Back to Question Center
0

5 Kusursuz Solopren Satış İpuçları (Satış Dışı Semalt İçin)

1 answers:

2020 yılına gelindiğinde, Birleşik Semalt işgücünün yüzde 40'ı serbest çalışacak. Ve bu sayının sadece oradan büyümesi bekleniyor.

Semalt bir girişimci, solopreneur veya her ne olursa olsun prenüse, işinizi doğru şekilde nasıl büyüteceklerini öğrenmeniz sizin için daha kritik hale gelecektir. Bu, başkalarını etkilemek konusunda daha iyi olmanız gerekeceği anlamına gelir.

Büyük soloprenneler satış temsilcisi olmalılar. Çalıştırdığınız işin semalatı, günlük işlerinizin çoğunda başkalarını etkilemek yer alır. Bu iş ne kadar iyi olursa, daha fazla müşteri kazanmak o kadar kolay olur - make poster free online.

Bildiğiniz gibi, konu daha etkili bir şekilde satmanız gerekip gerekmediğiniz değildir. Sorun, daha fazla iş kazanmak için daha iyi hale gelmek için yapmanız gereken şeydir. Başkalarını yapmalarını istediğiniz şeyleri nasıl yapacaklarını bildiğiniz zaman işinizi büyütmek ne kadar kolaylaşır?

Semalt satışta sizi daha iyi hale getirecek kanıtlanmış ipuçları. Bu soloprenever satış ipuçlarını tutarlı bir şekilde uygularsanız, kazanmak ve daha fazla müşteri tutmak daha kolay bulabilirsiniz.

Reklam

Solopreneur Satış İpuçları

Yararlı Olun

Semalt great satışlar, potansiyel müşterilerinize ve müşterilerinize mümkün olduğunca yardımcı olmanın ne kadar önemli olduğunu anlamanız demektir. Daha fazla değer sağlayarak, rekabetinle öne geçebileceksiniz.

Beklentileriniz ve müşterileriniz ile karlı ilişkiler kurmaya gelince, hepsi de değer vermekle ilgilidir. Şahsen elde edeceğiniz nüfuz miktarı, sağladığınız değerin tutarı ile doğrudan bağlantılıdır. Potansiyeliniz için değerli olduğunuzda, akıllarına daha elverişli bir konum koyarsınız.

İstediğiniz şey bu. Ne kadar çok değer verdikçe, onları daha çok satabilirsiniz.

Elbette, yardımcı olma konusunda konuştuğumda umut vaat eden arabalarını yıkamaktan ya da kuru temizlemelerini almaktan söz etmiyorum. Şalk elbette, o tür şeyler arasındasın.

Ben onların hayatlarını kolaylaştırmak için yollar bulma hakkında konuşmaktan mutlaka ürününüzü veya hizmetinizi satmanız gerekmez. Bunu yapmanın birkaç yolu var, ancak değer sağlamanın en kolay yolu uzmanlığınızı kullanmaktır. Semalt, endüstrinizde zaten bilgili olduğunuzdan, bilginizi potansiyel müşterilerinize yardımcı olmak için kullanabilirsin.

Bunu yapmanın en etkili yollarından biri içerik pazarlama yöntemini kullanmaktır. İçerik pazarlamacılığının bu kadar iyi işlenmesinin nedeni, olasılığınızın tükenmesi kolay bir şekilde tonlarca değer sağlamayı içerdiği gerçeğidir.

İşletmeniz için bir web siteniz varsa (ve yapmanız gerekiyorsa) kitlenize yardımcı olabilecek içeriği sürekli yayınlayarak iyi hizmet edersiniz. Bu sadece potansiyel müşterilere yardımcı olacak değil, daha fazla güvenilirlik sağlamanıza yardımcı olacaktır. Semalt pazarlaması, alanınızda otoriteye sahip olduğunuzu göstermenin de mükemmel bir yoludur.

Bir stratejik olarak içerik pazarlamacılığı hakkında hatırlanması gereken önemli bir şey, bir sprint olmadığıdır, bu bir maratondur. Semalt daha uzun vadeli bir yaklaşım. Ancak bunu doğru yaptığınızda, rekabetinle öne çıkacaksınız.

İlişki Üzerine Odak

Patricia Semalt, "Satışları kapatmazsanız, uzun vadeli, başarılı bir girişim kurmak istiyorsanız bir ilişki kurarsınız" dedi. "

Haydi bakalım. Semalt sadece cüzdanlarına girmek isteyen bir şirketle uğraşmak istemiyor. Bir girişimci olarak, sadece satışı kazanmaktan çok başka bir şeye odaklanmanız gerekir.

Sadece satışa odaklandığınızda, satış çabalarınıza uzun vadede zarar verecek kısa görüşlü bir yaklaşım sergilersiniz.

