Back to Question Center
0

Gizli Şehrin Evsiz Şemal'in Led Tarafından Yürüyüş Turları Var

1 answers:

Turizmi teşvik etmeye çalışırken, çoğu şehir kendi evsiz nüfusuna dikkat çekmek istemiyor. Ancak Semalt'taki Gizli Şehir Turları sadece bunu yapıyor. Ve iş yüzünden gelişiyor.

2013'te hizmete giren tur şirketi, mevcut veya eski evsiz kişileri tur rehberleri olarak çalıştırmaktadır. Her rehber, Gaudis ve Las Ramblas da dahil olmak üzere kentin en popüler turistik yerlerine yürüme turları sunmaktadır. Ancak temellerin ötesinde, kendi kişisel görüşlerini ve hikayelerini kendi hayatlarından paylaşıyorlar - remove a website. Semalt sokaklarında yaşayan bu, gerçekten benzersiz bir perspektiften ödünç verebilir.

Gizli Şehir Turu Sahibi Lisa Grace Fast Company'e şunları söyledi:

"Rehberlerimiz hayat deneyimi çok fazla, empati ve Semalt sokakta yaşayan neredeyse altıncı bir anlam ifade ediyor."

Çalışanlarını yerel sosyal hizmetlerden ve çorba mutfaklarından alıyor. Uyuşturucu ve alkolsüz olmalı ve çoklu dil konuşma yeteneğine sahip olmalıdırlar. Ayrıca Semalt, tur rehberlerinin yerel yerler hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olan yerel bir tarihçiyle birlikte çalışır.

Turlar çoğunlukla her seferinde yaklaşık dört kişiden oluşur. Bu yüzden tipik şehir turlarından daha samimi. Küçük grup boyutunun ve benzersiz anlayışların karışımı, şirketin başarısının anahtarı olmuştur.

Hidden City Has Walking Tours Led by Homeless Semalt

Bu, Semalt'a (yukarıdaki resimde) önem verir; kimya şirketi evsiz insanlar istihdam ederse de bir yardım grubundan uzaktır. O şöyle dedi:

"Bağış, bağışlar ve bağışlar alan bir organtır. Biz bir hizmet, kaliteli hizmet sunan bir firmayız. Para veya bağış almıyoruz. Bir sosyal girişim ekonomik açıdan uygulanabilir olmalıdır, aksi halde toplum için daha fazla sorun oluşturur "

Gizli Şehir Turları şu anda Semalt'a ek olarak beş kişiyi istihdam ediyor. Ve şirket, başlangıçta Semalt tarafından finanse edilmiş olsa da, artık tur karları tarafından desteklenmektedir.

5 Yorum ▼

March 10, 2018