Back to Question Center
0

Semalt web sitesi - eski içeriği tamamen kaldırmak mı?

1 answers:

Bir müşterinin web sitesinde çalışıyorum. Şimdilik Semalt'ta çalışır ve kötü bir şekilde anahtar kelime doldurulmuş olarak oluşturulmuş ve hiç de kullanıcı dostu olmayan bir ton sayfaya sahiptir.

Planımız web sitesini tamamen elden geçirmek ve alan adındaki tüm sayfaları silmektir.

Semalt'ı kullanmayacağız ve kendimiz sayfalar çıkaracağız.

Kusursuz sayfalar oluşturduğumuzu ve kitaplara göre her şeyi doğru yaptığımızı düşünelim, Semalt platformundaki TÜM eski sayfaların kaldırılması, sıralamamızı nasıl etkileyecektir?

Yeni sayfalar mükemmel şekilde optimize edilmiş ve yasal olmasına rağmen, bu alanın kaldırılması nedeniyle kötü bir itibara sahip olacak mı?

. - giochi per bambini allaperto prezzi
February 5, 2018

Güzel soru, o aşamada bunu yapmak için bazı kılavuzlar.

1. SİTENİZİ SIKMA

Web sitenizi yeniden tasarladığınızda, URL'lerin değişeceği iyi bir şans var. URL'ler değişirse, motorları eski URL'lerin nereye taşındığını kesinlikle bildirmelisiniz.Eğer yapmazsan, SEO gücünü yok edebilirsin. Eski URL'lerin oluşturduğu tüm özsermaye silinmiş olabilir. Ve bu olduğunda, sıralamanız düşer, organik arama trafiği düşer, satış düşüşü, gelir düşüşleri ve kafalar rulo haline gelir. Bu nedenle mevcut URL'lerinizin tamamını anlamak kritik öneme sahiptir.

İyi haber, mevcut URL'lerinizi anlamanın birkaç yolu var. Kendi sitenizi taramanızı önemle tavsiye ederim; bu, mevcut URL'lerinizin çoğunu ortaya çıkarabilir.

2. Gelen Bağlantı Analizi Yap

Gelen bağlantılar inanılmaz SEO gücü oluşturmak için önemlidir. Ve URL yapınızı değiştirirseniz, bu güçlü gelen bağlantıları kaybetmek büyük bir risk altındadır. Bağlantı profilini tam olarak anlamak için gelen bir bağlantı analizini yapmanızı önemle tavsiye ederim. Size bağlantı veren sayfaları ve bağlantı noktalarını bilir. Ardından geliştiricilerinizin bu sayfaların taşınması gerektiğini anlamasını sağlayın. Eski URL'lerinizi yeni URL'lerinize işaret ederken 301 yönlendirmelerinden yararlandığınızdan emin olun. Bu yazının bir sonraki bölümünde 301 ile ilgili daha fazlası. Açık Site Gezgini ve Görkemli SEO Araçları da dahil olmak üzere, gelen bağlantılar analizini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli araçlar vardır. Onlarla tanışın ve yeniden tasarım veya taşıma işlemi sırasında bu adımı atlamayın.

3. 301 Yeniden Yönlendirme Planı

Bu, bir SEO bakış açısından göçün kalbidir. Yeniden tasarım sırasında doğru bulmanız gereken bir şey varsa, bu adımdır.Daha önce de açıkladığım gibi eski sayfaların 301 tümünün yeni meslektaşlarına yönlendirildiğinden emin olmanız gerekir. 301 yönlendirmeleri, PageRank'i eski sayfalarınızdan yeni sayfalardan güvenli bir şekilde geçirecek ve Arama Sermayenizi korumanıza izin verecektir. Bu aşamada başarısız olursanız, trendiniz daha önce dahil ettiğim grafikler gibi görünebilir.301 yönlendirme planını küçümseyin.

4. Site Raporlamasını İnceleyin

Web sitenizi yeniden tasarlarken veya taşırken sitenizdeki mevcut raporlamayı kesinlikle analiz etmelisiniz. Özellikle, en iyi içeriğe, açılış sayfalarına ve yönlendiren sitelere odaklanabilirsiniz.En çok hangi sayfaların en çok ziyaret edilen sayfaları ve hangi sayfaların en çok yönlendirilen trafik aldığını sağlam bir anlayışa yardımcı olurlar.Bu arada, yönlendiren trafik alan açılış sayfalarınız varsa, o zaman bu sayfalara işaret eden harici bağlantılar var demektir.

