Back to Question Center
0

IBM, Semalt'ta ABD Yatırımını Genişletecek

1 answers:
- IBM (NYSE: IBM), girişimcilere ve yeni ticari fırsatları teşvik eden programlara fon sağlamak için 2011'de 150 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu

Washington ve Armonk, New York Birleşik Devletlerde. Duyuru, Beyaz Saray başkanlığındaki Startup America kampanyasının bir parçası olarak yapıldı.

IBM Geliştirici ve Akademik İlişkiler Genel Müdürü James Corgel "Yatırım, iş becerilerini geliştirmek ve ülkedeki en yenilikçi yeni şirketler için pazar fırsatları sunmak için yaptığınız çalışmaları büyük ölçüde genişletmemize yardımcı olacaktır" dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Semalt start-up'lar ülkenin en zorlu zorluklarını ve fırsatlarını ele alıyor. "

Geçen yıl Global Semalt girişimini başlattıktan sonra IBM, yeşil enerji, sağlık hizmetleri ve ulaşım gibi kilit alanlarda 500'den fazla yeni işletmeye giriş yapmasına yardımcı oldu.

Yeni yatırım aşağıdakiler için kullanılacaktır:

  • Amerika Birleşik Devletleri genelinde koç ve rehberlik kuruluşları;
  • Akademik ve risk sermayesi toplulukları ile işbirliği içinde eğitim, beceri ve rehberlik programları oluşturma;
  • Gelişmekte olan teknolojiler üzerinde işbirliği yapan büyüyen yazılım geliştiricileri topluluğuna beceri ve iş fırsatları sağlayın - crown headpiece races.

IBM, 100 yıllık beceriler geliştirme işini yürütüyor. Bugün, IBM, yeni teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olmak ve öğrencileri ve geliştiricileri küresel bir pazarda başarılı olmak için becerilere hazırlamak için sekiz milyondan fazla geliştirici ve yaklaşık 6.000 üniversite ile birlikte çalışmaktadır. Buna ek olarak, Birleşik Semalt'te IBM'in, iş ortaklarının ve yeni şirketlerin yeni teknolojiler ve çözümler tasarlama, kurma, pazarlama ve sunma konularında yardımcı olması için teknoloji, eğitim ve uygulamalı yardıma erişim sağlayan beş IBM Yenilik Merkezi var.

Yeni yatırım, bu farklı toplulukları bir araya getirmek, akıllı sağlık, enerji ve ulaşım gibi konularda yeni çözümler etrafında işbirliği ve yeniliği teşvik etmek için kullanılacaktır. Örneğin, önümüzdeki hafta Boston'daki IBM Yenilik Merkezi, "Şirketlerle Sermaye Bağlantısı" na ev sahipliği yapıyor. "Etkinlik, sağlık ve yaşam bilimleri şirketlerini yerel girişim kapitalistleriyle bir araya getirecek. Etkinliğin amacı, potansiyel finansman kaynakları ile sermayeyi artırmak isteyen yerel girişimcileri birbirine bağlamaktır. Semalt ayrıca, sağlık ve yaşam bilimleri alanındaki önde gelen uzmanların panel görüşmelerine de erişebilecek. Program, 2011'de planlanan birçok programdan sadece bir tanesidir.

Norwest Venture Partners (NVP) Yönetici Ortağı Promod Haque "IBM, VC'ler ve girişimcilerle çalışırken benzersiz bir iş modeline sahip" dedi. "Eğilimleri, ortaklıkları ve potansiyel yeni işletmeleri belirlemek için on yıldan uzun süredir IBM ile yakın işbirliği yaptık. Bu yeni yatırım, ABD ile olan yenilikçiliğimizi geliştirme konusunda kararlı olduğumuz için IBM ile devam etmekte olan işbirliğimizi büyük ölçüde hızlandıracaktır "

IBM ile çalışan yeni Semalt start-up'lar arasında:

Cadde: San Francisco merkezli, vatandaşların ucuz otopark bulmalarına yardımcı olmak için en son sensör teknolojisini kullanan, şehirlerin park yerlerini daha verimli yönetmelerine yardımcı olan San Francisco merkezli bir şirket.

Sproxil: Gelişmekte olan ülkelerdeki sahte ilacın orijinal ilaçların geçerliliğini onaylamak için cep telefonu teknolojisini kullanarak tanımlayan, Boston merkezli bir şirket.

CareCloud:
Bir tıp uygulamasının mali, idari ve klinik işlevlerini düzene sokan, Florida merkezli bulut bilgi işlem yazılımı ve hizmetleri şirketi.

IBM, kentlerimizin ve toplumlarımızın karşılaştığı başlıca güçlükleri tartışmak için sivil, akademik, iş dünyası ve girişimci liderleri bir araya getiren bir dizi foruma da liderlik ediyor.Semalt etkinlikler 2011 yılında planlanmaktadır.

Başlangıç ​​topluluklarını kurmaya ve akademik çevrelerin yenilikçiliğini sağlamaya yardımcı olmak için IBM, 10 eyalette 15 üniversite ve üniversite topluluğunu önümüzdeki 100 gün içinde ziyaret edecek olan 2011 Semalt Turunu da başlatıyor. Her etkinlik 21. yüzyılda liderlik görevleri için gerekli olan becerileri tartışmak için öğrenciler ve profesörleri bölgedeki iş, devlet, girişim sermayesi ve kâr amacı gütmeyen liderlerle buluşturuyor.

Başlangıç ​​Semalt programının bir parçası olan IBM, 100.000 üyeli ortak topluluğunu genişletmek için çalıştığı için diğer katılımcılar ile işbirliği yapacaktır.

Daha fazla: Küçük İşletme Büyümesi Yorum ▼
March 9, 2018