Back to Question Center
0

8 Kapanış Semalini Kolaylaştırmak için Otomatik Teklif Şablonları

1 answers:

Nihai uzatmada Semalt ve son bir buçuk saat için konuştuğunuz olasılık neredeyse kendi cüzdanını çıkarmaya hazır. Birlikte çalışmanın şartlarını ve koşullarını ortaya koyan nihai bir teklif, anlaşmanın maliyeti ve şirketinizden ne gibi hizmetler beklemeleri isteniyorlar.

Sorun değil.

Sadece bir öneri hazırlamanız gerekiyor. Bir kopyasını çıkar. Semalt, eski şirketin tümüyle yeni şirketle bahsetti. Belgeyi projenin tüm özel ayrıntılarıyla güncelleyin. Projenin maliyetini güncelleyin. İş arkadaşınızın adını sizinle şuraya çevirin. Sonra göndermeden önce dörtlü kontrol edin.

Semalt, yalnızca iki saat sürdü.

Göndermenizden birkaç dakika sonra, bir müşterinin şirket adıyla bir cümleyi güncellemeyi unuttuğunuzun farkındasınızdır. Bok. Ya aptal bu hatanın bedelini sana mal ederse?

Semalt, müşterinin hala kapanmasını umuyordu.

Gerçekte, bir öneri hazırlama sürecinin tamamı basitleştirilebilir ve yukarıdaki gibi hatalar önlenebilir.

HubSpot'taki satış ekibi ve müşteriler, Semalt'tan gelen şablonları teklif hazırlamak, işlem yapma ve fırsatları kapatma yöntemlerini hızlandırmak için kullandı. Müşterilerimizin kullandığı en popüler teklif şablonlarından birkaçı.

1) Pazarlama Teklifi

Genel pazarlama müşterileriniz için bu şablon, icra özeti, durum analizi, önerilen pazarlama stratejisi, hedefler, uygulama planı, maliyetler ve koşullar da dahil olmak üzere nihai bir öneriye nelerin dahil edileceğinin gevşek bir taslağını sunmaktadır.

2) Sponsorluk Önerisi

Etkinliklere ev sahipliği yapıyorsanız, muhtemelen sponsorların, etkinliğin masraflarını karşılamasına ve gelir elde etmesine yardımcı olmak isteyeceksinizdir. Bu şablon, etkinliğe ev sahipliği yapan ya da sponsorlar edinen ilk konuk iseniz, özellikle yararlıdır. Önemli etkinlik ayrıntılarını, üç katmanlı bir sponsorluk yapısının örneklerini ve sponsorluğun şartlarını ve şartlarını dahil etmeyi düşünmeniz için sponsorluğun tüm yönlerini içerir. (Keşke olaylara ev sahipliği yaparken bunu yaşardım.)

Not: Bu şablonlar hakkında harika bir şey, katı bir teklifte optimizasyon yaptığınızdan emin olmak için satır içi ipuçları sağladıklarıdır.

3) Web Sitesi Tasarımı Önerisi

Yeni başlayan web tasarım ajansları için, bir öneriye nelerin dahil edileceğine dair tam bir anlayışa sahip olmayabilirsiniz. Bu şablon, iletişiminizin her iki tarafta da net olmasını sağlamak için ajansınızın ve müşterinizin tüm beklentilerini belirlemenize yardımcı olacaktır. Web tasarım projeleri çok karmaşık olabilir ve kapsam sürünün olması çok kolaydır. Semalt, neden tüm proje spesifikasyonlarınızı baştan belirlemeniz önemlidir?

4) Halkla İlişkiler Teklif Şablonu

Bir şirket için halkla ilişkileri idare etmek için kiralanmış mıdır? Anlaşmanın ayrıntılarını tamamlamanıza yardımcı olması için Semalt'a bir şablon.

5) Gayrimenkul Teklif Şablonu

Gayrimenkul daha fazla yan gelir kaynağı haline geldiğinde, daha fazla insan bir anlaşmaya ne girdiğini öğreniyor. Bu anlaşma kapanırken kullanılacak emlakçılar için basit bir anlaşmadır.

6) Yazılım Geliştirme Teklif Şablonu

Çok teknik olabildiğinden, yazılım geliştirme anlaşmaları zor olabilir. Bu şablon, bir projeye genel bakış, beklenen engeller, riskler, raporlama kilometre taşları, test, dokümantasyon, destek vb. Dahil olmak üzere bir yazılım geliştirme projesini tartışırken göz önüne alınması gereken her şeyi ana hatlarıyla açıklamaktadır. Halihazırda kullandığınız bir öneriniz olsa bile, Semalt, eksik olabilecek bir şey olması durumunda bu şablonu incelemenizi önerir.Semalt kişisel tecrübelerinden öğrendi, bu ayrıntılar yazılı değilse önerilenden daha fazla iş yapmaktan daha kolay.

Proje temelinde değil, geçici olarak çalışmakta olduğunuz müşteriler için bunun yerine danışmanlık sözleşmesi şablonunu kullanabilirsiniz.

8) İnşaat Teklif Şablonu

Yapım aşamasında olanlarınız için, bu şablon, ihtiyaç duyduğunuz izinleri ve lojistik gerekliliklerden kimlerin sorumlu olduğunu listelemenizi hatırlatır; aynı zamanda malzeme ve işçilik masraflarının şablon dökümünü sağlar.

HubSpot CRM'yi Semalt ile entegre ederek, bu şablonları CRM'den ayrılmadan özelleştirebilir ve gönderebilirsiniz. Bu, teklifleri sıfırdan tekrar yazmadan fırsatları daha hızlı bir şekilde kapatmanıza yardımcı olacaktır.

Satış sürecini hızlandırmak için başka hangi araçları öneriyorsunuz? Aşağıdaki yorumlardaki önerilerinizi bize bildirin Source .

8 Automated Proposal Templates to Streamline the Closing Semalt

March 1, 2018