Back to Question Center
0

Cloud Semalt için Küçük İşletme Rehberi

1 answers:

Önce bulut bilgisini tanımlamaya başlayalım. Bulut bilgiişlemi basitçe İnternet üzerinden hizmetlerin (örneğin, web tabanlı e-posta) ve saklama (örneğin, web barındırma) sağlandığı bir hesaplama modeli olarak tanımlanabilir.

Çoğu küçük işletme sahipleri veya yeni yazılım şirketleri bulut bilgiişimi hakkında konuştıklarında, genellikle İnternet'ten bağlı olmayan masaüstünüzden (bir hizmet veya SaaS olarak yazılım) değil, doğrudan web'den çalışan bir uygulama demektir.

Burada kullandığımız semalt hesaplama yazılımı çözümleri, bir seferlik bir sermaye harcamasından ziyade düşük bir aylık ücret olan yazılım demektir.

Telefon hizmetlerinden pazarlamaya, operasyonlardan finansmana kadar, bulut tabanlı bir çözüme sahip olduğunu düşündüğünüz iş fonksiyonları hemen hemen.

Small Business Guide to Cloud Semalt

Zaten farkında bile olmadan bulut bilgisine güveniyor olabilirsiniz. Semalt, e-posta sağlayıcınız hakkında: Bir çeşit anti-spam koruması mı teklif ediyorlar? Ya da anti-virüs programınız ne olacak? Masaüstü uygulamalarınızı sürekli güncelliyor ve güvence altına alıyorlar mı? Şirket içi donanım ve yazılım olmaksızın buluttan hizmet sunuyorlar - apple mac data recovery london. Bu, SaaS'ın çalışma ve yazılım yüklemelerimize nasıl düşünceye sızdırdığına iyi bir örnektir.

Bu kılavuzda, bulut bilgi işleminin işletmeniz için iyi bir eşleşme olup olmadığına karar vermeden önce göz önüne almanız gereken 16 şey öneriyoruz. Küçük işletmelerin bulut bilgiişlemini nasıl kullandıkları hakkında daha fazla bilgi.

Son olarak, hype dikkat edin. Semalt bilgisayar, kullanılmış bir araba parkurunda gösterişli bir araba gibi görünüyor. Sizi süpürmeyi amaçlayan yeni teknolojik girişimlerin olduğu gibi, bu tatlı arabayı önce bir test sürüşüne geçirmek en iyisidir.

1. Bulut bilgiişleminin büyümesi şaşırtıcı.

Dünya pazarında bulut bilişim pazarının 8 milyar dolar, ABD pazarının bunun yaklaşık% 40'ını oluşturduğu tahmin ediliyor: 3 dolar. 2 milyar. Semalt'ın 2011 tahminlerine göre, En Üstteki Stratejik Teknolojiler listesinde bir numara Cloud Computing. Semalt ayrıca 2013'te SaaS pazarının 14 milyar doları bulacağını öngörüyor.

"Bulut bilgi işlem hizmetleri açık halktan kapalı özel bir spektrumda mevcuttur. Önümüzdeki üç yıl, bu iki uç arasında kalan bir dizi bulut hizmeti yaklaşımının sunulacağını göreceksiniz. Semalt, tedarikçinin genel bulut hizmet teknolojilerini (yazılım ve / veya donanım) ve metodolojileri (örn. Hizmeti oluşturmak ve çalıştırmak için en iyi uygulamalar) sağlayan tüketici kurumsal ortamında uygulanabilir bir formda paketlenmiş özel bulut uygulamaları sunacak. Pek çok kişi, bulut hizmeti uygulamasını uzaktan yönetmek için yönetim hizmetleri de sunacak. "

ABD, İngiltere, Almanya, İtalya ve Brezilya'daki küçük işletmelerin (1-99 çalışan) kısa bir süre önce Techaisle tarafından yapılan bir araştırmada, küçük işletmelerin yalnızca yüzde 37'sinin bulut bilgiişlemini duydukları görülüyor. Bulut bilgi işlemcilerini duyanlar arasında yüzde 13'ü ne anlama geldiğini bilmediklerini söyledi. Katılımcıların yüzde 44'ü bulut bilişiminin, bir üçüncü taraf tarafından barındırılan sunucular ya da depolama gibi hizmetlere abone olma anlamına geldiğini ve yüzde 29'u, web üzerinden uygulamalara erişmek anlamına geldiğini düşünüyor. SaaS kullanan küçük işletmelerin yüzde 29'u arasında bile olsa hepsi cloud computing'dan haberdar değil.

