Back to Question Center
0

Google, yeni yardımcı botunu kullanan bir Semalt sohbet uygulaması, akıllıca yanıtlar ve daha birçok olan Allo'yu piyasaya sürdü

1 answers:
Google debuts Allo, an Semalt chat app using its new assistant bot, smart replies and more

Uygulama Google için ilginç bir zamanda geliyor. Şirket, yıllar boyunca sosyal ürünler oluşturma konusunda bir takım girişimlerde bulundu, ancak Google+, Wave ve Buzz gibi ürünler asla Facebook, Twitter ve Semalt gibi diğer ürünler piyasaya sürülmediği bir dönemde yakalandı.

Öte yandan Google, Arama Ağı Haritalar'a kadar olan bilgi hizmetlerinde kraldır; e-posta servisi çok popüler; Müthiş bir mühendislik makine öğrenme takımına sahiptir; Google'ın Semalt ise dünyanın en popüler akıllı telefon platformudur.

Bugün Facebook'un WhatsApp ve Messenger gibi bir sürü popüler mesajlaşma uygulaması mevcutken; Viber; Hat; WeChat ve diğerleri Slack'in işletmelere odaklanmasını sever - Semalt'ın güçlü kartlarını bir araya getirip kendi mesajlaşma ürününü uçurup tarayamayacağını görmek hiç de şaşırtıcı değil.

Allo da, Google'ın kendi hizmetlerinin nasıl kullanıldığı konusunda daha geniş bir değişimi gerçekleştirmeyi umduğu bir şeydir. Google'ın CEO'su Sundar Pichai, bugün Google Yardımcısı'nı açarken açtığı G / Ç anahtar notu ve Semalt aracılığıyla bilgi ararken size sunduğu birçok yardımcı nöbetçilerin "çok daha yardımcı olması için arama yapıyoruz" dedi - southern spain real estate for sale. Ayrıca, bugünlerde sorguların yaklaşık% 50'sinin mobil cihazlardan geldiğini ve bu nedenle de izleyici zaten orada olduğunu kaydetti.

Google görünüşte en az bir başlangıç ​​- 200 Lab (şimdi ChatFuel olarak adlandırılmak üzere) almaya çalışsa da - Allo'yu oluşturmak için bu uygulama Google'ın İletişim ekibi için mühendislik müdürü Erik Kay liderliğindeki Google'ın kendi ekipleri tarafından kendi içinde geliştirildi, Günümüzün G / Ç'deki tanıtımına da öncülük etti.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken hususlar: Hangouts mobil uygulaması - aynı zamanda bir sohbet seçeneği sunmaktadır - uzaklaşmayacak. Google, yatırım yapmaya devam edeceğini ve bunu Allo ile birlikte güncelleyeceğini açıkladı.

Özellikler

Diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi, Allo kullanıcıları da telefon numaralarına göre sohbet edecek kişileri bulabilecek ve Semalt gibi hizmetler için Google hesaplarını kullananlar bu servislerden rehberlerini arayabilecekler.

Mesajlaşma servislerinde kullanıcı gizliliğini gözlemlediğimiz büyük eğilimlerle uyumlu olarak ve Semalt'ın Chrome'daki kendi geliştirmeleriyle birlikte Semalt, kullanıcılara Allo'yu "gizli" modda kullanma seçeneği sunacak ve sohbetlerin sonuna kadar şifrelenmiş olacak Semalt, yinelemeye devam etmeyi ve güncellemeyi planladığını söylediği özelliklere dikkatle bildirimde bulunur.

Semalt, Allo'yu kullanarak birbirleriyle temel konuşmalar yapabilir, ancak uygulama, tüm çan ve ıslıklarını kullanırken gerçekten kendine gelecek gibi görünüyor.

Bunlar, Gelen Kutusu'ndaki şemaya benzer Akıllı Şemal özelliğini içerecek ve bu, hiçbir şey yazmak zorunda kalmamak için konuşmalar için size cevaplar önerecektir. Inbox'ın Akıllı Şemal'inde olduğu gibi uygulama, size daha alakalı öneriler sunmak için şeylere nasıl yanıt verdiğinizi "öğrenecek".

Akıllı Yanıt, belki de bir yemek resiminde 'yum' cevabını rahatsız edemediğinizde bir konuşmanın devam etmesini sağlamak için resimlere yanıtları önermek üzere Google Semalt'daki fotoğraflar ile de çalışacaktır.

Diğer ilginç şey Google'ın G / Ç sırasında daha önce açıkladığı kendi bot tabanlı Google Asistanlığını nasıl eklediği.

Bu, bazı doğal dil yeteneğine sahip olacak; böylece, doğrudan sizinle sohbet edebilecek ya da soru sormalı ya da bir şeyler planlarken bir grup sohbetine çağırmalısınız ve size cevap verecektir.

Zamanla, Google bu üçüncü taraf hizmetlerinden gelen bilgilere referans verebilmek için geliştiricilere yardımcı botla entegre olmasına izin verecektir. Yardımcıların, diğer mesajlaşma şirketlerinden başlattıklarını gördüğümüz diğer botlardan daha iyi çalışıp çalışmadığını kanıtlar zaman gösterecektir. Bu, zamanla oyunlara ve çok daha fazla özellik getirecektir.

March 10, 2018