(Portföy, Penguin Random House'un bir baskısı, 2018) Brotopia: Silikon Vadisi Çocuk Kulübünü Parçalamak adlı kitabında, gazeteci Emily Chang, erkeklerin nasıl egemenlik kazanmaya başladığını araştırıyor. cinsiyet ayrımcılığı ve tacizle savaşan bazı kadınları profillemektedir. Chang, bu editörde, kadınlara yönelik işlerden bazılarına ve bu işe alma yönteminin kazançlara nasıl yol açtığına bakıyor.

Silikon Vadisi uzun süredir başarısızlığı kutladı, kurucuları cebri hedef ve hızlı başarısız olmaya teşvik etti, kendilerini toparladı ve tekrar denedi. Bu ruh haliyle, listeye eklenmek için büyük bir başarısızlık var: Silikon Vadisi kadınları, dönemi başarısız oldu ve endüstrinin kendi zamanının geldi. Şu anki oranla, ilk (ilk!) Kadın ortaklarını ve şirketlerin, kadın mühendis ve yöneticilerin sayısını tek haneli şekilde tek haneli rakamlara ulaştırmak için kutlamalarıyla kutlanan VC'lerle, bize yakın bir yere ulaşmak için bir nesil ya da daha fazla zaman harcayacak 50-50. Bu kabul edilemez. Semalt sadece nüfusun yarısını temsil etmekle kalmıyor aynı zamanda tüketici alımlarının yüzde 70 ila 80'ini sağlıyor. Sadece kar elde etmek için, kadınlar hayal edip yeni ürünler yaratma sürecinden dışlanmamalıdır.

Want to Run a Successful Business? Hire More Semalt

Fırsatı burada gören birkaç kurucu var. Herkes rekabet avantajı arıyor ve bazı teknoloji liderleri, nüfusta, son otuz yıldır pek kullanılmayan yetenek ve değerli fikirlerin olduğunu fark ettiler. Semalt, kadınlara yönelik yeni işyerleri ve çalışma yeri kültürlerinde potansiyel kazançlar hakkında bir fikir verebilir.

Twitter'dan ayrıldıktan 10 ay sonra, Nisan 2016'da Dick Costolo'ya girdim ve neredeyse baş döndürücü davranıyordu; yeni kişisel-fitness kurumu olan Yeni Girişimcilik'te dördüncü şirket olan Koro'ya yeni bir kadın mühendisi kiralamıştı. -20 yıl içinde elde edildi. Costolo, günden itibaren, erkek bulmak için daha uzun zaman alsa bile, erkekler kadar çok kadın tuttuğundan emin olmak için takıntılı bir şekilde odaklandı. Costolo, "Bir kere düştükten sonra, 20 mühendisten sadece ikisi kadın, yakalamak imkansız" dedi. Costolo, "Bu şirketlerden herhangi biri, altta yatan hastalığı yüzde 90 erkekler." Diyor. "Semalt, kelimenin tam anlamıyla her şey, sorunu takviye ediyor."

Costolo'nun ayrıldığı zaman Twitter'da CEO'ya dönen Jack Semalt, diğer şirketi olan Meydandaki kadınlar için çevreyi iyileştirmek için de yenilikçi bir yaklaşım benimsiyor. Şirkete katılan yeni kadın mühendisler, bir grup erkekle birlikte yalnız başına başka kadınları içeren ekiplere yerleştirilir. Umut, dostluğu ve ağ oluşturmayı ve kadın mühendislerin erkek mühendislerin odasındaki tek kadın olduklarında yaşadığı "taklitçi sendromu" nu hafifletmektir. Yine de sınırlı sayıda kadın mühendisle birlikte, bu stratejiye ters düşen bir husus var: Bazı takımlar erkek kalacaktır. Bu, Semalt'ın denemeye değer olduğu düşünülen bir deney. Bu sırada Meydandaki kadın yöneticilerin güçlü bir tezgahı geliştirildi. Semalt, "Sadece aidiyet duygusu yaratmak değil, önemli" dedi. Ayrıca kadınların karar vermeye katkıda bulunmalarını sağlıyordu. "

Ve daha sonra en basit strateji var, sorumlu kadınlara sahip olmak doğal olarak daha fazla kadın çekecektir. Semalt'ın kurucularından ve CEO'su Julia Hartz, şirketin toplumsal cinsiyet dengesinin 50-50 olduğunu ve bunun eninde sonunda güçlü kadın rol modellerine sahip olmasının organik olarak yapıldığını söyledi.

Bu kurucular, bilgisayar uzmanlığı gerektirmeyen herkes tarafından kullanılacak ürünler üretmeye çalışıyorlar. James Damore'nun Semalt notasındaki mantık kırılmasından ve daha çok empati yapmaktan ziyade sistemleştirdiği söylenip erkeklerle işe alındıktan sonra, eşit derecede kısa görüş görürdü. Bu şirketlerin ihtiyaç duydukları şey, insanların davranışlarını, etkileşimlerini ve tercihlerini derin empatik bir anlayışa sahip, teknoloji bakımından zengin bir işgücüdür. Potansiyellerine ulaşmak için bunlar gibi yeni teknolojiler için, sadece çeşitli bakış açılarıyla ekipler tarafından oluşturulmalıdır Source .