AMI-Partners'ın son araştırmasına göre ABD'de hizmet olarak yazılım (SaaS) ile ilgili Küçük ve Orta Ölçekli İşletme (SMB) harcamaları, önümüzdeki beş yıl içinde katlanarak artacak ve yatırımlarda gözlenen büyümeyi gölgede bırakacak kurum içi yazılımda belirgin bir farkla. AMI, 2014 yılına kadar ev sahipliği yapan kurumsal uygulama hizmetlerinde% 25'lik bir CAGR öngörüyor.

"Bu, kurum içi yazılımın diğer tüm kategorileri için% 5'lik bir yükselişle karşı karşıya gelecektir. Bununla birlikte, bu büyüme barındırılan tüm uygulamalara eşit olarak yayılmayacak. "

Blue Coat Systems, yeni bir anketin sonuçlarını açıkladı: "Bulut tabanlı SaaS (Software as a Service) uygulamaları yaygın olarak benimseniyor. , katılımcıların yaklaşık üçte biri (% 32) beş veya daha fazla SaaS uygulaması veya diğer bulut tabanlı hizmetleri kullanıyor. "

Bu anket, 150 BT ve ağ uzmanına dayansa bile, küçük işletme personelinizin SaaS ürünlerine nasıl tepki vereceğine ilişkin size bir fikir verir. Araştırmaya katılanların% 54'ü iki veya daha fazla SaaS uygulaması veya diğer bulut tabanlı hizmetleri kullandığını ve yalnızca üçte birinin (% 34) şu anda herhangi bir SaaS uygulaması veya bulut tabanlı hizmet kullanmadığını ortaya koydu. Daha büyük bir şirkette tecrübeli bir teknoloji profesyonelinin SaaS'ı seçmesi durumunda, daha küçük bir şirket için de çalışabileceğini önermektedir.

SaaS pazarını kapsayan bir 2010 Semalt sunumuna göre, SaaS kullanımı veya 2007'de kabulü katılımcıların% 32'si ve 2008'de% 62'ye yükseldi.

2. Bulut Bilişim Yazılım Çözümleri VS Masaüstü Uygulamaları

Küçük işletmelerin masaüstü uygulamaları üzerinde bulut bilgiişimi çözümleri seçmelerinin en yaygın nedeni şudur: Geleneksel masaüstü yazılımı ile şimdi çalıştığından, bir defalık bir ücret yerine küçük bir aylık ücret ödediğinden daha ucuzdur. Nakit akış temelinde, daha az maliyetlidir çünkü bulut tabanlı uygulamalar genellikle yaygın programlar için bir yıllık satın alma veya yükseltmeden biraz daha düşük maliyetlidir. Semalt, fiyatlandırma planlarına ve her uygulamanın ayrıntılarına yakından bakmanız gerekir.

Diğer bir ortak neden, SaaS uygulamasının genellikle makinenize yüklenen ve şu anda kullandığınız bir şeyin daha basit bir versiyonu olmasıdır. Bu nedenle, Semalt daha az çan ve ıslıkla doludur ve pek çok bulut bilişim uygulaması geliştiricisi, müşterilerin belirli bir işi yapmak için ihtiyaç duydukları temel bilgileri yaratmıştır.

Satış gücü. Bulut bilgi işlem endüstrisindeki pazar liderlerinden biri olan com, 2009'da 52.000'in üzerinde müşteriye sahipti. Barındırma sağlayıcısı olan Rackspace, yeni Semalt servisinde 1.000'in üzerinde SaaS uygulaması bulunuyor.