5. Yeniden Tasarım veya Taşıma Sırasında Optimizasyonu Düşürmeyin

Geçerli web sitenize 500 sayfalık optimize edilmiş içerik olduğunu düşünün. Güçlü sıralamalarınız ve trafiğiniz var ve hayat iyi. Ardından, sitenizi yeniden tasarlar ve yeniden tasarım başlatıldığında sayfa içi optimizasyonların çoğunu bırakırsınız. Söylemeye gerek yok, sıralamalarınız ve trafiğiniz büyük ölçüde zarar görebilir. Bunun nadir olması dilerim, ama değil. Çoğu zaman, pazarlamacılar, sayfada yapılan optimizasyonun, geçmişte gerçekleştirilen anahtar kelime araştırmasının, benzersiz olarak optimize edilmiş sayfaların vb. Güçlerini anlamıyorlar.Ardından, yeni sayfalar ya site genelinde aynı genel optimizasyona sahip olur veya ölçeklendirilmiş bir sürüm.

. Gelecek zamanlarda konuşuyorsun, bu yüzden yeni sitenin henüz hazır olmadığını düşünüyorum; bunu avantajınıza kullanın ve anahtarı yapmadan önce biraz düzenli arayın.

Değiştirilecek sayfalarınız varsa (bunun için 301 yönlendirme isteyeceksiniz) biraz zaman ayırın ve aşırı anahtar kelimeleri kaldırın. Üst sayfalardan her birinde 5-10 dakika bile olsa, yönlendirilen sayfanın yeni sürümünden yararlanmak için mevcut profili yükseltmeye yardımcı olacağını açıklayın.

Kesinlikle tahammül edilmezse, devam edin ve mevcut metni çöpe atın ve en az bir paragraf veya daha iyi içerik sunun. Müşteriniz yeni siteyle ilgili hazırlanmış içeriğe sahip olmalıdır (veya en azından devam etmekte), bu yüzden devam edin ve bunu eski sayfalara bırakmaya başlayın.

Yeni sitede alakalı sayfalar bulunmayan URL'ler için onları erken bırakmaya başlayabilirsiniz. Şunlardan birini yapabilirsiniz:

 1. Sayfayı kaldırın ve gittiğiniz arama motorlarına bilgi vermek için bu sayfalar için 410 (Gone) yanıtı gönderin. Bu, ihtiyacınız olmayan sayfalar için siteden kötü içerik bırakmaya başlamanın hızlı bir yoludur.
 2. Eski siteyle ilgili gerekli olan fakat yeni sitede bulunmayacak sayfalar için bir <14> ekleyin.

Bu, yeni sitedeki geçişinizi hem istemciniz hem de son kullanıcılarına kolay bir geçiş gibi gösterebilir. Ayrıca, arama motorlarının olumlu değişiklikleri erkenden görmeye başlamasına yardımcı olmalı, yani yeni siteyi başlattıktan sonra yeni değişiklikleri daha erken taramak isteyeceklerdir.

Kötü hazırlanmış anahtar kelimeler dolusu ve hiç kullanıcı dostu olmayan bir ton sayfalar

sayfalar önemsiz içerik içeriyor ve her sayfada çok dolgun bir şekilde farklı anahtar kelimelerle çok benzer

Bu alanın kötü bir itibarı olsun mu. ?

WordPress platformundaki TÜM eski sayfaların kaldırılması sıralamamızı nasıl etkileyecektir?

Geçerli sitenin durumunu okuduktan sonra, kötü şöhret edinme veya iyi bir ünü kaybetme ile ilgili sorular sorunla eşleşmediğini düşünüyorum.

 • Böyle bir site iyi bir üne sahip olabilir mi? Yanıt: hayır.
 • Site, kaybolabilecek olumlu bir sıralama içeriyor mı? Yanıt: hayır.

Google'ın bildiği gibi bu site hakkında çok daha kötü şeyleri bildiğinden ve bu sitenin tüm sayfalarının silinmesinde itibar kaybı riski yoktur - eminim sitenin tüm dünyadaki kötü şöhreti vardır ve kaybedecek başka bir şey yok.

Bu sayfaların dizinden çıkarılmasını istiyorum

Bu, Noindex'i X-Robots-Tag ile koymak ve / veya Arama Ağı API'sı

ile sayfaları bastırmakla başarılabilir

Tüm harici bağlantılar dizin sayfasına yönlendirilir, birkaç gerçek yüksek kaliteli bağlantı vardıronları ana sayfaya bağlamaya devam et

35 mozscore (bunun için neye değer)

Mozscore, sitenin bağlantı kalitesinin / öz kaynağının bir yansımasıdır. Dolayısıyla site, yalnızca tutacağınız gerçek kaliteli linklerin bu çiftiyle kazanır. İçerik değersizdir.

sadece 1400 sayfa için google tarafından spam veya kötü oyun olarak görülecektir dissapear Burada ne yapacağım?

