Back to Question Center
0

Bir web sitesini semalt edin ve web sunucusu çevrimdışı olduğunda bir hata mesajı verecek şekilde değiştirin

1 answers:

Bir alanım var.Ismini verelim örneği. com .

Kendi sunucum var - crear correo corporativo gmail login. Bu örnek için IP'si 1. 1. 1. 1 .

Amazon Route 53'ü kullanıyorum ve DNS'imi yapılandırdım.Bir ziyaretçinin her ziyareti örneği. 1. 1 . Ardından ziyaret ettiği zaman 1. 1. 1. 1 / test / , görüntülenen URL örneği. com / test /

Mükemmel.

Ancak, bazen sunucum çevrimiçi değil. Bu büyük bir sorun değil, çünkü bu kişisel bir web sitesidir. Bunun gibi bir mesaj görüntülemek istiyorum: Sunucu kapandı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Şimdi sunucuyu sorgulayacak tek bir php sayfası 1 barındırmak istiyorum küçük bir hosting planı (~ 99% uptime) var 1 1 ziyaretçi ziyaret ettiğinde örnek. com . Sunucu ulaşılamazsa, hata iletisini görüntüler 1. 1. 1 as URL. Herhangi bir çerçeve kullanmak istemiyorum

February 5, 2018

Google, endeksinde günün 24 saati mevcut olmayan siteleri içermez. Web siteniz günün iyi bir kısmı için çevrimdışı olacaksa, arama motorları bunu dizine eklemeyecektir.

Barındırma planınızın bu hata mesajını vermesi mümkün olabilir. Bunu yapmak için, DNS girişini, web sitenizi farklı bir sunucuya yönlendirmesi gerekecektir.

Bu bana gereksiz yere karışık görünüyor. Web sitenizi daha iyi bir çalışma süresi olan bir ana bilgisayara koymak genelde daha mantıklı olur.Bir barındırma planınız olduğundan, onu kullanmanızı öneririm.

Daha güvenilir bir sunucuya geçseniz de, sorunuza cevap vereceğim.

Siteyi izlemek için Yol 53 sağlık kontrolü kullanın. Ayrıca, DNS'nizi sunucunuzun kapalı kalma süresi üzerinde değiştirmek için 53 numaralı rota içinde etkin-pasif DNS geçiş devri ilkesini kurun .