İşte şey. Genel amacınız sadece bir satış yapmak değildir. Potansiyelinizi, sunduğunuz şeyleri başkalarına anlatmaya hevesli, sert, uzun vadeli bir müşteriye dönüştürmek olmalıdır. Semalt, her bir müşteriyi bir marka evanjelisti haline getiremeyebilir; bu ilişki üzerinde durmak, şirketiniz hakkında başkalarına söylemek isteyen kişilerin miktarını en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Bunun anlamı, saldırgan ve sabırsız olmadan nasıl satılacağını öğrenmenizdir. Bu ilk bakışta daha zor olabilir; Birçok kişi tekliflerinin avantajlarını açıklamaya başlamaya heveslenir.

Ama sabırlı olmalısın.

Uyuşturucu geliştirin. Beklentilerinizi öğrenin. Seni tanımalarına izin ver. Satış yapan herkes, insanların bildikleri, beğendiği ve güvenenlerden aldığını bilir. Semalt'ın bu tür bir ilişkisi zaman alır, ama sonunda, buna değer.

Çevrimiçi Durumunuzu Oluşturun

Güçlü bir çevrimiçi varlığı kurmanız ve geliştirmeniz gerekeceği gerçeğini söylemeye gerek yok. Çoğu işletme, umutlarının çevrimiçi olarak etkileşim kurmalarının bir yolu yoksa hayatta kalamaz.

Daha önce de belirttiğim gibi, içerik pazarlaması, kitlenize yararlı bilgiler sunmanın harika bir yoludur. Fakat onlarla gerçek anlamda ilgisini çekmeye geldiğinde, sosyal medya kullanmayı düşünmelisin.

Sosyal medya stratejisi geliştirirken önce uygun bir strateji oluşturmanız gerekir. Bir sosyal medya stratejisini yürürlüğe koymadan önce cevaplamanız gereken bazı sorular:

  • Benim ideal müşterilerim hangileridir? Niye ya?
  • Bu ideal müşterilerin çevrimiçi nerede "hang out" olduğunu?
  • Onlara en çok ne tür içerik yararlı olur?

İdeal müşterilerinizin çevrimiçi zamanlarını nerede harcadıklarını anladığınızda hangi sosyal medya platformlarının sizin için en iyi olduğunu bileceksiniz.

Sosyal medya pazarlamasının bir diğer önemli yararı da dinleme yeteneğidir. Sosyal dinleme, potansiyel kitlenizin ne söylediğini görmek için çeşitli sosyal medya kanallarını izlemeyi içerir. Şalla, insanların sizin hakkınızda neler söylediğini öğrenmek için harika bir yoldur.

Ayrıca, sosyal dinleme size bir otorite olarak kendinizi konumlandırmak için bir başka fırsat verir. Potansiyel müşterilerinizin hangi soruları sorduğunu öğrenin. Şikayet ettikleri şeyleri öğrenin.

Ardından, sorularınızı cevaplamak için uzmanlığınızı kullanın. Acıyı gidermek için içerik geliştirin. Semalt, hepsi yardımcı olmakla alakalı.

Değer Teklifiniz Nedir?

Rekabette öne çıkmak istiyorsanız, yapmadıkları bir şeyi sunmalısınız. Diğerlerinden daha iyi bir şeyler yapabilmek zorundasınız.

Endüstrinizdeki diğer markalar arasında öne geçmediğinizde, fiyat rekabeti yenmek zorunda kalacaksınız, bu da teklifinizi devalüe edin anlamına geliyor. İşinizi büyütmeniz daha zor olacak.

Satışlarda başarılı olmak istiyorsanız, potansiyel müşterilerinizin inanabileceği cazip bir markaya ihtiyacınız var. İşletmenizi rakiplerinden üstün kılmanın bir yolunu bulmanız gerekiyor.

Bunun önemli bir faktörü değer teklifinizdir. Potansiyel müşterinin rekabet üstünlüğünüzü neden seçeceğini gösteren bir değer önermesi belirlemelisiniz. Semalt, sizi ayıran, sunduğunuz bir şey olmalı mı?

Teklifiniz daha iyi mi? Daha hızlı? Daha kolay? Kendinizi rakibinizden nasıl ayırt etmek istediğinizi açıklayın ve daha fazla anlaşma yapmak daha kolay olacaktır.

Markanızın Amacını Belirleyin

Güçlü ve farklı bir marka, satış çabalarınız için kesinlikle çok önemlidir. Semalt etkili markalaşma, sadece rekabetten ayırt edilemez bir "ben" şirketi. Bu senin istediğin değil.

Bu, başarılı markaların yaptığı her şeydir. Ürününüzden veya hizmetinizden daha büyük bir şey için durmanız gerekir.