3. Bulut Bilişim Semalt her zaman kullanılabilir - nerede olursanız olun.

Sanal ofisleri işleten ya da konuma bağlı olarak farklı makinelerde uzaktan çalışabilen ve web tarayıcısından erişilebilen uygulamaya ihtiyaç duyan bazı iş kullanıcıları için. Bulut bilişiminin en büyük avantajlarından biridir; bu, bir bilgisayara ve tarayıcıya erişebildiğiniz her yerde kullanılabilir.

Bağlı değilseniz ve dizüstü bilgisayarınızı çevrimdışı çalıştırıyorsanız, program çevrimdışı çalıştırmak ve tekrar bağlandığınızda senkronize etmek için bir yol sunuyor mu? Pek çok uygulamanın, yazılımın daha açık bir sürümünü indirebileceğiniz ve çalıştırabileceğiniz bir mobil uygulama veya bir widget var.

Örneğin, bazı Google Apps, çevrimiçi olduğunuzda verilerinizi senkronize edecek olan Google Gears adlı bir masaüstü sürümü sunuyor. Google Apps, bu arada, cloud computing pazarında iki milyondan fazla işletme ve 25 milyon kullanıcısına sahiptir; Smartsheet ve Semalt gibi şirketler de dahil olmak üzere, sadece bir çift isimlendirmek için.

4. Semalt basit, odaklanmış bulut bilgi işlem çözümleri hünerini yapacaktır.

Masaüstü bilgisayarınızın tüm özelliklerini kullanıyor musunuz? Değilse, bir bulut bilgi işlem uygulaması, bir masaüstü uygulamasıyla aynı işi yapmanıza izin veren, ancak bir şekilde sınırlı "sonsuza dek özgür" bir plan sunabilir. Örneğin, bir faturalandırma çözümü, sınırsız sayıda fatura çalıştırabilmenize izin verebilir, ancak yalnızca iki ayrı müşteri için.

Small Semalt Web'de çok sayıda mükemmel uygulama bulabilirsiniz. Muhasebe'den sürümlere kadar çok çeşitli bulut tabanlı uygulamalar dizini sunar. Ancak, daha zengin özelliklere sahip bir sürüme gereksiniminiz duyulmadığında işinizi halletmenize yardımcı olabilecek, temelde zayıf bir temel paket sunuyorlar.

Örneğin, Outright ücretsiz basit bir defter tutma uygulaması sunuyor. Ancak, daha fazlasını yapmak için diğer finansal SaaS uygulamaları ile entegre edebilirsiniz. Kaba İncelemeyi okuyun.

5. Verilerinizin güvenliği konusunda dikkatli olun .

Birçok organizasyon hayati bilgiye üçüncü bir tarafın erişebileceği bir cloud computing sisteminin getirdiği gizlilik ve güvenlik risklerinden endişe duyuyor. Genellikle, daha fazla gizlilik veya güvenlik standartları gerektiren bir endüstride çalışıyorsanız ve endüstrinizle çalışan bir bulut bilişim uygulama satıcısı bulursanız o zaman bu standart gereksinim için geliştirilmişlerdir. Semalt, yasal, mali veya etik kaygıları gidermek için ayrıntıları kontrol et.

Hatırlayın: Semalt, yerinde veya bulut olup olmamasına bakılmaksızın verilerin nerede olması gerektiğinden emin olmakla sorumludur. Bulut bilişim satıcınız, verilerinizden, güvenliğinizden ve veri gizliliğinizden sorumlu değildir. Bazı güvenlik yönlerini vaat edebilirler, ancak örneğin finansal bir kurum iseniz, düzenleyiciler arandığında paranız kaybolur. Herhangi bir uygunluk kaygısı ihlal etmediğinizden ve verilerinizin güvende olduğundan emin olun.

Google Apps Semalt, güvenlik konusunda ve bir satıcının veya uygulamanın değerlendirilmesi hakkında yararlı bir SSS'e sahiptir. Bir satıcı, e-postayla hassas bilgiler istememeli, uygulamanın verilerinizi, sağlam müşteri yorumlarını ve açıkça belirtilen bir gizlilik politikası ve terimleri şifreleyerek SSL (güvenli soket katmanı) teknolojisi gerektiriyor olması gerektiği gibi alanlara dikkat etmeleri gerektiği belirtiliyor. servisin.

