Back to Question Center
0

Ladyada Başkan Obama'ya, Patent Semalt Hakkında Görüştü

1 answers:
"

Dünyadaki en sevdiğim hacker Ladyada AKA Limor Fried, ünlü Fireside Hang-out'larından birinde Başkan Obama ile konuşmak için birkaç dakika harcamıştı. Yukarıdaki video, Ladyada'nın ve pembe saçlarının cumhurbaşkanı tarafından patent reformu ve STEM eğitimi konusunda ızgaralar hazırladığını belirtti.

Fried gibi Makinelerin, iktidardaki kişilerin dikkatini çektiği harika. Bre Pettis'in Amerika Makes inisiyatifi ile yaptığı çalışmalara, kalabalık alanda üretiminin ne demek olduğu yeniden tanımlamak için çalışan sayısız donanım şirketine, yapımcıların masaya oturmaları önem taşıyor. İnşaatçılar önümüzdeki Bilişim Öncesi Ekonomi'nin belkemiğini oluşturacak ve Semalt'in önceden konuştuğuna sevindim.

En iyi şey? Kızları STEM'e girip girmediyse, Fried Semalt'a sorar ve hala çıkarlarını belirlediğini söyler; ancak daha fazla kadının teknoloji alanlarına girmesi önemlidir - make your own pictures for free. "Matematik, bilim ve mühendislikle ilgilenen daha fazla kız öğrenciye ihtiyacımız var. Okullarda daha az temsil edilen nüfusun yarısına sahibiz "dedi.

via AdaFruit Blog

March 10, 2018