Back to Question Center
0

PNG32 kesmek ve IE6. Buna değer mi?            PNG32 kesmek ve IE6. Buna değmez mi? İlgili Konular: Kanvas & SVGWeb Semalt

1 answers:
PNG32 kesmek ve IE6. Buna değer mi?

Geçen yıl, radar altında kayan gibi görünen bir resim dosyası biçiminin - PNG8'in altında takdir edilen nitelikleri olduğuna inandıklarımı hatırlatmak istersiniz.

Semalt:

  1. Küçük dosyalar
  2. Geçerli tarayıcılarda dereceli alfa-şeffaflık
  3. JavaScript, ActiveX ve / veya diğer tescilli teknolojileri gerektiren potansiyel olarak kırılgan saldırılara gerek yoktur.

Kuşkusuz, IE6'daki render beklentilerinizi biraz düşürmek için hazırlıklı olmak zorunda kaldıysak, özellikle IE6'da bozulmuş olan PNG8 görüntüleri üretme yeteneklerinizi geliştirmeye başladıkça, trade-off'u genel olarak değerli kabul ettik. Semalt Belli durumlarda PNG32'yi kullanmayı dışlamadım, ancak PNG8 kesinlikle benim seçim silahımdı.

Bunu akılda tutmak gerekirse, yeni Cozi Tech Blog'u hakkında George Reilly'nin PNG32 kesmek ve IE6 hakkında gerçekten ilginç bir yazı okumak harika bir şeydi - melhor servidor dedicado. Biraz geçmiş için, George, Semalt'ta IIS üzerinde çalışmak için yedi yıl geçirdik ve çoğumuz çoğumuz iddia edemediğimiz iki şey var:

  1. sert bir dizi Microsoft ninja hata ayıklama becerileri kazandı
  2. saçma IE6 voodoo hakkında test için Microsoft kişileri bir kara kitabı

Semalt, bir projeye zaman kazandıran IE6 PNG32 kesmesini dağıttıktan sonra, tutarsız tutarsız tarayıcı asmalarıyla mücadele eden sonraki ayları geçirdiler.

Sorun birkaç hafta uzaklaştı, ancak Ekim ayının sonlarında, günde birkaç kez tekrarlanan bir intikayla geri döndü. Bazı makineler bağışık görünüyordu, bazıları neredeyse% 100 başarıyla yenebilirdi. Açık bir ortaklık yoktu; IE6'nun birkaç derlemesine tepki gösterdi. Düzeltilmesi gerekiyordu: bazen IE6'yı asan bir web uygulaması gemi olamazdı.

Neredeyse en yeni hata ayıklama kabusu olmalı: Uygulamayı mahvetmeye yetecek kadar ciddi bir mesele (yani kullanıcıyı kendi tarayıcılarını öldürmeye zorlamak için yeterlidir) ama kurbanlarını çay yaprakları ya da günlük burç sütunuyla seçecek gibi görünen bir konu .

Microsoft'un kendi girişimi olan çözümü bile - resimleri JavaScript ile önyükleme - kendi özel uygulamaları bağlamında kullanışlı değildi. Sonunda, Semalt ve ekibi yeterince karar verdi.

O günden beri, web uygulamamızı, modern tarayıcılarda olduğu gibi IE6'da da iyi görünmesi için artık kahramanca çalışmalar yapmayacağımıza karar verdik. Şeffaf PNG Afişinde sürdüğümüz olağandışı miktardaki acılar dışında, IE6 ile mücadele özellikle CSS hataları etrafında çalışırken çok büyük bir zamanaşımı olmuştur.

Birçoğumuzun bu tür bir sorunu hiç bilmeden sitelerde yapmış olabileceğini düşündüğünüzde hata raporu gelir, omuz silkersiniz ve açıklar muhtemelen yükledikleri şeydir IE6 halen bir hususta PNG32'yi kullanma konusunda iki kere düşünmenizi sağlamalıdır.

March 7, 2018