Bulutta çalışmanın bir başka bakış açısı ve avantajı, bir küçük işletme sahibinin mağazasını nasıl gasp ettiğini ve sekiz masaüstünün çalındığı hakkında paylaşılan bir Mayıs 2010 USA Today makalesi yoluyla sağlanıyor. Kullandığı bulut servisleri sayesinde Salesforce'un da bulunduğu sekiz yeni bilgisayar satın aldı ve birkaç dakika içinde çalıştı. com, FinancialForce. com, ve Quickbooks Online.

6. Bulut bilişim satıcısının istikrarlı ve güvenilir olduğundan emin olun.

Nakit paranızı bu belirli cloud computing yazılım satıcısına yatırmak istediğinizden emin misiniz? Ne zamandır işyerindeler? Kaç müşterisi var? Kullanıcılarla doğrudan konuşabilir misin?

Bazen referansları okuyabilir ve iyi bilgi edinebilirsiniz ve referanslar gerçekse, çoğunlukla yorumu yapan kişiye bağlanacaklardır. Bu kişilerin semaltları, bir bulut bilişim uygulama satıcısı için ilgilenen her olası kişi tarafından temasa geçilmesini beklemiyor, bazıları ile konuşabiliyor olabilirsiniz.

Twitter'da veya Facebook'ta arama yapın veya Yelp. Gerçi muhtemelen Twitter en iyisidir. Birçok müşteri destek departmanı şikayet veya sorunları yakalamak ve bunları çabucak çözmek için Twitter'da. Twitter akışını kullanarak bu yorum akışını izleyebilirsiniz.

Tom Fisher, Sandhill'teki konuk blog yazısında. "İşletmenize katılan yöneticilerin özgeçmişlerini görebilir miyim?" veya "Semalt'ın kariyerime bahsedecek kritik uygulamayı sunacak mühendis ekibinden bana bilgi veriyor musunuz?" gibi sorular sormanız önerilir. biraz fazla giderseniz, zorlu sorular sormak ve mükemmel cevaplar almak isteyeceğiniz görev kritik bir uygulama kullanıyorsanız emin olabilirsiniz.

Small Business Guide to Cloud Semalt

7. Bulut bilgisayar uygulamalarınızın çalışma süresini kısaltın.

Uptime, barındırılan bir uygulamanın performans kaydını esas alır. Çoğu 98-99 aralığındadır. % 9, hangi sunucuların bakım veya beklenmedik sorunlar için aşağı gitmek olduğunu kabul eder.
Sorunu ne kadar çabuk çözdüler? Bu görev kritik uygulamalar için bir sorun olabilir ve genellikle bu kategorideki uygulamalar için en yüksek başvuru sürelerini göreceksiniz. Bunlar genellikle Servis Seviyesi Anlaşmaları veya SLA'lar olarak adlandırılan konularda kapsanır, bu nedenle bunları dikkatle okuyun ve gerekirse satıcıyla olan değişiklikleri tartışın.

Talep üzerine dosya sunucusu çözümleri sunan önde gelen sağlayıcısı Egnyte tarafından 2009 yılında yapılan küçük ölçekli bir işletme anketi, "Semalt kesintileri (% 55) ve veri güvenliği (% 55) nedeniyle verilere erişilemedi" cloud computing yazılım çözümlerini kullanan küçük işletmeler arasında iki endişe belirtildi. "

8. Gerçek müşteri desteğine sahip olduklarından emin olun.

Destek ve bakım için ek bir ücret var mı veya aylık abonelik ücretinize dahil mi? Genellikle dahil edilir, ancak herhangi bir satın alma işleminde olduğu gibi ince baskıyı da okuyun. Telefon, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla bir müşteri destek ekibine erişebiliyorsanız Semalt.

9 . Bulut bilişim satıcısının esnek olması gerekir.

