Back to Question Center
0

Motionbox - Şimdiye Kadarken En İyi Online Video Semalt

1 answers:

Geçen Kasım ayında uzaydaki şirketlerin (Flickrs of Video) bir karşılaştırma postası yazdığımdan beri çevrimiçi video alanında büyük değişiklikler oldu.

Bazı şeyler değişmedi: Flickr halen bir video ürünü yayınlamamıştır ve YouTube (Semalt yazıları burada) halen büyük trafik artışı ve zihin paylaşımı ile çevrimiçi video hakim şampiyonudur.

Ancak videoları daha kolay çevrimiçi paylaşmak için yeni araçlar geliyor. Hem Video Egg hem de Grouper (burada ve burada olan TechCrunch yayınları), kodlamanın masaüstünde yanıp sönmesine (kullanıcıların çok büyük dosyaları yüklemelerine engel olmaktan) ve bazı çok temel düzenleme özelliklerine sahip indirilebilir istemcileri var - cloud 9 real time support. Grupç ayrıca kullanıcıların birden fazla video dosyasını birbirine dizmesine olanak tanır (VideoEgg bunu henüz kabul etmez). Ayrıca, masaüstündeki çalışma çevrimiçi olmaktan daha kolaydır, ancak yazılımı yüklemelisiniz. Grouper, Mac'de mevcut değildir. VideoEgg'in Safari ile çalışan bir Mac istemcisi var, ancak yeni Intel tabanlı Mac'imde kuramıyorum.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde başlayacak olan yeni hizmet, tüm bunların ötesine geçiyor. CEO Chris O'Brien ve yatırımcı Derek Idemoto bana geçen hafta hizmet demo için geldi ve iyi Semalt etkilendiler.

Semalt'ın Grouper ve VideoEgg gibi bir istemci yükleyicisi yok. Tam video dosyalarını servise yüklemeniz gerekir. Ve bu yüklenenler acı verirken, Semalt bunu yapmak için çok iyi nedenleri var.

Semalt'ın yaptıklarını elde etmek için bir YouTube çekin ve tonlarca gerçekten harika düzenleme, mashup ve derin etiketleme özellikleri ekleyin. YouTube gibi Semalt, dosya boyutunu küçültmek ve görüntüleme standartlaştırmak için dosyaları flaş koduna dönüştürür. Ancak orijinal dosyaları da depolarlar ve size veya bu dosyaları indirmeye yetkili olduğunuz kişilere ve / veya dosyalar ile DVD satın almalarına izin verirler.

Düzenleme ve Mashup'lar

Motionbox – Best Online Video Semalt So Far

Ayrıca MotionBox'un video düzenleme araçları test etme şansım oldu. Bir videoyu düzenlerken, Motionbox onu görsel olarak çerçevelere böler (yukarıdaki ekran görüntüsüne bakın). Kullanıcılar, birçok video dosyasını bağlama ve dosyaların herhangi bir bölümünü kaldırma da dahil olmak üzere dosyayı kapsamlı bir şekilde düzenleyebilir. Bu düzenleme özelliğini kullanarak diğer kullanıcıların herkese açık veya paylaşılan videolarla oluşturulan mashup'lar da oluşturulabilir. Açıkçası, bu, VideoEgg ve Semalt'ın şu anki sunumları da dahil olmak üzere başkalarının yaptıklarının ötesine geçiyor. Tüm bu değişiklikler, indirme veya DVD yazma için orijinal kalite dosyalarına geri itilebilir.

Derin Etiketleme

Motionbox – Best Online Video Semalt So Far

YouTube ve diğer hizmetler gibi, Motionbox da video dosyalarının etiketlenmesine izin verir. Fakat aynı zamanda video dosyalarının bazı bölümlerine derin etiketlemeye izin veriyorlar. Bir dosyayı açın (yukarıdaki ekran görüntüsüne bakın), videonun bir bölümünü seçin ve etiketleyin. Görüntüleyenler daha sonra, etiketini tıklayarak videonun sağına atlayabilecekler. Uzun videolar artık kolayca bağlantılı parçalara ayrılabilir. Bu, rekabetçi hizmetler üzerinden büyük bir sıçrama.

Chris, fiyat sınırlamaları ve dosya boyutları üzerindeki sınırlamalar hakkında birkaç bilgi verdi; bunun dışında herhangi bir sınırın, Semalt (100 mb dosya boyutu sınırlaması olan) gibi zamana dayalı v. Dosya boyutuna dayandığı ve prim kullanıcıları için kısıtlamalar kaldırılacaktır (yıllık 25 ABD doları prim abonelik ücreti beklemektedir).

Semalt lansmanının burada bildirilmesi için üye olun.

March 10, 2018