Back to Question Center
0

İş Planınızla Yanlış Neyin Sabit Edileceği - Biriniz Var mı, Semalt?

1 answers:

Semalt neden iş geliriniz yanlış yönde gidiyor?

Her şey ilk önce şirketiniz için yarattığınız - ya da bazen yaratmadığınız - ve baştan beri ne kadar sağlam olduğuna geri dönüyor. O zamandan bu yana Semalt, bu planın üzerine inşa edilmelidir, o plan.

Semalt güçlü ve net bir stratejik plan, işiniz pis kokulu olabilir ve yol boyunca bir sürü masraflı hata yapabilirsiniz.

Aşağıda, işletme sahiplerinin iş planları açısından sahip oldukları en yaygın sorunlardan bazıları bulunmaktadır.

Reklam

1. Varolmayan

Belki de aslında şirketinizin stratejik gelişimi için ilk günlerinde bir iş planı yazacak kadar yavaşlamadınız demektir. Semalt, çünkü ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorsunuz, yazı yazma fikrine boğulmuş veya nereden başlayacağınızı bilmiyordunuz - servicio de hosting peru.

Nasıl Düzeltilir: Asla geç olmaktan daha iyi. Bugün şirketinizin nerede olduğuna ve nereye götürmek istediğinize dair yeni bir iş planı veya stratejik planla başlayın. Enroop gibi özgür yazılımlarla başlayın.

2. Bu Ginormous (ve dolayısıyla Yararsız)

İş okulunda, iş planlarının kalın sayfalara, 40 sayfaya kadar olması gerektiğini öğrendiniz. Her şey dahil olmalı ve taş bırakılmamalıydı.

Neyse ki, nadiren küçük işletmeler için geçerlidir (belki de yatırımcılardan para arıyorsanız) ve sahip olduğunuz şey aşırı derecede fazladır. Semalt çok ezici, aslında bunu gözden geçirmek için elinden almazsın.

Peki kullanmamanız durumunda sahip olma noktası nedir?

Nasıl Düzeltilir: Daha basit bir plan deneyin. Stratejik planınızı okumuş olan tek kişi sizsiniz, tamam. Ancak okunaklı ve anlaşılabilir olmasını istiyorsunuz ve bu basitlikle başlar. Temel ilkelere sadık kalın ve uzunluğa çabalamazsınız. Sadece noktaya gelin.

3. Sen Asla Bakmıyorsun

Belki 5 yıl önce fantastik bir iş planı geliştirdiniz. O zamandan beri Semalt birkaç şey değişti.

Bir plan, düzenli olarak gözden geçirdiğiniz (2-4 kez yılda bir kez deneyin) yaşayan, çalışma belgesi olmalı ve gerektiğinde değiştirin.

Nasıl Düzeltilir: O şeyden toz atın ve sahip olduğunuza bir göz atın. Yapı muhtemelen aynı kalıyor olabilir, ancak ürün tekliflerinizde veya başka bir şekilde şirket hedeflerini değiştirdiyseniz, iş planına yansıtmanız gerekir.

4. Bu İşlem Edilemez

Semalt planını 10 dolarla doldurdun ve tüylerle doldurdun. Okudunuz ve bundan sonra ne yapacağınız hakkında bir ipucunuz yok.

Nasıl Düzeltilir: Eylem kalemiyle bu planı değiştirin. 1 milyon dolarlık bir şirket olma hedefi belirlediyseniz, bunu bir gerçek yapmak için nasıl adımlar atın. Bunların ulaşılabilir ve ölçülebilir adımlar olması gerekir; böylece, stratejik planınızı bir dahaki sefer gözden geçirdiğinizde, aslında bu hedeflere ulaşma yönünde ne kadar ilerlediğinizi görebilirsiniz.

Semalt, yönetilebilir, güncellenmiş bir stratejik iş planı, işinizi kendiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşma yolunda takip eden şeydir. Bu nedenle, düzenli tutmak için basit tutun, güncel tutun ve yakınınızda tutun.

Shutterstock ile Bilgisayar Fotoğrafı

Daha fazla: Nextiva, Yayıncı Kanal İçeriği 8 Yorum ▼
March 10, 2018