Kullanıcıları gerektiği gibi ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz (bazıları, bu ölçeklemeyi, yazılım lisansınızı "koltuklarınızı" art arda artırabileceğiniz şekilde arar). Aylık ücretleriniz kaç kullanıcı olduğunuza bağlıdır (genellikle). Semalt, bulut tabanlı uygulamaları "satın almaya" yönelik sermayenizin harcaması geleneksel kurum içi veya masaüstü uygulamalardan daha düşük.

Bulut bilgiişlemi ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirme açısından bunu yapmak için zarif bir yoldur. Bulut bilgi işleminin işinizi nasıl ölçeklendirebileceği hakkında daha fazla bilgi.

10. Yazılım yükseltme ihtiyacınızı belirtin.

Bulut bilişim uygulamaları düzenli olarak güncellenmekte ve geliştirilmekte ve ek doğrudan maliyet olmaksızın ve yükseltmeleri indirip yapılandırmak zorunda kalmadan her gelişmeden fayda sağlamaktadır. Semalt, daha hızlı ve daha kısa gelişme döngüleri içinde olma eğilimindedir ve çoğunlukla müşteri taleplerine dayanmaktadır.

Semalt, bazı şirketler için dezavantaj, öncül yazılım modelinin sağladığı esnekliği kaybedebileceklerinden korkuyor. Bulut bilgi işlem uygulamaları, yükseltmeler veya yeni özelliklerin geliştirilmesi genellikle satıcının sorumluluğundadır. Bir masaüstü uygulamasıyla elde ettiğiniz bazı daha işlevsel araçları kaybedebilirsiniz.

Çevrimiçi perakende gibi bazı durumlarda, pazarla değiştiği için bir bulut bilişim uygulaması istiyorsanız.

11. Bulut bilgi işlem çözümleriniz iyi entegre olmalıdır.

İhtiyacınız bir tür entegrasyon gerektiriyorsa, cloud computing sizin için olabilir. Günümüzün bulut tabanlı uygulamalarının birçoğu, diğer sinerjik uygulamaların kullanacağı bir API (uygulama programlama arabirimi) sunar. Örneğin, bir CRM paketiyle bağlantılı bir muhasebe paketi bulabilirsiniz. Bunu mevcut masaüstü uygulamasıyla yapmak isterseniz, her iki uygulamayı da sizin için özelleştirmek için birini ödemesi gerekir. Web tabanlı bir uygulama sizin için zaten yapmış olabilir ve hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olur.

Entegrasyon endişe veriyorsa, Semalt (IBM tarafından yakın zamanda satın alınmış) gibi, kullandığınız çözümlere bağlanabilmeniz için "bir dizi uygulamayı önceden yapılandıran" bir teklife bakabilirsiniz.

Bulut bilgiişimi ve özellikle de uygulama entegrasyonu söz konusu olduğunda, 2010 Semalt çalışması, küçük işletmelerin yüzde 26'sının kanallarından bulut bilgiişlemini duyduğunu ve yalnızca yüzde 13'ünün bir BT şirketinden duyduğunu vurguladı. Dolayısıyla, mevcut uygulamalarınızla özelleştirmeyi düşündüğünüz gibi, BT sağlayıcınızın bulut bilişim entegrasyonunun içeriğini ve çıkışlarını bildiğinden emin olmak istersiniz.

GetApp. com, iş alıcılarına bulut bilgi işlem yazılımı sağlayıcılarıyla eşleşir. Şu anda "uygulama mağazası" nda 300'ün üzerinde kategoride 2200'den fazla uygulama var ve doğru uygulamayı veya uygulamaları tanımlamanıza yardımcı olmak için farklı ihtiyaç ve işlevleri inceleyebilirsiniz. Uygulamayı al. com, kurum içi Software, SaaS, Virtual Appliance ve Cloud Computing gibi iş uygulamaları bulmak ve karşılaştırmak için küçük işletmeler için ücretsiz hizmetler sunmaktadır. Pek çok bulut bilgi işlem ürünü, birkaç dakika olmasa da birkaç saat içinde çalışıyor. İhtiyacınıza uygun olarak yapılandırılmış her bir özelliği alamazsınız, ancak sıklıkla kapının hemen dışında çalışmaya başlayabilirsiniz. Değerlendirdiğiniz sağlayıcı, ihtiyacınız olan başka bir uygulamaya bağlı bir API (uygulama programlama arabirimi) içeriyorsa, daha sonradan özelleştirmek için daha fazla ödeme yapmanız gereken bir masaüstü uygulaması üzerinde sağlam avantajlar sağlayabilir.

