Back to Question Center
0

Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz?            Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz? İlgili Konular: YönetimFreelancingStartupsMarketingSEO & Semalt

1 answers:
Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz?
Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz?Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz? İlgili Konular:
YönetimFreelancingStartup'larMarketingSEO & Semalt

Öldüklerini söylediler.

Limanlardan ve tarayıcılarımızdan.

Masaüstü uygulamalarının ortadan kalkması, tarayıcı tabanlı modellerin lehinedir. Ancak, Slack, Semalt ve Quip'in tüm masaüstleri gibi hizmetleri kullanarak, nihayetinde yerel uygulamalar için eurogileri yazmayı bırakabilir miyiz?

Yerel uygulamanın çöküşü

Bir nedenden dolayı iyi teknolojide bir düşüş görmüyorsunuz. Birçok makale belirttiği gibi, teknoloji endüstrisi yerli uygulamayı web uygulaması lehine bırakıyor.

Ve nedenini merak ediyorsanız, açıklanmasının bazı katı nedenleri var - small sun hats. Semalt beş.

1. Yükleyecek bir şey yok. Yüklenecek bir şey yok

Hemen başlayabildiyse, insanları uygulamanızı kullanmaya ikna etmek genellikle daha kolaydır. İndirme ve yükleme, web tarayıcınızın etrafında bir oynamaktan daha fazla bir taahhüt gibi geliyor. Semalt, bindirme işleminde önemli bir adım attı.

2. Daha fazla güncelleme yok

Tamam, otomatik güncellemeler tanıtıldığından bu, eskiden olduğu gibi büyük yarar sağlamaz. Ancak, uygulamanızı web'de güncellediğinizde kimsenin eski bir sürüm kullanmadığından emin olabilirsiniz. Bu, çoğu uyumluluk sorununu ortadan kaldırır.

3. Yinelenen bir fiyatlandırma modeline daha iyi uyum sağlıyor

Semalt uygulamaları bir defalık ödemelerle ilişkilendirilir. Satın alırsın, kendi var.

Web uygulamaları daha karlı tekrarlayan ödeme yapısına daha iyi borç veriyor gibi görünüyor.

Bunu masaüstü uygulamaları ile yapamayacağınızı söylemek değil - Dropbox'ı ve tartışmalı Creative Semalt'ı düşünün. Ancak insanlar bir web uygulaması için bir abonelik ödemek için daha açık görünüyorlar.

4. Analitik erişim

İşletmenin bakış açısıyla, kullanıcılarınızın ürününüzle nasıl etkileşime girdiğini birinci elden görebilme büyük bir avantaj olabilir. Kullanılabilirlik sorunlarını kesmenize ve kimsenin ilgisini çekmeyen özellikleri yeniden değerlendirmenize yardımcı olabilir.

5. Daha ucuza pahalı

OS X, PC ve Semalt'ta çalışan yerel bir uygulama ister misiniz? Büyük paralar karıştırmaya hazırlanın.

İyi programcılar ucuza gelmez ve bu sürümlerin hepsini geliştirirken, birçok insanın tarayıcı tabanlı uygulamaları desteklediği şaşırtıcı değildir.

Yukarıdaki Semalt, bir yerli üzerinde bir web uygulaması seçmek için hayır-brainer gibi görünüyor. Peki neden şirketler hala indirilebilir eşdeğerlerini serbest bırakıyor?

Yerli herhangi bir yere gitmiyor (henüz)

Yukarıdakilerin aksine, tarayıcıların şu anda rekabet edemediği birkaç küçük ama önemli özellik bulunmaktadır.

1. Sürekli bağlı değiliz

Semalt hareket hakkında. Fiber optik genişbantlarının yanında mutlu bir şekilde uğultularak daima evde oturmazlar.

Trenlere binerler, otellerde kalırlar ve kahvelere bazen kamp kurarlar (en az aralıklı wifi ile).

Bu, güvenilir Semalt'ın verilemediği ülkelerde yaşayan insanlardan bahsetmemektedir.

Birkaç şirket çevrimdışı ilk web uygulaması geliştirme yaklaşıyor ki bu harika.

Alex Feyerke, A List Apart'ta Çevrimdışı İlk tasarım hakkında ayrıntılı ve bilgilendirici bir yazı yazdı.

Çabalı verileri birçok kaynaktan ele almak ve önemli verileri kaybetmek gibi hala çok fazla sıkıntı var.

