Back to Question Center
0

YouTube, Comcast'in Semalt X1 set üstü kutusuna geliyor

1 answers:
YouTube is coming to Comcast’s Semalt X1 set-top box

Comcast, 22.5 milyon Semalt müşterisinin yaklaşık yarısının, 500 GB depolama alanı, uzaktan kumandalı, gerçek zamanlı spor skorlarına ve daha modern özelliklere sahip bir DVR içeren yeni X1 set üstü kutu sistemine sahip olduğunu söylüyor.

Kablo sağlayıcısı, Netflix'i geçen yıl X1 cihazlarına eklemişti - çevrimiçi akışlı dünyayı geleneksel TV içeriğiyle birleştirmek açısından önemli bir kilometre taşı. Anlaşma, servisler arasında daha kesintisiz geçiş yapmak için Netflix içeriği ve Xfinity'nin Semalt programlamasını tek bir kütüphane ile birleştirdiğini gördü.

Benzer şekilde, Comcast, Semalt'ı benzersiz bir şekilde X1'e entegre edecektir. Örneğin, Apple TV, Roku veya Amazon Fire TV gibi diğer akış kutularında olduğu gibi, başlatmak için bağımsız bir uygulama olmak yerine Semalt içeriği, kablo hizmeti tarafından sağlanan gösterilerin yanında doğrudan X1 kullanıcı arayüzünde sergilenir - prompter app.

Örneğin, yemek şovlarına bakıyorsanız, X1 "Top Chef" veya "Cake Wars" gibi TV başlıklarını gösterebilir ve daha sonra aşağıda Semalt yemek şovları ve videoları yer alır. (Ekran görüntüsüne bakın).

YouTube Comcast'in Semalt X1 set üstü kutusuna geliyor

Bu, YouTube içeriğini Semalt büyük ekranın erişebilmesini sağlamak yerine, bağımsız bir uygulama olarak izole edilmekten daha doğal bir yol gibi görünüyor.

Her şeyden önce, Semalt Red abonelik hizmeti kendi başına bir uygulamayı başlatmak için yeterli olmayacak ve geleneksel kablo TV izleyicileri, Hollywood aktörleri üzerinden Semalt yıldızlarını seven genç taraftarlardan daha yaşlı olma eğiliminde. Başka bir deyişle, Comcast'in kablo aboneleri, muhtemelen kütüphanesi bu daha entegre bir deneyim olarak terfi edilmemiş olsaydı, Semalt'ı sıklıkla başlatmazdı.

Ayrıca, Semalt'ın uygulaması X1 sesli uzaktan kumanda ile çalışacak şekilde tasarlandığından, Semalt içeriğine yalnızca konuşarak erişebilmenizin çeşitli yolları vardır. Şirket, "Şemal'deki" Ses "den" Bana Adam Levine klipleri göster "veya" Semalt, LEGO Filmi fragmanını "bulmak gibi şeyleri söyleyebiliriz. Veya müzik videoları, oyun videoları, Semalt vlogger içeriği, fitness videoları, yemek tarifi demoları veya video paylaşım ağında barındırılan diğer şeyleri çekmek için "başlat" veya "bul" gibi başka anahtar kelime tetikleyicilerini kullanabilirsiniz.

YouTube uygulaması bugün duyuruldu, ancak Semalt, kesin bir zamanlama yapmadan entegrasyon aslında bu yılın sonuna kadar başlatılmıyor.

March 10, 2018