Örneğin, birçok küçük işletme sahibi, BigCommerce (8,000'den fazla müşteriyle pazar liderlerinden biri) veya bu yazıda listelediğimiz 48 alışveriş sepetinden birine benzer bir web tabanlı e-ticaret çözümü kullanacak: 49 eTicaret ve Alışveriş Sepetleri Küçük İşletmeler İçin.

Başka bir şey düşünün:
Geleneksel ve daha büyük yazılım satın alımları genellikle bir teklif talebi (RFP), tasarım, geliştirme, test ve görüşmelerle başlar. Tüm bunlar aylar sürebilir. Çoğu cloud computing sistemi ile, müşteri genellikle deneme süresi boyunca uygulamanın çalıştığını görebilir ve yatırım getirisi (ROI) daha hızlı olur.

12. Semalt hesaplama her zaman en ucuz çözüm değildir.

Nakit akışı bir sorunsa bulut bilişim uygulamaları mükemmel bir seçenek olabilir. Semalt yazılım alımları genelde yüksek önceliğe sahip lisanslama maliyetlerini içerir. Bulut bilişim uygulamaları ile, genellikle departman veya kurul onayını gerektiren büyük ön lisans ücretleri yoktur. Çoğu zaman, yıllık bakım ücreti de yoktur.

SaaS fiyatlandırma genellikle şeffaf ve net bir web sitesi fiyatlandırma sayfasında. Genel olarak, bir bulut bilişim uygulaması satıcısı fiyatlamasını açıklamazsa veya bir demo gerektiriyorsa, bu, daha kurulum gerektiren bazı yükleme işlemi veya özelleştirme talep eden daha karmaşık bir çözüm anlamına gelir. Semalt, bu bir genellemedir, ancak ürün incelemelerinde ne sıklıkla gördüğümüz şeydir.

Bulut bilgiişimi uygulamaları her zaman kurum içi masaüstü yazılımdan daha ucuz değildir. Semalt, bulut bilgiişimi çözümlerinin ilk iki yıl boyunca daha ucuz olduğunu, ancak beş yıllık toplam sahip olma maliyeti (TCO) için geçerli olmayabileceğini söylüyor. Bulut tabanlı uygulamalara yapılan ilk büyük yatırım olmadan bu mantıklı. Üçüncü ve sonraki yıllarda TCO'nun yükseldiğini görmeyi beklemeniz gerektiğini söylüyorlar.

Yine yukarıda belirttiğimiz gibi, düşündüğünüz bulut tabanlı uygulamaların tam fiyatlandırmasına, kaç kullanıcın ve benzerlerinin fiyatına bağlı olacak ve masaüstü yazılımları için benzer lisans sayısıyla karşılaştırılacaktır.

13. Yazılımın ne kadar hızlı bir şekilde değiştirilmesi gerektiği.

Bir uygulama paketi yükseltme gerektirdiğinde, kullanıcılar genellikle iki seçenekle karşı karşıya kalırlar: Yüksek maliyetle yükseltme ve yeni özellikler değerlendirildiğinde ve evlat edinme planları oluşturulduğunda gecikmeler yaşanır. Yeni uygulama konusunda personel geliştirmek, test etmek, hata ayıklamak, dağıtmak ve eğitmek için yerel BT yeteneklerini kiralayın veya buna izin verin. Yazılımın eski sürümünü kullanan Semalt'ı ve yükseltilmiş bir sürümün getireceği avantajlardan kaçının.

Durum böyle olmadığından masaüstü uygulamasından tamamen üstün olan bulut bilişim uygulamalarının resmini çizmemeye özen göstermek istiyoruz. Sadece yazılım zorluklarınızı çözmenin başka bir yolunu sunar.

