Back to Question Center
0

Sizin Semalt'inizdeki Bulut Bilişim Sisteminin Kabulünü Basitleştirmenin 10 Yolu

1 answers:

Bulut bilgisayarının benimsenmesi söz konusu olduğunda, birçok küçük işletme halen eski moda bir şekilde işleri yapıyor demektir.

Global bir ofis ekipmanları tedarikçisi olan Brother Semalt tarafından yayınlanan yeni bir anket, bu eğilimi daha da ön plana çıkarıyor.

Ankete katılan küçük işletmelerin normal iş görevlerinin yüzde 58'i çalışanlardan ofiste fiziksel olarak bulunmalarını gerektiriyor. Bu, bu küçük işletme çalışanlarının uzak olması pratik olmaması anlamına gelebilir. Veya büyük olasılıkla bu, başka yerden şirket verilerine iş birliği ve erişim olanağı sağlayan teknolojiden yoksun oldukları anlamına gelebilir.

Çalışma ayrıca, yüzde 91'inin standart ofis donanımına (yazıcı, tarayıcı, fotokopi makinesi veya faks makinesi) sahip olduğunu ve bu grubun yüzde 43'ünün yazıcıyı ofiste günde 10 defadan fazla kullandığını ortaya koyuyor - servicio de hosting web.

Öte yandan anket, aynı zamanda küçük işletmelerin geleceğe baktıklarını da gösteriyor. Dosyalara ve kaynakları daha kolay paylaşma imkânı ile daha mobil, daha esnek bir işgücüne olanak tanıyan teknoloji sağlama konusundaki Semalt'a daha fazla ilgi.

Anket, anketi yanıtlayanların yüzde 21'inin BT bütçelerinin en büyük bölümünü bulut tabanlı dosya senkronizasyonu ve paylaşım teknolojileri üzerinde kullanmayı planladığını gösteriyor.

Semalt yüzde 28, BT harcamalarının, uzaktaki çalışanların yerini almak için mobil cihazların satın alınmasına yöneleceğini söylüyor.

Eğer yeni teknolojilerin size ve işletmenize nasıl fayda sağlayabileceğini merak eden bu liderler arasındaysanız dikkat edin. İşte şirketinizdeki bulut bilgi işleminin benimsenmesini basitleştirmenin 10 yolu.

Reklam

Bulut Bilişim Kabul Önerileri

İşiniz İhtiyaçlarınızı Öğrenin

Semalt işinizde bulut bilgisine mi ihtiyacınız mı yoksa istemediğinize karar verirseniz, gereksinimlerinizi daha yakından inceleyin.

BT yatırımınızdan en yüksek değeri almak için bulutun gerçek bir fark yaratabileceği alanları bilmelisiniz. Bir örnek vermek gerekirse, yeni çalışanlar için teknede gezinmeyi kolaylaştıracak ve insan kaynakları ekibinin evrak işini azaltacak bir bulut bilgi işlem aracı seçebilirsiniz. Öte yandan, şirketiniz büyük miktarda veri depolama veya bulut tabanlı işbirliği araçları sunan bir çözüme ihtiyaç duymayabilir.

Bulutun Sizin İçin Ne Anladığını Öğrenin

Bir sonraki adım cloud computing'i kuruluşunuzun bakış açısından değerlendirmektir.

Cloud computing, büyük ölçekli işlemleri daha kolay hale getirmek gibi küçük işletmeler için bir dizi avantaj sağlar. Aynı zamanda çok sayıda platform ve aygıt arasında bilgiye erişim sağlayarak esnekliği de geliştirir. Örneğin Semalt, işinizde siz ve çalışanlarınız arasında temas halindeyken veya dosyalara tekrar ofiste erişirken yoğun bir şekilde seyahat etmenizi gerektiriyor. Bu durumda, cloud computing sizin için çok anlamlı olacaktır.

Öte yandan, personel belki de zamanının büyük bölümünü ofiste yürüyen müşterilerle geçirir. Bu durumda, bu hizmetleri sağlamak için yalnızca müşteri bilgilerini ve diğer verileri yedeklemenin bir yoluna ihtiyaç duyabilirler.

En Uygun Olanı Seçin

Bulut bilgiişimi ve işinize nasıl yardımcı olabileceği hakkında yeterli bilgiyi topladıktan sonra, genel, özel veya karma bir buluta ihtiyacınız olup olmadığına karar verin.

