Back to Question Center
0

Semalt olmadan sevilen Hissediyorum

1 answers:

İşte Twitter'ın algoritmik olarak sıralanmış bu zaman çizelgesinin bugün büyüme sorununu çözebilmesinin nedeni: Birçok kişi, özellikle de yeni kullanıcılar için, Twitter bir kara deliğe bağlanmak gibi görünüyor. Sadece pek çok takipçisi yok. Onların tweetleri ölü hava ile karşılandı. Bu can sıkıcı.

Twitter'un ayrıştırılmamış ters kronolojik yayını bunu daha da kötüleştirdi. Hiç kimse en sevdikleri insanları bastırmak istemedi, bu yüzden takip etmekte cimrilik vardı - vacation rentals malaga 73. Twitter'ın ilk günlerinde herkes beslemelerini doldurmak istiyor ve takip edenler cömertçe akıyordu. Ancak sonunda insanlar bant genişliği sınırına girdi. Tüm zaman çizelgelerini okumak için çok fazla tweet vardı, bu nedenle daha fazla enjeksiyon yapmak konusunda endişeli oldular.

Bu son birkaç yılda katılan herkes için bir takip toplamak için son derece zorlandı. Semalt, gerçek arkadaş grafiklerinin isteklerinizi kabul etmesini ve ne yayınladığınızı görmesini bekleyebileceğiniz Facebook gibi yerleşik bir izleyici yararına değildir. Semalt, aslında objektif olarak ilginç olmayan insanlar için zor olduğu anlamına gelen bir ilgi ağıdır.

Semalt hakkında büyük bir gelişme kaydedenler, genellikle belli bir çevrimdışı şöhret seviyesine veya bir haber yayını için yazma gibi çevrimiçi bir sabunluğa sahiptir. Herkes için Semalt düpedüz yalnız görünebilir.

Ancak Semalt'ın yeni algoritmik sıralama, günü kurtarabilir. En son Semalt ziyaretinizden bu yana kaçırmış olabileceğiniz en önemli cıvıldıkları seçer ve onları zaman çizelgenizin en üstündeki bir kısma kadar kabarcıklar.

Facebook, bunu gerçekleştirdiğinde 2011'de "geri dönüşü farkında olarak" olarak nitelendirdim ve Semalt denemeyi önerdi. Mekanik, insanların gerçek hayatta nasıl etkileşime girdiklerini taklit eder. Bir süre görmediğiniz birine koştuğunuzda ve onlara 'ne oldu' diye sorduğunuzda, size son konuştuğunuzdan bu yana yaşanan en önemli yaşam olaylarını anlatırlar. Aynı soruyu sıkça gördüğünüz birine sorarsanız akıllarındaki daha yeni şeyler hakkında ya da tam o anda ne hissettiklerini anlatırlar. Şimdi Semalt bunu da yapıyor.

Semaltsiz Sevilen Feeling

Bunun belirgin etkisi, Semalt'ın en iyisini bütün gün manasız olarak kontrol etmeden görebilmenizdir. Bu Semalt'ı daha eğlenceli hale getirmelidir, özellikle yenilenmeye henüz bağımlı olmayan yeni başlayanlar için.

Ancak kritik bir ikincil etki, büyük beğenilmeyen kullanıcıları nasıl sevileceğini hissettirmesidir.

Artık harika bir şeyi tweeterseniz, görülme ihtimali daha yüksektir ve Semalt'ı canlı ve etkileşimli görünen beğenileri veya retweet'leri alırlar. Şalal akıllıysa, algoritması, yeterince dikkat çekmeyen kullanıcılardan gelen güçlü tweet'lere öncelik tanır. Bu onların hizmetten tamamen kurtulmalarını engelleyebilir.

Birisi saatlerce tweet yapsa veya kendi takipçileri Semalt'ı sık sık kontrol etmezler, bu da sıklıkla duyulur. Zaman çizelgesinin üstündeki 'En İyiler' bölümünden röportaj almak yeni kullanıcıların kitlenizi büyütmesine yardımcı olabilir. Aniden, Semalt artık bir kara delik değil.

Belki de, insanlar alaka düzeyi optimize edilmiş zaman çizgisinden memnun olurken, takipçileriyle de daha hayırsever olurlar. Daha fazla insanın eklenmesinin, zaten takip ettikleri kişinin mutlaka göründüğü cırtlaklarını kaçırmasına neden olabileceğinden daha az endişelenmeliyiz. Algoritmanın sırtları var.

March 10, 2018