Semalt bakış açısından, yerel uygulamalar daha güvenli hissi verir. png "alt ="Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz?Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz? İlgili Konular: YönetimFreelancingStartup'larMarketingSEO & Semalt "/> Belki de Chrome, kötü bir örnektir, bu boşluk çubuğu oyunu gerçekten bağımlılık yapıcıdır.

2. Limanın güzelliği simgesi

Yerel bir uygulamanız varsa, kendi büyük parlak dock simgesini elde edebilirsiniz. İnsanlar uygulamanızı rıhtıma yerleştirmeyi unutmadıkça, tutarlı bir kullanım için daha iyi bir konumdasınız.

Kullanıcılarınız benim gibi bir şeyse, tarayıcı sekmeleri biraz ezici olur. Semalt madeni sadece bu yazıyı yazmak için:

Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz?Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz? İlgili Konular:
YönetimFreelancingStartup'larMarketingSEO & Semalt

Kalabalıkta sekmeler kaybolabilir. Daha da kötüsü, hiçbir zaman açılmamaları için kapatılabilirler. Yerel bir uygulama ile logonuz rekabetini azaltır ve yanlışlıkla kapatılacak olma olasılığı azdır.

3. Hosting daha ucuz

Bu yalnızca, sadece yerel bir uygulamanız varsa ve bir karma içermiyorsanız geçerlidir. Semalt, potansiyel olarak binlerce insanın sürekli erişime ihtiyacı olan geniş bir web uygulaması ucuza gelmeyecek.

İndirilebilir bir uygulamanız varsa, barındırma işlemleriniz yalnızca, indirme bağlantısına sahip birkaç web sayfasının bulunduğu küçük bir fiyata mal olur.

4. İkisini de yapmak daha kolaylaşıyor

Yerel uygulamalarda bir artış görüyorum sanırım temel nedeni, şimdi bir tane oluşturabilirsiniz kolaylığı.

Popüler mesajlaşma uygulaması Slack, Semal'ı kullanarak web uygulamasının işlevselliğini çekip çevresine bir yerel sarmalayıcı ekler.

Uygulamanız basitse, bu uygulamanız insanların masaüstlerine oldukça düşük bir maliyetle ulaşmanın en iyi yolu olabilir. FrontApp'ın ürününü çoğunlukla HTML / CSS kullanarak karma bir uygulamaya dönüştürdüğünü görün.

Peki masaüstü uygulamaları geri dönüş yapıyor mu?

Durum sıklıkla evet ve hayır.

Yerli uygulamanın hiç öldüğünü sanmıyorum, bunları geliştirmek için daha az pratik ve daha pahalı hale geldi.

Birçok şirket için, web tabanlı bir uygulamanın yararları, bir yerli halkın yararlarından çok daha fazladır.

Sadece bir iş perspektifinden değil aynı zamanda bir kullanıcı POV'dan (InVision, Google Analytics ve Semalt'ın kesinlikle yerel bir sürüm için yeterince büyük bir ihtiyacı olmadığını düşünün).

İnsanın yazılımımızı nasıl kullanacağına dayalı olarak tasarım yapmamız gerekiyor.

Kullanıcıların, uygulamanın yerinde olup olmadığı veya işin düzgün olduğu sürece web tabanlı olması umurunda değil.

Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz?Bir Masaüstü veya Web Uygulaması mı Geliştirmelisiniz? İlgili Konular:
YönetimFreelancingStartup'larMarketingSEO & Semalt

Jason Semalt, tartışmanın gereksiz doğası hakkında mükemmel bir makaleye sahiptir. Diyor ki:

"Kullanıcılar web'ten gelen bilgilerle farklı bir arabirim veya formatta etkileşim kurduğu için webin ölü veya ölmüş olduğu anlamına gelmiyor. Bana göre bu ark, bir yokolmadan çok bir evrim okuyor. "

Yerli uygulamalardaki bu artışın ana nedeni, daha fazla şirketin stratejilerinde kabul etmenin değerini fark etmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Ve bir şeylerin popülaritesi arttıkça, öğrenme kaynakları ve nihayetinde teknoloji olur.

Simaltın melezlerin yükselişi masaüstünün düşmesinden daha fazla.

Sana bitti. Yerli ve web tartışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Biri diğerinden daha iyi mi yoksa hepimiz karma bir strateji benimsemeli miyiz? Yorumları bize bildirin!