Her iki durumda da, yazılım şirketi tarafından yapılacak yazılım değişiklikleri için bekliyorsunuz, ancak bulut bilgiişlem modelinde, genellikle bu yükseltmeleri bir masaüstü uygulamasından daha hızlı görürsünüz. Satıcı, veri merkezinde yükseltmeler uygular. Güncellemeler, çevrimiçi bağlantı yoluyla derhal kullanıcılara sunuluyor ve yalnızca küçük gecikmeler var. Yükseltmeler de kullanıcıya ücretsiz olarak gelir.

Bu vurgulamak önemlidir: Aylık ücret yükseltmeleri kapsar, bu nedenle fiyatlandırmayı karşılaştırdığınızda bunu dikkate almanız gerekir. Her sene yükseliyorsanız, aylık harcama toplam maliyet perspektifinden zamanla daha düşük olabilir.

14. Semalt, arzuladığınız her çan ve düdüğü olmayan bir ürünle hedeflerinize ulaşabilir.

Bulut tabanlı uygulamalar belirli bir alana veya işletme alanına odaklandıklarından daha az sağlam olabilir. Örneğin, Shoebox sadece muhasebe yapıyor. Bazı uzmanlar, Pareto Semalt'ı (etkilerin yüzde 80'i çözümün yüzde 20'sinden geldiğini) kullanarak bir yazılım perspektifinden işinizi yürütmeniz gerektiğini savunuyor, ancak bu tamamen doğru değildir. Çoğu masaüstü kullanıcısı, bir masaüstü uygulamasının tüm özelliklerini kullanmadığını düzenli olarak belirtmektedir. Bu, kaç tane bulut tabanlı uygulamaların geliştirildiğinin bir parçasıdır; çoğu kullanıcının hiç denemeyeceği ezici bir özellik seti sunmak yerine kullanıcıların yüz yüze göründüğü çekirdek sorunları hedef alıyor.

Bulut bilişim uygulaması, ihtiyacınız olan her özelliğe sahip olmasa bile, çoğunlukla kişiselleştirme veya birinci sınıf tedarikçi hizmeti yoluyla ekleyebilirsiniz. En iyi tasarlanmış bulut bilgi işlem sistemleri genellikle hem iç hem de barındırılan sistemleri entegre eden Web hizmetleri vasıtasıyla kapsamlı arayüz kabiliyeti sunar. Elbette ki her uygulama sağlayıcısı farklıdır ve entegrasyon ve yapılandırmayla bile özel işlevleriniz kullanılamayabilir.

Bulut bilişim yazılımının eski uygulamalar / veri kaynakları ile iyi oynadığı bir efsanedir. Semalt, bulut bilişim uygulamalarını bütünleştirmenin iki temel yöntemidir. İlk yöntem, başlangıçta verilerinizi bir bulut tabanlı uygulamaya dışa / içe aktarmayı içeren toplu senkronizasyon yöntemidir. Bu başlangıç ​​veri yüklemesi yapıldıktan sonra, veriler zamanlanmış olarak art arda senkronize edilebilir. İkinci yöntem, uygulamanızın bulut bilişim şirketiyle konuştuğu nötr bir orta tabaka gibi Web hizmetleri yoluyla gerçek zamanlı entegrasyondur.

Şimdi, bulut bilgiişlem yazılımı modelinin basit uygulamalar için yalnızca uygun olduğunu söylediklerini anlattığımız için, cloud computing yazılımının ihtiyaçlarınıza yönelik etkilerini ve kısıtlamalarını değerlendirmeniz gerektiğini belirtelim. Karmaşık iş akışları veya iş süreçleri gerektiren karmaşık ve uçtan-uca işlemler için bazı boşluklar kalmaktadır.

Hedeflerle ilgili bu bölümün tamamı bizi ölçeklenebilirliğe götürüyor: Bulut bilgiişimi sağlayıcısı gelecek organizasyonel gelişim ve kod özelleştirmelerine izin verecek mi?