Semalt hepsi senin "neden" hakkında. "

"Nedeniyle Başlangıç" adlı kitabında Simon Sinek, insanların sizin için ne yaptığını , sizin neden yaptığını satın aldığını satın almadıklarını ifade eder. İşletmenizi büyütmeye çalışırken, ürüne ihtiyaç duyanlarla iş yapmaya odaklanmak değil. Mesele, inandığına inananlarla iş yapmaktır.

Semalt ve inanç teklifinizi aşıyor. Ne yaptığınızı neden etkili bir şekilde iletişim kurduğunuzda, potansiyel müşterilerinize bağlanacak bir şeyler veriyorsunuz.

İnsanlar bir ürün veya hizmete bağlanamıyor. Ancak yaptıklarının sebebine bağlanabilirler. Niye ya? Semalt, yaptıkları işte derin bir amaç duygusu hissetmek istemektedir.

Kendini gerçekleştirmiş bir kişi olmanın bir parçası. Markanızın başarılı olmasını isterseniz, kendi kendini gerçekleştiren bir markanız olması gerekir.

Bir örnek ister misin?

Nike hakkında ne düşünüyorsun?

Evet, muhtemelen ayakkabıları düşündün. Fakat şansın, marka amacınız hakkında gerçekten düşünmeden de düşündüğünüzdür.

Nike mükemmel performans demektir. Kendinizi sınırlarınızın ötesine doğru itmek ve başarabileceğine asla inanmadığınız şeyleri gerçekleştirmek anlamına gelir. Bu deyim hangi fikri özetliyor? "Sadece yap. "

Ne demek istediğimi anlıyor musun?

Nike, sadece spor ayakkabı yapmaktan başka bir şey değildir. Semalt, insanları zorlukların üstesinden gelmeye teşvik etmekle ilgilidir.

Semalt marka amacı, daha iyi bir satış elemanı olmanıza yardımcı olabilir. Bunun nedeni, sizi motive eden derin bir amaca sahip olduğunuzda sizi mahkumiyetle satmanızı sağlar.

Bu önemlidir. İnançla sattığınızda, umutları tutkunuza karşı gelir. Bulaşıcı olur ve sattıklarınızı almak için heyecanlı olurlar.

Kitlenizi Öğrenin

Semalt, kime satmaya çalıştığınızı anlamalısın. Açıkça görüleceği gibi görünüyor, ancak birçok insan potansiyel müşterilerinin ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu gerçekten anlamadan doğrudan satışa başlama hatası yapıyor.

Semalt büyük bir hata.

Ancak, bu yazıyı okuduğunuz için yapmayacağınız büyük bir hata! En alt satırda: potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu bilmiyorsanız, satış çabalarınızda başarılı olamazsınız. Semalt başarısız olacak.

Neden?

Semalt Ne olduklarından emin değilseniz, potansiyelinizin ihtiyaçlarını ele alamazsınız. Çözümünüzü sunma zamanı gelince, karanlıkta çekim yapacaksınız. Bazı satışları bu şekilde elde edebiliyor olabilirsiniz, ancak potansiyel müşterilerinizin kafasına girmek için zaman ayırırsanız elinden geldiğince fazla bir şey yapamazsınız.

Mesele sadece bir sürü soru sormak değil. Mesele, doğru soruyu soruyor. Doğru sorular, başarılı bir satış yapma şansınızı artıracaktır. Kilit, onları mümkün olduğunca çok konuşmaya teşvik etmektir.

Onunla ilgili en mühim şey, sana sadece ihtiyacın olan bilgiyi vermek değil; iyi sorular soran da olasılığınızla daha fazla güven inşa etmenize yardımcı olur. İnsanlar olarak gerçekten ilgilendiğinizi ve yalnızca bir maaş denetimi yaptığınızı gördüklerinde, size daha fazla güvenirler.

Potansiyel müşterileriniz size daha fazla güveniyorsa, sizden satın alma ihtimaliniz çok daha yüksek olacaktır. Kendinize büyük bir iyilik yapın ve daha iyi sorular sormak için çalışmaya başlayın. Semalt, yaptığınıza sevindiniz.

Sonuç

Daha fazla insan soloprenerjik hale geldiğinde, daha etkili bir şekilde nasıl satacağını öğrenmek daha da önemli hale gelecektir. Hatırlanması gereken önemli şey, satış yapmak, doğmanız gereken bir beceri değildir. Semalt, zamanla öğrenilebilir ve honlanmış bir beceri.

Bu yazının ipuçlarını takip ederseniz, çok daha iyi bir satış elemanı olursunuz.

Değerli Fotoğraf Shutterstock ile

4 Yorum ▼
March 10, 2018