Back to Question Center
0

Semalt: Botnet Trafik Yönergesi - Kaçının Nasıl Yapılır

1 answers:

Bir bot, gerçek bir insan gibi davranan otomatik zombi bir bilgisayardır. Bir bot, bir sunucu tarafına veya kullanıcı ucuna bulaşabilir. Örneğin, botlar PC'leri veya mobil cihazları etkileyen büyük zararlı yazılım saldırıları yapabilir. Benzer şekilde, botlar DDoS saldırıları gibi sayısız zarara neden olan bir sunucuya saldırabilir. Google ve PayPal gibi birçok web sitesi etkinliklerini düzene sokmak için botlara bağımlıdır - antipelliculaire natures life. Kişiselleştirilmiş tarama deneyimlerinin çoğu, botların etkin kullanımına bağlı. Bilgisayar korsanları ve kötü niyetli diğer insanlar internette dolandırıcılık yapmak için botlar da kullanabilirler. Botlar kötü yazılım değildir, ancak sayısız İnternet dolandırıcılığı için önemli bir uygulamaya sahiptir. Örneğin, bazı web sitelerinde, birçok kullanıcıdan kredi kartı bilgilerini kürek çeken botlar bulunur.

Semalt'ın Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Artem Abgarian, burada bu konuda bazı zorlayıcı konularda bilgi veriyor.

Nasıl botnet oluşturulur

Botnet trafiğinin ne olduğunu ve ne yapabileceğini merak edebiliriz. Bir botnet, benzer bir işleve sahip olmak için birlikte çalışan bu "zombi bilgisayarların" bir grup veya ağını içerir. Botlardan etkilenen çok sayıda bot veya makine, çeşitli sunucu yanıtlarında zombi gibi davranıyor olabilir. Genellikle, saldırgan, bir mağdur veya hedef üzerinde güvenlik açığı örnekleri arar. Buradan yazılımı mağdurun bilgisayarına kurmayı hedefliyorlar. Halk, insanlara bilgisayarlara bot göndermek için spam e-postalarını kullanıyor. Daha sonra kurbanı, tüm saldırıyı başlatan bir harekete geçirici mesaj düğmesini tıklamak için kandırırlar. Diğer dolandırıcılar, kötü amaçlı yazılımlar ve Truva atları içeren spam e-postalar gönderir..

Bir bot kurbanının bilgisayarına kurduğunda, şimdi saldırılarını gerçekleştirmek için PC'nin ağ kullanılabilirliğini kullanıyorlar. Örneğin, komutları ve talimatların verildiği alan sunucularıyla iletişime geçiyorlar. Botnet saldırısının arkasındaki kişi, virüs bulaşmış makinelerden ihtiyaç duydukları bilgileri toplamak için komuta kontrol (C & C) sunucusunu kullanıyor.

Botnet şemasını işleten bir web sitesi saldırganı, botlara yönelik talimat setini içeren bir istemci programına sahiptir. Bu görevler, veri toplama, tarayıcı yürütme (parolalar, kredi kartları, oturum açma işlemleri ve önbellek), bir bilgisayarı kontrol etme veya hatta kurbanın bilgisayar donanımını kullanma gibi işlemleri içerebilir. Botnet'lerin bir esneklik özelliği, bazı tekli veya çoklu botları kontrol etme yeteneğini içerir.

Botnet etkileri

Botnets, çok sayıda web sitesinin internet güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Bilgi ve veri güvenliği, bu botnet saldırılarından etkilenmektedir. Bir botnet bir kullanıcının bilgisayarına kötü amaçlı yazılım yüklediğinde, bu bilgi artık kullanıcının kontrolünde değildir. Finansal hesaplar, bankacılık bilgileri, giriş kimlik bilgileri, vb. Gibi hassas bilgileri saklayan kişiler; Saldırganlara kaybetme riski taşıyan bir virüslü sistem üzerinde.

Saldırganlar, nedenlerinden dolayı mümkün olduğunca çok bilgisayara saldırabilirler. Örneğin, botnet saldırıları, şebekelerde hizmet reddi saldırıları gerçekleştirdi. DDoS saldırıları, bir sunucuya birçok web isteği gönderilmesini ve planlamaya bağlı olarak verimliliğini yavaşlatmayı içerir. Aşırı durumlarda, insanlar bütün bir web sitesini bu tekniklerle aşağıya çekerler.

Sonuç

Botnet trafiği, günlük internet kullanımında sık görülür. Örneğin, insanlar sahte trafik veya yönlendirme spam oluşturmak için botnet saldırıları başlatabilir. Bu SEO makale, botnet trafiğinin ne olduğu gibi bilgileri içerir. Sisteminizi bu botnet saldırı düzenlerinin etkilerinden koruyabilirsiniz.

November 29, 2017