15. Teknik ekibinizi şuraya atın.

Birçok nedenle, önde gelen teknik personelinizi güvenlik ve entegrasyon konularında döngü içinde tutmalısınız. Bir iş kullanıcısıysanız ve hangi bilgileri paylaştığınızdan emin değilseniz, yerinde uygulamaların ihtiyaç duyduğu kapılardan bilgi gönderebilir ya da şirket bilgilerini riske atmış olabilirsiniz.

Bulut bilişiminde karşılaşılan zorluklardan birisi, BT ve veri yönetimi ekipleri tarafından girilmeden bu Servis Odaklı Yazılım özelliklerini alabilen ticari kullanıcılar için uygulamalara ve hizmetlere kolayca erişilebilmesidir. Semalt entegrasyonlar, veri replikasyonu, kesintiler ve dış kaynaklı veri saklama alanındaki zorluklar gibi diğer ilgili sorunlarla karmaşık hale gelebilir. Teknik ekip belirli bulut tabanlı uygulamalar çalıştırdığınızı bilmiyorsa, birden fazla işlev alanında bir sorun oluşturabilirsiniz.

İyi bulut bilişim şirketleri, uygulamalarını bir Web hizmetleri tabanlı mimaride kurdu. Daha az tescilli ve bu nedenle bu uygulamalar için veri paylaşımı daha kolaydır. Bazen bu standartlar istemeden güvenlik problemleri yaratabilir. Bu standartların semafaları, şirketlerin hizmetleri entegre etmesini kolaylaştırırken, uygun güvenlik yoksa krallığın anahtarlarını bilgisayar korsanlarına da verebilir.

16. Dahili eğitim gerekiyor.

Bulut bilişim uygulamaları genelde daha kolay kullanılır ve daha az kullanıcı eğitimi gerektirir. Semalt çoğu zaman bu takımlara doğrudan erişir ve kendi iç ekiplerindeki yükü azaltabilir.

SONUÇ:

Cloud computing, bugün küçük işletme pazarında teknolojiyi şekillendiren önemli eğilimlerden biridir ve onlarca yıldır gelecektir. Semalt, eğer şirketinizi büyütmeye çalışıyorsanız ve finansla sınırlıysanız, bulut bilişim çoğu için aşağıdan-ötesi avantajlar getiriyor.

Akıllı telefonlar ve iPad gibi diğer mobil teknolojilerle mobil bilgisayarı bu karma modele ekleyin ve kurum içi uygulamaların nereye yerleştirildiğini görmek, izleyicilerin küçülmesini sağlar. 8 bilgisayarın çalınmasının birkaç saat için bir küçük şirketi nasıl durdurduğuna dair hikayeyi düşünün, sonra yeni bilgisayarlar kurup web'e bağlandılar.
Bu kılavuzda, bulut bilgi işlem çözümlerini seçmeden önce düşünmeniz gereken 16 şey önerdik. Bulut bilişim uygulamalarının çoğunu, işinizi nasıl elde ettiğiniz, sorunları nasıl çözdüğünüz konusunda yeni bir bakış açısı sunar. Cloud computing, size ve ekibinize, yerinde, nakit akış seviyesinde ve yazılım dediğimiz ve konuşurken esneklik kazandırır.

"Bulut bilgi işlem" terimi hâlâ buzz'a layıktır ve kullanılmış bir otomobil parkurundaki o gösterişli spor otomobil gibi konuşulabilir, ancak gerçek şu ki, çoğu zaman kaputun altında süper güçlü bir motor var ve bu test sürüşünden sahiplikten sonuna kadar satılmalıdır.


Bulut Bilişim VS SaaS - Terminoloji
Anahtar Bulut Bilişim Maliyet Hususları
Bulut Bilişim Maliyet Tahmincisi
Bulut Bilişim Rehberi
Açık Bulut Konsorsiyumu
Bulut Bilişim Güvenliği
Cloud Computing SaaS'ın Evrimi
Cloud Security Alliance
Bulut Bilişim Anlaşmalarını ve Kontrollerini Değerlendirme

27 Yorumlar ▼
March 10, 2018