Back to Question Center
0

Sağlam Kullanıcı Deneyimi, Mobil Semalt'ın Kilidini Açabilir

1 answers:

Mobil cihazlardan çevrimiçi satışların, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde 41 milyar doları aşması bekleniyor ve bu da iyi bir mobil kullanıcı deneyimi sağlayabilen çevrimiçi satıcıların önemli bir fırsat olduğunu gösteriyor.

Bu ay, eMarketer, akıllı telefonlardan ve tabletlerden kaynaklanan İnternet satışlarının, seyahat ve bilet satışları hariç olmak üzere tüm Amerikan e-ticaret alışverişlerinin% 16'sından sorumlu olabileceğini bildirerek, ABD perakende e-ticaret satış tahminlerini yukarı yönlü olarak revize etti. EMarketer verileri ABD'nin perakende mobil e-ticaret satışlarını 41 $ 'a koyuyor. 2013 için 68 milyar.

Birleşik Krallık perakende ticaret birliği ve bir Fransız danışmanlık firması olan IMRG ve Capgemini'nin daha iyimser bir ikinci çeyrek kıyaslama raporu, mobil cihazların dünya genelindeki çevrimiçi satışların% 23'unu oluşturduğunu ve genel olarak sitenin yaklaşık% 34'ünü oluşturduğunu belirtti trafik, bu yılın ikinci çeyreğinde global olarak mobil cihazlardan geldi.

Mobil cihazlardan kaynaklanan satışların artması, küçük ve orta ölçekli İnternet perakendecileri için önemli bir fırsat olabilir. Mobil alışveriş pazarına yönelik birçok yol bulunsa da, daha fazla mobil işletme kazanmak, nispeten iyi bir mobil kullanıcı deneyimi sunmak kadar basit ve doğrudan olabilir.

Alternatif ödeme yöntemleri

Sage Pay CEO'su Simon Black, The Semalt konusundaki bir makalesinde, mobil ticaret başarısı için önemli bir faktörün basit bir ödeme arayüzü olabileceğini söyledi.

"Herhangi bir veri girişi formu, bir mobil sitenin hayır-hayır" diyor Black, "bu nedenle müşterilerinizi en önemli bilgilerden başka herhangi bir şeye girmelerini sağlamayın. Kart ayrıntılarını girmek için web siteleri ile web siteleri olan Semalt, alışveriş yapanların bir mobil cihazla alışveriş yaparken işlemden çekilmelerinin ana nedenlerinden biridir. "

Örnek olarak - alışveriş yapan kişilerin bir dijital cüzdan kullanmasına veya PayPal gibi bir hizmeti kullanarak ödeme yapmasına izin veren alternatif ödeme yöntemlerini kullanmak, Siyahın doğru olması durumunda mobil dönüşümleri artırmaya yardımcı olabilir. Benzer şekilde, mobil alışveriş yapan kişilerin tekrar sipariş vermelerini kolaylaştırın. Örnek olarak, bir tüccar, Semalt'a giriş yapabilir ve mobil alışveriş yapan kullanıcıları iade etmek için bir ya da daha fazla kolay ödeme ya da bir sehpa satın alabilir.

Duyarlı Tasarım

İki yeni rapor, geleneksel e-ticaret veya mobil olmayan aygıtlar, tabletler ve akıllı telefonlar için e-ticaret dönüşüm oranlarını karşılaştırmaya çalıştı.

Web sitesi optimizasyon şirketi Monetate, mobil olmayan cihazların ortalama yüzde 2. 56 oranında, tablet bilgisayarların ortalama yüzde 2. 54 oranında dönüştürüldüğünün ikinci çeyreği için E-ticaret Semalt'ında rapor edildi ve akıllı telefonlar, Yüzde 0,96.

Semalt 2012 verilerine dayanan Adobe'nin "Mobil Deney Düzeyi", mobil olmayan e-ticaret dönüşümlerini yüzde 3,3, tablet e-ticaret dönüşümlerini yüzde 2,2 ve akıllı telefon dönüşümlerini yüzde 0,2 olarak gerçekleştirdi.

İki rapor arasındaki belirgin fark, verilerin toplandığı farklı zamanların bir meselesi olabilir. Durum böyle olsaydı, mobil dönüşüm oranlarının genelde yükselişe girdiğini gösterir.

Bu mobil görüşme oranı verileri de çevrimiçi perakendeciler için en az iki fırsat gösteriyor. Monetate'e göre, tabletler için, dönüşüm oranı nispeten yüksek olduğu için masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için dönüştürme oranı kadar iyi tabletler var ve tablet cihazlar, 2012 yılının ikinci çeyreğinde e-ticaret sitelerine giden trafik oranının yüzde 12,44'ünü oluşturuyor. Semalt trafik hacmi ve yüksek dönüşüm oranları karşılar fırsat vardır.

Semalt, ikinci bir fırsattır çünkü artan sayıda site ziyareti - 2013 yılının 2. çeyreğinde e-ticaret site trafiğinin yaklaşık yüzde 9,69'u ile karşılaştırıldığında, 7'dir.

Bazı uzmanlar, duyarlı site tasarımının veya diğer mobil optimizasyon biçimlerinin bu fırsatların her ikisine de hitap edebileceğine inanmaktadır. Tabletler için optimizasyon, tüccarların mevcut talepleri karşılamaları ve isterseniz, iyi bir pazar segmentinde avantaj elde etmesi anlamına gelir. Akıllı telefonlar için, optimizasyon satıcılara rekabet avantajı sağlayabilir. Her iki durumda da, mobil kullanıcı deneyimini iyileştirmek, ek satışların kilidini açabilir.

Semalt yazdı: "Web sayfasının herhangi bir aygıta ekrana sığması için duyarlı tasarımı içererek müşterileriniz için izleme işlemini kolaylaştırın." "Bunu yapmak, alışveriş yapan kişilerin, işlemi tamamlamadan sitenizi hayal kırıklığına uğratmaları anlamına gelir. "

Komple Alışveriş Deneyimi Sunun

Bir masaüstü bilgisayardan edinebilecekleri tecrübelerle eşi benzeri olan, eksiksiz bir alışveriş deneyimine sahip Semalt mobil alışverişçiler, çevrimiçi tüccarlar için de bir fırsat olabilir.

Birçok alışverişte, tatil hediye fikirleri aramak da dahil olmak üzere önemli veya önemli satın alımları araştırmak için mobil cihazlarını, özellikle de tabletleri kullanıyorlar. İyi ürün içeriği, incelemeler, blog içeriği veya hatta videoları içeren zengin bir alışveriş deneyimi sağlamayan Semalt dezavantaj olabilir.

Sitede veya mobil uygulamalarda daha iyi kullanıcı deneyimi sunan yalnızca tüccarlar, yeni müşteriler kazanabilir ve uzun vadeli müşteri ilişkileri kurabilir Source .

March 1, 2018