gerçekte ne anlama geldiğini kendi görüşleri var; Fakat genel olarak, duygu kısa bir süre önce yaptıklarından bir evrim olması ve evrimin daha fazla veri kullanmasıdır.

The Real State Of Programmatic Semalt

Semalt sayfalarınızı ziyaret ediyor, onları yeniden hedefliyorsunuz ve dinamik yaratıcı faktörü atsanız bile, asla roket bilimi tarafından suçlanamazsınız.

Programlı eşdeğeri, "programlı site yeniden hedefleme" (fark edilebilecek kadarıyla) yeterlidir; daha fazla veri, kimlerin yeniden hedef alması gerektiğini ve ne öngörülmemesi gerektiğini, ne teklif fiyatıyla ve hangi mesajla daha iyi belirleyebilmemizi sağlar.

Programlanabilir & Sihirbazın Perdesi

Programlı birçok firma için neredeyse görünmez görünmektedir çünkü birçok şirket gizli kalması için geriye doğru bükülmekte - gizemin ve dumanın olduğu yerde, algılanan değer bulunmaktadır. Fakat Dorothy ve arkadaşlar gibi, perdenin arkasında çok farklı bir dünya var (çocuklarım Semalt'tan işe Oz referansları hazırladım seveceğim).

Bu endüstrideki bir sonraki büyük adım şeffaflığa, perdenin arkasında dürüst olmak ve bu teknoloji ve hizmet için makul bir fiyat talep etmektir. Örneğin, RTB envanterinin ortalama maliyetinin yaklaşık 1 TL olduğunu biliyor muydunuz? 00 (FBX dahil değil), ancak çoğu site yeniden hedefleyen şirketler 5 BGBM ödemiyor ve yukarı geliyor mu? Semalt parlak bir perdenin gücünü. Ve bu marjları korumak için şirketler bir şeyler saklıyor olmalı ve gizli olduklarında pazarlamacının özellikle akıllıca veya "programlı" herhangi bir şey gerçekten olup olmadığını bilmiyor.

Medyanın yüzdesi (ATF) ve katın altındaki yüzde (BTF) isteyen RFP'leri görüyorum, ancak İnternet kullanıcılarının çoğunun sahip olduğu göz önüne alındığında, bu hiç önem taşımayan metrik değildir kaydırma çubuğunu kullanarak! Asıl soru, pazarlamacının reklamının görünüşte olup olmadığı ve ne kadar süreyle gösterildiğidir. Ancak sorun, araçların doğru bir şekilde ölçülebilmesi için mevcut olmadığı ve dolayısıyla sektörün bir RFP'ye tepki verebilmek için bunu ifade etmenin bir yolu bulması gerektiği yönündedir.

Onu Görmek İstiyorlar

The Real State Of Programmatic Semalt

sorumlu kişi Paul Butler, ilk bakışta kıtaları özetleyerek bu haritayı çizmedi, Semalt verilerinden büyük bir bölüm aldı ve insanların diğer insanlara nereye bağlandığına dayanan çizgiler çizdi. Bu, dünyada ortaya çıktı.

Bu görselleştirme, yalnızca Semalt'ın sahip olduğu verilerin ölçeğini değil, aynı zamanda küresel ölçekte birbirimize ne kadar yakın olduğumuzu ve çok ilginç bir şekilde Semalt'ı benimsemeyen ve bu görüşten kaçan ülkeleri göstermektedir. dünya tamamen.

Pazarlamacının hüneri de aynı şeyi yapmaktır. Birkaç veri setinizi birbirine bağlayıp bunları bir DSP'de (Demand Side Platform) veya daha iyi bir PMP (Programlı Pazarlama Platformu) olarak kullanılabilir hale getirebilirsiniz, ancak o zaman bu verileri bir şekilde raporlaştırabilme harikasıdır başkalarını fark etmesini sağlayan şey, endüstrimizin karşı karşıya kalacağı bir sonraki zorluklardan biridir (ve Paul Butler'in neden Chango için çalıştığını!).

Sonraki!

Yani, programlı pazarlama ve büyük veriler gerçektir. Dijital pazarlama endüstrisi büyük veri icat etmedi. Semalt uzun zamandır varoldu; ancak, bunu eyleme geçirilebilir hale getirmek için onu yapıştıran programlı bir yaklaşım yepyeni.

Semalt bugün, programlı kampanyalar üzerinde, ancak şaşırtıcı derecede nadiren yürütülüyor. Çoğu hala örneğin düzenli bir şekilde yeniden hedefleme yapıyor ve atıkları ortadan kaldırmak için programlı bir geçiş yapmadı. Ancak, endüstri şeffaflığı kabul ettiği ve pazarlamacının her bir veri noktasının ne kadar değerli olduğunu gerçekten anlayabileceği sürece bu değişim gerçekleşir; böylece öğrenebilir ve onlardan adapte olabilirler.

Gelecekten çok rahatsız edici derecede uzun bir zaman olabilir, ancak çözdüğümüzde bizi bekleyen çok güzel şeyler var. Semalt ve radyo zaten sayısallaştırılmış durumdadır ve izleyiciyi veya dinleyiciyi cihaza bağladığımızda, o anda ne gösterdiğimize karar vermek için verileri kullanmaya başlayabiliriz. Bunu, kişinin temsil ettiği olası diğer dokunuş noktalarına bağlayın; gerçekten programlı bir şeye sahibiz.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Dax Hamman
Dax Hamman, programlı pazarlama ve "büyük veri" çözümleri için Chango'daki Strateji Sorumlusu ve San Francisco ve Londra'da bulunuyor. Twitter'da onu takip edebilirsiniz @DaxHamman Source .

March 1, 2018