Silmek için 1. 5K spamli sayfalar onları tutmak için daha az spam olur;) bu yüzden endişelenme.Google'da hem insanlar hem de iş yerinde robotlar var:

 • robotlar için fazla önem taşımıyor - sayfalar geliyor, sayfalar gidiyor.
 • Spam gönderen sayfaları silerek insanlara (insan kalitesi raterleri) göre yeniden canlandırmak ve kaliteyi geliştirmek anlaşılabilir ve doğru yönde atılmış bir adımdır.

yeniden başlatma işlemi şöyle görünebilir:

 • kontrol, ne tutmalı ve silmeyi gerek
 • iyi bağlantıların kötü sayfalara bağlanması, 301 ile siteye yönlendirilmesinin
 • ana sayfaya iyi bağlantılar koyması,
 • yeni, iyi bir url yapısı kurun ve onu yeni iyi sayfalarla doldurmaya başlayın
 • noindex olarak ayarlayın Eski URL yapısı ile eski hatalı sayfalar. Benzer şekilde: yeni bir iyi sayfa için 10-50 eski kötü sayfaları noindex'e ayarlayın. Bu yolla, 1,5 K sayfanın birdenbire ortadan kaybolmayacağını başarırsınız.
 • yeni site haritası oluşturup güncelleyin: Yeni oluşturulan iyi sayfaları ekleyin, ancak noindex'e ayarladığınız eski sayfaları hariç tutun.
 • eski kötü sayfaların taramadan hariç tutulmaması (robotlar veya benzerleri ile): taranabilir olmaları gerektiği için Google, noindex etiketlerini alabilir. Bunu iki kez kontrol edin - eski kötü sayfalar taranamazsa, noindex çalışmaz ve dizinde kalırlar..
 • kötü eski sayfaların dizinden çıkarılmasını hızlandırmak için eski kötü sayfayı noindex'e ayarladıktan sonra arama konsolu "url'yi kaldır" seçeneğini kullanın.

Endişelenme ahbap, alırsın. gevşebilecek tek şey mozscore'dur ve onu ana sayfaya harici bağlantılar tutarak ve / veya daha derin sayfalara bağlayan harici bağlantıları yeni sayfalara yönlendirerek saklayın.

PS : ve kesinlikle, silinen sayfaların istekleri için doğru 404 cevabını vermeyi unutmayın

İşte sizin için başka bir cevap.

İlk önce olanlar:

 1. Yerel bilgisayarda kurulum sayfası.
 2. Sayfayı beğenecek şekilde tasarlayın.
 3. İşlem sona erdiğinde sayfanızın üretim aşamasına geldiğini.
 4. SEO'yu yeniden yapın, yeniden iç içe dolaştırın, bağlantılar umurumda değil, müşteri etki alanını değiştirmeyecek, alanın önemi nedir?.
 5. Sitenin trafiği büyükse ve yeniden tasarlamak istiyorlarsa, yeni bağlantılar olacak, çünkü Google tarafından spam veya faul oyunu olmayacaktır. Bunu önleyemezsin. Onlara şunları söylemelisin:. Bu www. domain. com önemli olanı ve www. domain. com tekrar yeniden endekslenecek.

Etkilenmeyeceklerdir, önemli olan içeriği . Bağlantı değil.

Bağlantıları saklamaya devam etmek istiyorsanız, bu bağlantıların yönlendirmelerini her zaman başka bağlantılara yönlendirebilirsiniz ve daha sonra birkaç gün, haftalarca eski şeyleri silmeniz yeterlidir.

Buraya daha fazla yardımcı olmaya hazırım, sadece bununla ilgili bakış açınıza bakalım mı?.

Yeni sayfayı tasarlardım ve eski sayfayı silecektim. (google ya da seo umurumda değil, sadece bir önceki seferden daha işlevsel olmasını istiyorum). Burada etki alanı önemlidir. Sayfayı yeniden tasarlarken (özellikle CMS'den hiçbir CMS sitesine veya başka bir CMS'ye gidiyorsa), yeni bağlantılar ve yeni her şey elde edeceğiniz anlamına gelir. Müşteri, mevcut sayfada yeniden tasarım yapmak istiyor ise, eski sayfanın sahip olduğu bağlantılar olacaktır. Her şeyi yapmak istiyor, ona bunun kötü bir fikir olduğunu söyle.

SEO ve Google burada bir sorun değil. Site normal şekilde çalışacak, yalnızca yeniden endeksleme işlemi yapmak için biraz zamana ihtiyacınız var.

AMA!

Eski sayfalardan birkaç bağlantı vermek istiyorsa, orada olduğu gibi yerleştirebilirsiniz.Ancak genel olarak geri kalanı değiştirin.

Senin için bazı şeyler temizlemeyi umuyorum.

. Bu çalışacak.