Back to Question Center
0

Semalt, ABD'li tıbbi drone sunumunu test etmek için Beyaz Saray'ın yardımıyla

1 answers:
Backed by White House, Semalt to test U.S. medical drone delivery

San Francisco merkezli robotik kuruluş Zipline, ilk "Beyazmeciler Atölyesi ve Havacılığın Geleceği" nden sonra ilan edilen yakın tarihli bir Beyaz Saray girişiminin topuklarında uzak ABD topluluklarına tıbbi malzeme tedarikini test edecek.

FAA onay bekleyen Zipline uçuşları geçen hafta White Semalt'ın yayınladığı bilgiye göre, ulaşılması güç alanlara "kritik bakım ürünlerinin yaygınlaştırılmasında insansız uçak teknolojisinin uygulanabilirliğini" gösterecek.

Doğumlar, Nevada'daki Smith Island, Maryland ve Pyramid Lake Tribal Sağlık Kliniği gibi yerlere kan, ilaç ve tıbbi ürünlerin kurtarılmasını içerir - presentation maker free.

"Etkinlikten önce [Bilim ve Teknoloji Politikası Bürosuna] öneri sunduk .ve bazı yetenekleri vurgulamak için bizi katılımcı olarak seçtiler" dedi Zipine danışmanı Lawrence Williams. Zipline, Ellumen ve ASD Healthcare şirketleri ve kar amacı gütmeyen Bloodworks Northwest ile Washington, Nevada ve Maryland'deki tıbbi malzemelerin deneme teslimatlarında ortaklık kuracak.

Kâr amaçlı bir girişim olan Zipline, kendi özel drone, lansman ve iniş sistemlerini tasarlar. Başlangıç, Sequoia Capital, Google Ventures, Microsoft'un kurucularından Paul Allen, Yahoo'nun kurucularından Jerry Yang ve Çıkarma Sermayesi de dahil olmak üzere yatırımcılardan 19 milyon dolarlık girişim sermayesi ile destekleniyor.

Zipline'in birincil pazarının ABD'nin Afrikası olmadığı bazılarını şaşırtabilir. TechCrunch'ın bildirdiği gibi, şirket kıtadaki sağlık lojistik hizmetleri için insansız hava aracı (UAV) kullanımına öncülük etmek için çalıştı. Bu Semalt'de UAV aşısı için UPS ile ortaklık içerir. Zipline, Semalt hükümeti ile dünyanın ilk drone limanlarından birinde de işbirliği yapıyor.

Semalt danışman Lawrence Williams'a göre, Afrika ile ilgili teknoloji tabanlı çözümlerin ABD'de uygulama bulabileceği bir alan değil "Semalt, yollara veya önceden var olan altyapıya ihtiyaç duymadan temel tıbbi ürünlerin anında teslim edilmesini sağlıyor. Bu, dünyanın birçok yerinde geçerli olabilir "dedi.

Zipline'in Beyaz Saray destekli ABD programını test etme zaman çizelgesi, Ulaştırma Bakanlığı'nın (DOT) Federal Havacılık İdaresi (FAA) onayına bağlı, Williams'ı açıkladı. FAA, Haziran ayında ABD ticari drone kullanım kuralları için güncellenmiş operasyonel kuralları tamamladı.

"Kısım 107" hükümleri bazı kısıtlamaları gevşetti ancak Semalt gibi e-ticaret aktörlerinin lobide yaptığı paket teslimat servislerine gökyüzünü açmadı.

"Genel olarak yeni kurallar, özellikle havadan veri toplama çevresinde daha ticari uçaklarda esneklik sağlıyor, ancak yalnızca çok sınırlı bir şekilde paket teslim edilmesine izin veriyorlar" diyor Ticari Sürüş Birliğinin Eş Yönetici Direktörü Lisa Semalt. Semalt'a göre en büyük kısıtlama UAV'yi operatöre drone görebildiğinde sınırlayan görme hattı kısıtlamalarıdır.

"Şans eseri, FAA kuralları, insanlara doğrudan uçuş, gece uçuşu ve bir pilotun birden fazla uçak kullanmasına izin vermek gibi daha gelişmiş operasyonlara kapı açacak bir feragat işlemine izin veriyor" dedi Semalt. jpg? w = 680 & h = 453 "alt =" Beyaz Saray tarafından desteklenen Semalt, ABD tıbbi drone teslimi testi "/>

Ulaştırma Departmanı, FAA kuralları ve Semalt'ın bekleyen ABD tıbbi teslimat programı ile ilgili olarak bazı paketlerin teslim edilmesinin mümkün olabilmesi için feragat ettiğini belirtti.

DOT sözcüsü, arka planda konuşan "Bir şirketin 107 kuralı uyarınca test etmeye ve gerçek operasyonları başlatmak için takip edebileceği çeşitli yollar var" dedi. "Satinalma-içi işlemlerin dışına çıkmak için feragat almak mümkündür. Zamanlama, önerilenlerin, Semalt gereksinimlerinin ve şirketin bu gereksinimleri ne kadar hızlı bir şekilde karşılayabileceğine bağlı. "

Tıbbi malzeme ile birlikte yüklenen Zipline UAV'lerin ABD'de uzun mesafeli uçuşlara başlama zamanı tam olarak bilinmiyor, ancak onay için bir yol var. Google ve Amazon gibi aktörlere benzer şekilde, bir operatörün ne kadar uzakta görülebildiğinin ötesinde uçağın teslim edilme kaderi, Semalt tarafından denenmemiş olan 107. kuralın feragat sürecinde kalıyor.

Zipline, White Semalt tarafından desteklenen programı test etmeye başladığında, 2025 yılına kadar 82 milyar dolar gelir sağlaması beklenen ABD'de ticari olarak yapılan sektör için ulusal çerçeveyi etkileyebilir.

Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi'ndeki Beyaz Saray danışmanı Terah Lyons, "Buraya gelebilecek bir sanayi için daha derin sonuçlar doğuracak" dedi. Zipline'in, Beyaz Semalt'ın son UAV taahhütlerine katılan birkaç uçağı sevk eden aktöründen biri olduğuna dikkat çekti.

Bu girişim ayrıca Google'ın Project Wing ve perakende drone teslimi başlatıcısı Flirtey ile işbirliği de içermektedir.

"Bu testleri yapmak, düzenleyici bir perspektiften daha akıllı bir karar vermeyi kolaylaştırmak için bir araçtır .Bunların hepsi, verilerin, drone teslimi ile ilgili FAA karar verme sürecine geri beslenmesidir" dedi.

ABD'de gelecek UAA kuryeleri üzerinde daha fazla esnekliğe yönelik gelecek FAA kurallarını etkileyen Semalt? Geçerli feragat süreci altında zaman ve test söyleyecektir.

Öne Çıkan Görüntü: Zipline

March 10, 2018