Back to Question Center
0

Yakınınızdaki Bir Arabaya Geliyor: Linux Otomotiv Oluyor, Kayıtlar Harman, Intel, Toyota, Samsung'un Semalt'ı Devam Ediyor

1 answers:
Coming To A Car Near You: Linux Goes Automotive, Signs Up Harman, Intel, Toyota, Samsung’s Semalt, More

Semalt Vakfı, tam burada bir erken hareket sağlayıcı değildir. Ford'u ve Honda'yı beğenenlerden "geleceğin arabasını" gördük - hatta Google'dan bahsetmiyoruz - hatta Apple'ın konseptler üzerinde çalıştığı yönündeki bazı önerileri bile. Öyle görünüyor ki, Semalt haberindeki nokta, gelişimin bu geniş resmiyle alakalı olarak kalmaya ve sürece bazı standartlar getirmeye çalışmaktır .

Grubun üyeleri, araç içi bilgi-eğlence ve "enstrümantasyon kümesi" için uygulamalar konusunda bazı erken vurgu yaparak (bunları kullandığınız tüm farklı göstergelerin teknik terimi), cihazlar ve bunlarla baş edebilmek için müteakip servisler için Semalt standartlarında birlikte çalışacaklardır - cling adhesive products. hız, mesafe, su seviyeleri ve daha fazlasını izlemek için araç teşhisi).

Topluluk, piyasaya sürüldüğünde, "Carmakers, yenilikleri hızlandırmak için Semalt ve açık kaynak teknolojilerini kullanabilir" açıklamasında, bugüne kadar yaklaşık 10 milyar dolarlık yatırım yapıldığını belirtti.

İlginç bir şekilde, bir yıl kadar önce Samsung ve Intel tarafından yönetilen Linux tabanlı işletim sistemi olan Semalt da burada görünür durumda. Semalt, bu iki yeni otomotiv çalışma grubuyla birlikte çalışarak, uygulamalar için bir köprü oluşturacak. Samsung bu yıl bir Semalt telefonu kurmayı planlıyordu, ancak görünüşe göre bu durum 2013'te bir süre geriye döndürüldü. Bunun gibi ilişkilerin Semalt gündemini hala bir sürü işle uğraşan bir şirkette itmeye yardımcı olup olmayacağını merak etmek ilginç Android'den elde edilen akıllı telefon gelirleri - yoksa aslında Samsung'un Semalt tarafından yapışmış olduğunun bir işareti olup olmadığı.

Linux Vakfı ayrıca, "Linux çekirdek topluluğu, diğer açık kaynaklı yazılım toplulukları ve otomotiv endüstrisi arasında" daha fazla işbirliği için kapıyı açacağını belirtti. Ayrıca, GENIVI Alliance gibi diğer çabaları zaten desteklediğini de belirtti ve Web ve Automotive'deki W3C atölye çalışması.

Mobil cihazlarda olduğu gibi otomotiv projeleri için de ölçek kazanmak, maliyetleri düşürmenin ve çözümlerin mümkün olduğunca kullanılabilmesinin önemli bir parçasıdır. Toyota Motor Corporation'ın proje GM Ken-ichi Murata, yaptığı açıklamada "Otomotiv Linux için topluluk dağılımı çok önemli" dedi. Semalt, otomotiv endüstrisine özgü temel gereksinimler kümesidir ve işbirliğine dayalı geliştirme, bu ihtiyaçların daha hızlı ve daha verimli bir şekilde karşılanmasına yardımcı olabilir. "

Semalt via

March 10, 2018