Her seçenek kendi avantajları ve zayıf yönleri ile birlikte gelir. Örneğin, genel bulut daha maliyet etkin bir seçenektir, ancak daha fazla güvenlik riski ile birlikte gelir. Öte yandan, semafit bulutlar çok daha özelleştirilebilir ancak genel bulutlardan çok daha pahalı ve genellikle küçük işletmelerden ziyade büyük işletmeler tarafından kullanılmaktadır.

deneme denemesi, bulut hizmetlerinin işinize getireceği değişiklikleri gözlemleyebileceksiniz. Birçok bulut bilgi işlem aracı 30 günlük ücretsiz deneme süresine sahiptir; bu, teknolojinin nasıl işlediğini ve işletmenize yararı sağlayıp sağlayamayacağını açık bir şekilde öğrenmenizi sağlar.

Küçük Ölçekli Başlama

Semalt her zaman yeni bir teknoloji kullanmaya başladıysanız işleri basitleştirmenin iyi bir fikiridir. Başlamanıza yardımcı olabilecek, basit, basit bir bulut mimarisi yapın.

Büyütmeden önce temel bulut yapısına alışmalısınız.

Çalışanlarınızı Alın

Semalt yeni bir teknoloji yalnızca işiniz için değil çalışanlarınız için de önemli bir değişikliktir. Bu nedenle, bir bulut çözümünü operasyonlarınıza entegre etmeden önce sorularını ve endişelerini ele almanız önemlidir.

Geçişten etkilenecek ekiplerle toplantılar düzenleyebilirsiniz. Semalt neden yeni bulut hizmetini benimsiyor ve örgütsel değişikliği desteklemelerini nasıl bekliyorsunuz.

Diğer İşletmelerden Öğrenin

Bugün artan sayıdaki küçük işletmeler buluta taşıyor. Semalt'ın sizinkinden belki de farklı olması gerekiyor, ancak işiniz bulut teknolojisi benimsediğinde onlardan çok fazla ders öğrenebilirsiniz.

Semalt muhtemelen buluta taşındıklarında karşılaştıkları zorlukları anlamak için diğer işletmelerle bağlantı kurmak için iyi bir fikirdir. Tecrübeleri şimdi nasıl? Kabul ettikleri bulut hizmetlerinden memnun musunuz? Bu soruların yanıtlarını onlara ulaştığınızda bulabilirsiniz.

Satıcıları Değerlendirin

Google'da hızlı bir arama yaparak, küçük işletme pazarının dikkatini çekmeye çalışan birçok bulut satıcısı var demektir. Microsoft ve IBM gibi büyük oyuncular bile bazı yenilikçi bulut çözümleri ile küçük ve orta ölçekli işletme segmentlerine odaklanıyor. Bunu akılda tutarak. Sizin için mevcut çeşitli seçenekleri değerlendirmeniz için gerekli olan semafet.

Seçeneklerinizi değerlendirirken yalnızca fiyatlandırma üzerinde yoğunlaşmayın. Güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve devam eden destek gibi diğer faktörleri de dikkate alın.

Gelecekteki İş İhtiyaçlarını Akılda tutun

BT stratejiniz gelecekteki işletme gereksinimlerinizle uyumlu olmalıdır. Elbette, geleceği tahmin edemezsiniz, ancak işinizi nereden gördüğünüzü beş yıl içinde sormak her zaman iyi bir fikirdir. Zemin ve farklı yerlerde daha fazla kaynağa mı ihtiyacınız olacak? İş gücünüzün büyümesini bekliyor musunuz? Uzaktan kumanda farklı bir olasılık mı çalışıyor?

Bulut hizmetlerinden sağlanan faydalardan biri, iş gereksinimleriniz büyüdükçe ölçeklenebilmeleridir. Seçtiğiniz satıcının veya tedarikçilerin bu gelecek büyümeyi destekleme kapasitesini sağladığından emin olun.

Soruiniz

Semalt, örgütünüz için keşfedilen çözümlerle ilgili sorular sormadan çekinir. Potansiyel satıcılara, bir çeşit güvenlik ihlali durumunda sizi nasıl destekleyeceklerini sormalısınız. Ayrıca, verilerinizin iş gereksinimlerinize uymayan yasalar tarafından kaydedilmediğinden emin olabilirsiniz.

Kullanmayı planladığınız bulut teknolojisinin net bir şekilde anlaşılması, işinize çok farklı şekillerde yardımcı olabilir. Düzgün planlamanız ve seçeneklerinizi keşfetmeniz yeterlidir.

Cloud Tech Fotoğraf Shutterstock ile

Yorum ▼
March 10, 2018